Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1111: Güneşin Kalkanı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 111 58.7%
  • Orta

Kullanılan: 47 24.9%
  • Kötü

Kullanılan: 31 16.4%

• Kullanılan toplam oy
    189
Luffy bile boşa uğraş olarak görüyorsa muhtemelen Kaidoya vurduğu saldırı da işe yaramayacaktır Goroseiye karşı . Çünkü Luffy normalde bir yolu vardır mantığı ile dövüşen biri .
Dünya hükümetinin mentalitesi “pire için yorgan yakmak” deyimi ile anlatılabilir. Bu adamlara karşı durursan sadece kendin cezalandırılsan iyi, büyük ihtimal ile tüm ailen katledilir. Aynı şekilde geçmişi araştıran halklara soykırım çekiyorlar. Roger’ın oğlunun kim olduğunu bilmedikleri için doğacağı zaman aralığını hesap edip o arada doğan tüm bebekleri öldürdüler. Binlerce masum bebek Roger’ın çocuğu olabilir diye öldü, yapılan tahribata bak.

Kayıp Yüyzıl’ın açığı çıkmasından ve o zamanla ilgili şeylerden de takıntı derecesinde korkuyorlar. Clover sansürü deldi, Ohara halkı yok edildi. Bu emirleri verirlerken de dayandırdıkları temeller kendi içinde mantıklı aslında. Poneglifler okunursa antik silahlar açığa çıkar diyorlar, güzel bir propaganda. Denizciler üzerindeki kontrollerini bu propagandalar sayesinde yapıyorlar. One Piece dünyasını hazmetmeden, Akainu, Kizaru gibi isimleri düz eleştirmek sığ yorumlara sebep oluyor.

Luffy bile boşa uğraş olarak görüyorsa muhtemelen Kaidoya vurduğu saldırı da işe yaramayacaktır Goroseiye karşı . Çünkü Luffy normalde bir yolu vardır mantığı ile dövüşen biri .
Yalnız Luffy onları indirmek gerekli diye düşünmüyor şu an. Buradan kaçmamız gerekli diye kod edinmiş. Onları indirmeli diye kod edinse başka olurdu bence.:D Devlere kaçmamız lazım diyor.

• Like
Tepkiler: Tyr
Dünya hükümetinin mentalitesi “pire için yorgan yakmak” deyimi ile anlatılabilir. Bu adamlara karşı durursan sadece kendin cezalandırılsan iyi, büyük ihtimal ile tüm ailen katledilir. Aynı şekilde geçmişi araştıran halklara soykırım çekiyorlar. Roger’ın oğlunun kim olduğunu bilmedikleri için doğacağı zaman aralığını hesap edip o arada doğan tüm bebekleri öldürdüler. Binlerce masum bebek Roger’ın çocuğu olabilir diye öldü, yapılan tahribata bak.

Kayıp Yüyzıl’ın açığı çıkmasından ve o zamanla ilgili şeylerden de takıntı derecesinde korkuyorlar. Clover sansürü deldi, Ohara halkı yok edildi. Bu emirleri verirlerken de dayandırdıkları temeller kendi içinde mantıklı aslında. Poneglifler okunursa antik silahlar açığa çıkar diyorlar, güzel bir propaganda. Denizciler üzerindeki kontrollerini bu propagandalar sayesinde yapıyorlar. One Piece dünyasını hazmetmeden, Akainu, Kizaru gibi isimleri düz eleştirmek sığ yorumlara sebep oluyor.
Akainu ve Gorosei için çalışan tüm rütbeli denizciler Garp dahil benim gözümde köpeklerden farkı yok...

Dünya hükümetinin ve kutsal ejder lerin zulümlerini görüpte bunu sindirebilmek çok büyük bir genişlik ve mide ister....

Korsanlar bile benim gözümde daha şerefli ki bence Oda sensei bu mangayı bu temel üzerine oturtmuş ve Luffy bir Korsan olmuş!

Gorosei 3 bölüme düşer Oda mantıksız bir senaryo yazar bizde hiç eleştirmeden kabulleniriz olur biter.
+!...

BM gibi bir tankın karşısına içten hasar verebilen Law gibi bir karakter geldi, üstüne Law bir yerinden element uydurdu Sessiz Oda diye, BM'yi öyle yendiler.

Gorusei şu an için yenilenme yeteneğine sahip, hasar alıyorlar ama iyileşme hızından dolayı bir şey olmuyor. Düşmeleri gereken yerde E. Oda'nın bir uyduruk senaryosuna bakar. X kişisi/yeteneği bunların antisi olur, yenilenme hızını aşan hızda ve miktarda vurunca yenilenemez olurlar ya da artık 1100 bölüm sonra birileri Kairoseki kullanmayı akıl eder bir şekilde yenilirler

Akainu ve Gorosei için çalışan tüm rütbeli denizciler Garp dahil benim gözümde köpeklerden farkı yok...

Dünya hükümetinin ve kutsal ejder lerin zulümlerini görüpte bunu sindirebilmek çok büyük bir genişlik ve mide ister....

Korsanlar bile benim gözümde daha şerefli ki bence Oda sensei bu mangayı bu temel üzerine oturtmuş ve Luffy bir Korsan olmuş!
Kusura bakma da bu yorum dediğim gibi sığ kalıyor, daha gün yüzüne çıkmamış bir çok şey var. One Piece dünyasını iyi analiz etmen lazım ve karakterlerin misyonunu da tam görmemiz lazım. Uzun uzun yazarım da anlaşılmıyor, kabul görmüyor.

Bu arcdaki Kizaru davranışlarından sonra tartışlacak bir şey kalmadı bence de.

Sen bu öğretmen bu doktor dayak yemeği hak ediyor da diyorsundur. Korsanlar bile nedir ya Allah için...

Lucci zaten içinde kötü birisi değil.Çocukluğundan itibaren hayatı onu buralara getirdi.Lucci hiçbir zaman keyfi bir kötülük yapmadı.Görevi ne ise onu uyguladı.One piece evreninde kötü kısım aslında korsanlar bunu devamlı unutuyor bazıları.Hep bizim tayfaya bakıp olurmu yaa korsanlar öyle değildir diye yaklaşıyorlar.Wb ve Shanks tayfasıda çok kötülükler yaptı.
Lucci ile aynı yoldan geçen başka CP ajanları da var Kaku yada Guernica gibi ama Lucci bunların aksine yaptığı şeylerden zevk alıyor gibi resmediliyordu, bu yüzden kötü diyorum. Mesela Sakazuki'nin yaptığı bir sürü kötü şey var ama bunların hiçbirisi kişisel zevklerinden yada ego tatmininden dolayı yaptığını görmedik. Marineford'un sonunda Ace ve Wb öldükten sonra denizci tarafını kurtarmaya çalışmak yerine korsanların kalanını öldürmeye çalışmasını belki bir yerden bencillik olarak adlandırabiliriz ama zaten o muharebede baş komutan kendisi değildi Sengokuydu yani çekilme emrini verecek yetkisi de yoktu. Ha bence yetkisi olsa da çekilmezdi ama emir geldiğinde uydu, duygularını katıp savaşmaya devam etmedi. O yüzden keyfi kötülük yapmadı deyimine bence o daha çok uyuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık