Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zamanda Kaybolmuş Ülke: Wano!

Sizce Wano'nun zaman çizelgesi farklı olabilir mi?

• Evet, olabilir. Her şey ortada.

• hayır, olamaz. Başka bir açıklaması vardır.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Zaten zaman odası/alanı tarzı bir yer olacak. Yoksa Wano yanarken "biz bi' sene yokuz" taam mı demezler :D Bu da dövüşlerden önce mi olur sonra mı meçhul. Bakarsın Lütfü Kaido'dan ya da King'den King'den, Zoro Orochi ya da King'den küsküyü yedikten sonra olur.
Hıh ben de tam olarak onu demek istemiştim.
Zaman Odası
- Momo'nun hatırlaması ama yaşının hiç ilerlememesi
- Momo'nun güçsüz olması
* Zaman alanı denilen yere Momo yine veletken atılmıştır. Oden düştükten sonra da orada kalmışlardır uzunca bir süre. Zou'ya gittiklerinde Oden yakın zamanda ölmüş gibi konuşmaları, Momo'nun hatırladıkları bununla uyuşuyor.
Eğitim
Eğitimin olması için tek gerekçe tayfanın yenilmesi olur. Sağlam kötek yedikten sonra Raizo tarafından bu bölgeye kaçırılırlar. Bölge giriş çıkışı bir emir vasıtasıyla gerçekleşiyor olabilir. Zaman bölgesi bolca dezavantajlı olacaktır bana kalırsa. Yoksa Zoro gücünü göstermeden neyin eğitimine girecek? Veya kimden ne öğrenecek. Bence bireysel gelişim çalışacaklar. Belki tayfanın tamamı düşük seviyede haki kullanmaya başlarlar. Güzel olur, yakışır.

İlk yorumu okuyunca aklıma direkt interstellar - gargantua geldi. Orada da karadeliğe ne kadar çok yakın olursan zaman çok daha farklı akıyordu.

Güzel teori. Portalın kendisi yani zamanda kaymayı oluşturan girdaptır. Tahminim şöyle: Wano'ya girerken girdap zamanı hızlandırıyor, girdabın içindeki kişi için. Bu sebeple Luffy Law'ı görünce epey zaman geçmiş gibi bir tepki veriyor. Wano'dan çıkarken ise girdap zamanı yavaşlatıyor. Bu sebeple Momo için her şey dün gibi.
Girdapdaki kalma süren ne kadar çok ise zaman buna göre değişiklik gösteriyor. Eğer Luffy Momo'lar kadar kalsaydı şu an Law ve Zoro Luffy'nin 30 yaşındaki halini göreceklerdi.

Güzel teori. Portalın kendisi yani zamanda kaymayı oluşturan girdaptır. Tahminim şöyle: Wano'ya girerken girdap zamanı hızlandırıyor, girdabın içindeki kişi için. Bu sebeple Luffy Law'ı görünce epey zaman geçmiş gibi bir tepki veriyor. Wano'dan çıkarken ise girdap zamanı yavaşlatıyor. Bu sebeple Momo için her şey dün gibi.
Girdapdaki kalma süren ne kadar çok ise zaman buna göre değişiklik gösteriyor. Eğer Luffy Momo'lar kadar kalsaydı şu an Law ve Zoro Luffy'nin 30 yaşındaki halini göreceklerdi.
Bu da çok hoşuma gitti. Ama öyle olsa Law da aynı şeyleri hissetmez miydi? Portaldan geçmeden Wano'ya girme imkanı var mı?

Evet ama olay ne kadar vakit girdapta kaldığın. Luffy'den az kalmış olabilirler.
Ben bu doğrultuda Nami'leri merak ediyorum.
Namiler görünecekse senin teori tam oturur rayına. Belki de girdapta kalmak anahtar gibi bir şeydir. Luffy'i ahtapot sokmuştu içeriye. Harry Potter 1'deki tuzak vardı ya hareketsiz kalınca seni aşağıya alıyordu, öyle bir şey olabilir mi?

Namiler görünecekse senin teori tam oturur rayına. Belki de girdapta kalmak anahtar gibi bir şeydir. Luffy'i ahtapot sokmuştu içeriye. Harry Potter 1'deki tuzak vardı ya hareketsiz kalınca seni aşağıya alıyordu, öyle bir şey olabilir mi?
Tuzağı hatırladım ve mümkün. Ya da mücadele edip sudan çıkman gerekli. Mesala Momo çocuk olduğu için çıkmayı beceremediyse diğerleri onu çıkartmak için didinmiş ve kalma sürelerini uzatmış olabilirler.

Eline emeğine sağlık teori olarak fena durmuyor aslında. Dbz gibi bir şey çıkmaz ama. İçerde 2 yıl eğitim alıp dışarda 2 saat geçme durumu olursa Odanın işine gelmez. Karakteri yaşlandırmak istemiyorum gibisinden bir şey demişti sanırım. Şahsi fikrim bu saatten sonra eğitim olayı olmaz. Saiyan mantığı ile gelişim gösterir karakterler.

Tuzağı hatırladım ve mümkün. Ya da mücadele edip sudan çıkman gerekli. Mesala Momo çocuk olduğu için çıkmayı beceremediyse diğerleri onu çıkartmak için didinmiş ve kalma sürelerini uzatmış olabilirler.
Aslında ahtapot Luffy'i suya çektiği için o tuzağa benzetmiştim. Malum suda Luffy debelenemez. Ama tersi de mümkün. Bekleyip göreceğiz. :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık