Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1108: Tüm Dünyanın Dikkatine!

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 124 69.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 21.8%
  • Kötü

Kullanılan: 16 8.9%

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Savaşa başladığı ilk bölümde dövüşe ara verip sahne atlarken yakalanmak üzere. Yoyo gibi düşün çekip deprem yumruğuyla indiriyor Law'ın yerde olması bir şey ifade etmemekte.

Öyle bir üstünlükten bahsetmiyoruz zaten One Punch Man değil bu seri ama sürekli karadelik tarafından çekilip deprem yumruğu yiyen bir karakterin ömrü fazla olmaz. Meyveye o kadar dezavantaj verip meyve iptal etme olayını da elinden almaz mangaka her türlü durdurulamaz olarak devam edecektir o çekme işi. İşin sonunda Don Krieg dövüşü gibi bir şey bekliyorum o vsde.
Dediğin gibi olsa neden o zaman hep bu taktiği kullanmadı karasakal black vortexi en basinda kullanabilirdi her meyvenin dez avantaji var ki yami yami nin de var menzil eksisi bile cikabilir.

Luffy haki ile Karasakal’ın meyvesini iptal edebilecekse aynısını Karasakal neden yapamasın?

Ne engeli var adamın?
Benim dediğim karasakalin luffy üzerinde uyguladığı çekme gücünü iptal ettirmesi sen sanki luffy hakisi ile karasakalin tüm meyvesini iptal etmesi gibi düşünmussun örnekle açıklamak gerekirse doffynin oyuncak yapan kız astının gücünün güçlü hakisi olan biri üzerinde yeteneği iptal olur misal bunun gibi düşünmek lazım şuan işteyim o yüzden tam açıklayici yazamamis olabilirim ama basit bı denklem

Şu an o seviye olsa Rayleigh'den çekinmezdi sanki ya
Bu durumun Karasakal’ın hakisi ile hiçbir ilgisi yok.Karasakal kendi hakisinin Rayleigh’in hakisinden güçsüz olduğunu düşündüğü için adadan kaçmadı.

Rayleigh’in kendisi bile Karasakal’ı yenemeyeceğini söylerken Karasakal sence Rayleigh’i yenemeyeceğini mi düşündü?

Elbette Karasakal, Rayleigh’i yenebileceğini biliyordu.Ancak orada Seraphim’lerin olması ve dostlarının heykele dönmesi adamı geri adım atmaya zorladı.

Son düzenleme:
Benim dediğim karasakalin luffy üzerinde uyguladığı çekme gücünü iptal ettirmesi sen sanki luffy hakisi ile karasakalin tüm meyvesini iptal etmesi gibi düşünmussun örnekle açıklamak gerekirse doffynin oyuncak yapan kız astının gücünün güçlü hakisi olan biri üzerinde yeteneği iptal olur misal bunun gibi düşünmek lazım şuan işteyim o yüzden tam açıklayici yazamamis olabilirim ama basit bı denklem
Burda engel olan kısım ikisinin de eşit haki seviyesi olur
Onu demeye çalışıyorum ya.Karasakal’ın haki seviyesinin Luffy’nin haki seviyesinden zayıf olduğuna dair elimizde bir şey yok.Yani senin demene göre Luffy, Karasakal’ın çekme ve meyve iptal etmesini haki ile absorbe edip Karasakal’a karşı galibiyet alabilir.

Ancak şu durumu atlıyorsun.Diyelim ki Luffy haki ile Karasakal’ın meyve yeteneğini iptal edebildi.Peki aynı şeyi Karasakal haki ile Luffy’nin meyve yeteneklerini - Gear 5 dahil - iptal edemez mi?

Luffy’nin haki ile iptal edebildiği bir şeyi Karasakal neden yapamıyor onu sorguluyorum.Buna nasıl karar verebildin?

Dediğin gibi olsa neden o zaman hep bu taktiği kullanmadı karasakal black vortexi en basinda kullanabilirdi her meyvenin dez avantaji var ki yami yami nin de var menzil eksisi bile cikabilir.
Karakterin totalde 1 tane dövüşünü gördük zaman atlaması sonrasında o da başlangıcını ve sonunu ne döndüğünü nasıl yendiğini bilmiyoruz. Yeni halinin ne güçte olduğunu bilmiyoruz ama Law ve tayfasını düşük zorlukta yok etti daha bir kaç sayı öncesinde BM'yi yenmişti bu karakter. Law meyvesinin iptal edilmediği bir senaryoda Teach'e yenilmez bana göre.

Onu demeye çalışıyorum ya.Karasakal’ın haki seviyesinin Luffy’nin haki seviyesinden zayıf olduğuna dair elimizde bir şey yok.Yani senin demene göre Luffy, Karasakal’ın çekme ve meyve iptal etmesini haki ile absorbe edip Karasakal’a karşı galibiyet alabilir.

Ancak şu durumu atlıyorsun.Diyelim ki Luffy haki ile Karasakal’ın meyve yeteneğini iptal edebildi.Peki aynı şeyi Karasakal haki ile Luffy’nin meyve yeteneklerini - Gear 5 dahil - iptal edemez mi?

Luffy’nin haki ile iptal edebildiği bir şeyi Karasakal neden yapamıyor onu sorguluyorum.Buna nasıl karar verebildin?
Luffynin g5te rakibine uyguladığı tek meyve etkisi karşısında ki kişiye vurduğunda onu da lastikmiş gibi göstermesi karasakal anca bunu iptal edebilir çünkü biliyoruz ki meyve kullanıcılarının karşısında ki kişiye uyguladığı yetenekler güçlü bir haki ile engellenebilir ayrıca karasakalında hakisi bana kalırsa en az luffynin hakisi gibi olacaktır

Luffynin g5te rakibine uyguladığı tek meyve etkisi karşısında ki kişiye vurduğunda onu da lastikmiş gibi göstermesi karasakal anca bunu iptal edebilir çünkü biliyoruz ki meyve kullanıcılarının karşısında ki kişiye uyguladığı yetenekler güçlü bir haki ile engellenebilir ayrıca karasakalında hakisi bana kalırsa en az luffynin hakisi gibi olacaktır
Onu o şekilde sınırlandırma.Yani Luffy’nin Karasakal’ın meyvesini iptal edebilmesi için Karasakal’ın Luffy’e karşı bir teknik uygulaması lazım olmayabilir.

Ayrıca karanlık meyvesinin uyanışı Luffy’nin direkt Gear 5’e geçmesini de engelleyebilir.İlla ki Luffy’nin, Karasakal’a meyvesi ile bir teknik uygulaması şart koşulmayabilir.

Onu o şekilde sınırlandırma.Yani Luffy’nin Karasakal’ın meyvesini iptal edebilmesi için Karasakal’ın Luffy’e karşı bir teknik uygulaması lazım olmayabilir.

Ayrıca karanlık meyvesinin uyanışı Luffy’nin direkt Gear 5’e geçmesini de engelleyebilir.İlla ki Luffy’nin, Karasakal’a meyvesiyle bir şey yapması şart olmayabilir.
Neyse doğrusunu savaşırlarsa görürüz zaten ama bana kalırsa karasakal luffyi bir iki kereye mahsus çekicektir daha sonra bunu yapamayacaktır gibi geliyor + olarak karasakalın meyvesi de luffynin antisi gibi birşey çıkıp ikisi de meyve uyanışı ile kapışacaktır savaş boyunca

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık