Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Zeff

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 112 95.7%
  • Sevmem.

Kullanılan: 5 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    117
daha nasıl yamulmasını bekliyonki sen?
Bencede olaylara karışmamasının sebebi lufy ve sanjiyi denemek istemesiydi bunu sırf olaylar olup biterken sakince izlemesinden bile anlayabiliriz
Sen yazılanı okuyormusun ?
Haki ile vuruş örnekleri yazmışım oraya ;
Sentoumaru-Marigold vesaire bir aç bak orda Luffy nasıl sersemliyor, kendini sorguluyor, 'Ben lastik değil miyim?' diye.

Birader adam kendi diyorki ''Evet savaşamam'' sen diyorsunki bilerek karışmadı.
Nasıl takip ediyosunuz siz bu seriyi vallahi hayret ya, yorum yazmayım yazmayım diyorum harbiden boşa böyle yazılanı anlamayan adamlara.

Sentoumaru-Marigold vesaire bir aç bak orda Luffy nasıl sersemliyor, kendini sorguluyor, 'Ben lastik değil miyim?' diye.

Nasıl takip ediyosunuz siz bu seriyi vallahi hayret ya, yorum yazmayım yazmayım diyorum harbiden boşa böyle yazılanı anlamayan adamlara.
marigold ve sandersonia olayında gerçek bi savaş var burdaysa öyle bişey yok bu daha çok garpın sevgi yumrukları gibi bişey

Bende yazmıyayım diyorum ama sanki gerçekten bişey söylüyomuş gibi lanse ederek milleti yanlış yönlendirince dayanamıyorum. Artık cımbızlama olayında master sayılırsın. Manga'ya bile yaptın. Eğer ben yanlış okumadıysam don krieg eskiden vurunca kan çıkartırdın adın da bu yüzden kızıl bacaktı ama artık yaşlısın ve bi bacağın yok eskisi gibi değilsin diyo. Zeff de buna istinaden haklısın diyo. Zaten burdaki kimse de çıkıp zeff hala eskisi gibi demez. Orda kastedilen dövüşememek muhabbetin bütününe baktığında eksik ve yaşlı olundan kaynaklı güç kaybı. Yoksa sanji'ye yaptığı vuruşlar bile o çer çöpü devirmeye yeter. Ayrıca sanji'nin söylediğini abartı bile kabul etseniz kuroobi den güçlü olduğu muhakkak. Jin'in yada don krieg'in kuroobi'yi yenebileceğine inanıyomusun? Sanji'ye göre on kat güçlü hadi 2 kat güçlü olsun. Her halükâr da zeff baratie arc'ında ki en güçlü kişiydi. Don krieg mihawk'ı görünce rengi değişti zeff bi ölü kadar sakindi...

marigold ve sandersonia olayında gerçek bi savaş var burdaysa öyle bişey yok bu daha çok garpın sevgi yumrukları gibi bişey
Garp'ın sevgi yumrukları gibi bişey derken o vuruştan haberin yok sanırım ?
Luffy'nin yerde kıvranışı ve Sanji'nin ''Lastik adamsın canın nasıl yanar?'' diye bir sorusu var.
http://www.mangareader.net/103-2538-18/one-piece/chapter-431.html

Rayleigh'in parmağı ile Luffy'ye dokunduğundada ne olduğunuda göstereyim istersen ;
http://www.mangareader.net/103-56928-13/one-piece/chapter-597.html
Luffy ben bu vuruşları daha önce gördüm diye hatırlarken aklına Zeff gelmemesi çok enteresan.
Bende yazmıyayım diyorum ama sanki gerçekten bişey söylüyomuş gibi lanse ederek milleti yanlış yönlendirince dayanamıyorum. Artık cımbızlama olayında master sayılırsın. Manga'ya bile yaptın. Eğer ben yanlış okumadıysam don krieg eskiden vurunca kan çıkartırdın adın da bu yüzden kızıl bacaktı ama artık yaşlısın ve bi bacağın yok eskisi gibi değilsin diyo. Zeff de buna istinaden haklısın diyo. Zaten burdaki kimse de çıkıp zeff hala eskisi gibi demez. Orda kastedilen dövüşememek muhabbetin bütününe baktığında eksik ve yaşlı olundan kaynaklı güç kaybı. Yoksa sanji'ye yaptığı vuruşlar bile o çer çöpü devirmeye yeter. Ayrıca sanji'nin söylediğini abartı bile kabul etseniz kuroobi den güçlü olduğu muhakkak. Jin'in yada don krieg'in kuroobi'yi yenebileceğine inanıyomusun? Sanji'ye göre on kat güçlü hadi 2 kat güçlü olsun. Her halükâr da zeff baratie arc'ında ki en güçlü kişiydi. Don krieg mihawk'ı görünce rengi değişti zeff bi ölü kadar sakindi...
Yanlış yönlendiren sensin, konuya yorum atmama sebep olanda sensin.
Adamın kendi açıklamasını çıkarıp buraya koydum sen yine lafı döndürdün Zeff bilerek yenildi,
istese Krieg'i yenerdiye getirdin...

Bide cımbız dediğin olay şu ;
Vadi vari birşekilde kalkıp diyorsunki ; ''Marco wb tayfasına ilk katılan adam.''
Bende sana nerde geçti bu bilgi diye soruyorum sende cevap veremeyince yok cımbız yok master falan diye boş boş laflar ediyorsun.
Halende aynısını yapıyorsun ilk mesajında dedinki
''takıldığın adamlara kapıları kapıyormuşum'' gibi bir laf ettin.
Bişey demedim halen cımbız mımbız diye laf sokmaya çalışıyorsun.
Cevap veremediğin mevzularda olayı kişisele çekip çirkefleştirmene alıştık nerdeyse.
SBS'de Oda tarafından açıklanan Buz Adamı bile inkar ettin ama ben o sbs'yi çevirerek dediğin gibi milleti yanlış yönlendirmiş oldum kusura bakma.

Kendi görüşün olsaydı yine yorum yazmıcaktım dedinki kesin bir ağızla bilerek yenildi şimdide ;
''Zeff o alanda herkesten güçlü, arc'ın en güçlüsü, krieg hariç herkese tek atar''
Bu yorumlar fan ağzıyla yorum yapmaktır.

Zeff'in açıklaması ; http://www.mangareader.net/103-2103-4/one-piece/chapter-48.html
''Savaşamayabilirim ama bu ellere sahip oldukça yemek yapabilirim.''
Ardından Gin tarafından paspas ediliyor.

''Dur şu alevli bilyeleri söndüreyimde, Gin gelince ona bilerek yenileyim...''
Bu düşüncede mantık arıyorum ama bulamıyorum malesef.
Adam bariz birşekilde güçten düşmüş ve kendiside bunu belirtiyor ama sen inkara devam et.

Zeff karşıtlarınında savunanlarında kendince haklı tarafları var gördüğüm kadarıyla.Ancak sanjinin anlattıklarına ve zeffin mazisine bakarsak ne kadar güçten düşmüşte olsa east blue gibi bir denizde don kriege eli mahkum teslim olacağı yok.Buggy bile ne kadar önemli bir konumda bu denizde.Şimdi hal böyle olunca zeffin kriegle en azından başabaş dövüşmeme gibi bir olasılığı yok.E restaruantta alın sizin olsun demeyeceğine göre gençlerin önüne çıkmamak istemiş gibi gözüküyor.Buna bir son verebileceklerine inanmış.Son çare kendisi dövüşecekti.O zamana kadarda restaruanta zarar gelmesini önelmeye çalışıyordu.

İşte bu sebeplerden dolayı zeffin yaşlı halinin bile güç seviyesini net olarak görebilmemiz mümkün değil.Gençlik hali üzerinden tartışmak gerek yoksa ne denilse boş.

Gençlik halinde Çelik üzerinde İz bırakıyor diye biliyordum Çevirilerde demirden bahsediliyor.
http://www.turkcraft.com/One_Piece/48/3
Buradaki Çeviriye göre Zeff Rahatça kayaları parçalayan Demire bile iz bırakacak tekme atıyormuş .Smoker'ın çevirisinde demir bir plaka olarak geçiyor.Bu Muhtemelen Zeff'in gücünün Zirvede olduğu zamanki durumudur.Arlong park'ta Sanji'nin de Çok Rahat kayaları parçaladığı ortada.
http://www.turkcraft.com/One_Piece/83/7
Buradan bakacak olursak Don krieg'in bahsettiği Zeff ile Arlong parktaki Sanji arasında abartılacak bir fark gözükmüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık