Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

Sonsuza kadar mühürlenemez Karanlık Varlık. Her çağda bir şekilde o hapishaneden kurtulacak ve tekrar bir savaş olacak. Bunu değiştirmenin 2 yolu var. Ya Karanlık Varlığı öldürecek Ejder ya da Ejder savaşmayı anlamsız bulup çarkın kırılmasına razı gelecek. Karanlık Varlığı öldürürse insan ırkının iradesi de elinden alınacak. Bu yüzden öldürmedi Rand
Ne güzel spoiler veriyorsun öyle. Bütün hevesimi kaçırdın.

Yedireceklerini sanmıyorum, muhtemelen öyle bir şey yokmuş gibi davranır Elayne'ye yamarlar Rand'i.
Bu çok tartışmaya açık bir konu ama. Ensest bile işlendi gotta.
Aiel ırkının ana özelliklerden birini es geçmeleri özellikle randin karakter gelişimi üzerindeki kızların etkileri falan ne bileyim. İslesinler işte

Bu çok tartışmaya açık bir konu ama. Ensest bile işlendi gotta.
Aiel ırkının ana özelliklerden birini es geçmeleri özellikle randin karakter gelişimi üzerindeki kızların etkileri falan ne bileyim. İslesinler işte
Bende işlemelerini isterim bu biraz risk gibi geliyor bana. Tepki çeker korkusuyla koymayabilirler. Ama Got hiç aklıma gelmemişti dediğin gibi daha beteri işlendi belki de koyar amazon. Zaten kadın egemen bir dünyada haremi olan gariban randde tepki çekmesin sanki ne olacak.

Spoilere aldım zannetmiştim yazarken. Arkadaşın uyarısını da görmedim hiç. Çok özür dilerim.

Rand hiç bir zaman sonsuza dek kazanacağını düşünerek savaşmıyor. Hatta serinin sonlarına doğru gayet farkında bir gün Karanlık Varlığın kazanacağını. Bu hayatta savaşmasının sebebi ise yaşamın kendisi ve tüm insanlar için bir anlam ifade etmesi. Belki sonraki çağ da farklı bir hayatta farklı bir seçim yapar. Ama önünde sonunda Karanlık Varlık kazancak.Desen senin dediğini de dokuyor bazı çağlarda. Örneğin 4. çağ da gölgedölü olmayacak. Veya 1. çağ da yoktu. Zaten insanların kötü olması için illa terkedilmiş filan olmasına gerek yok. Sadece kötü düşünceler ve hareketleri KV sayedinde yapıyor insanlar. Fakat evet KV her zaman kötülüğün ana sebebi olarak kalacak. Bunun sebebi de denge olayı. Evrende her zaman bir denge var ve Robert Jorden serisinde KV'ye bağlamış.
Final hakkında
:confused: Ejder her zaman kazanacak, bizzat Rand söylüyor. KV günün birinde kazanamasın diye onu öldürmek istiyordu. Sonra onun asla kazanamayacağını anladı ve gösterdiklerinin doğru olup olmadığını kontrol etti. O ana kadar öldürmeyi düşünüyordu. Baktı ki KV doğru göstermiş, insanlar zorla ışığa döndürülmüş gibi olmasınlar diye öldürmek yerine hapsetti. Ben sonsuza kadar hapsetmenin bir yolunu mu buldu yoksa sonraki tura kadar mı hapsetti onu anlamamıştım, sonraki tura kadarmış. Döngüde sorun yok, sonuçta insanlar her şeyi unutuyor. Anlamsız demem biraz yanlış olmuş. Dediğim gibi bana göre KV'ye demirbaş muamelesi yapılmasaydı da Rand onu öldürseydi ya da sonsuza dek hapsetseydi daha güzel olurdu. Sayısız savaştan birini değil sonuncusunu okumuş olurduk. Son ana kadar da bu savaş öncekilerden farklı olacakmış gibi ilerletti zaten son anda kıvırdı. Rand, İshamael'e "Efendine selamımı söyle, bu sefer onun için geliyorum" demişti de İshamael üçbuçuk atmıştı neredeyse. :D Genel olarak kötüler öldürülsüncü birisiyim ben. Denge menge sevmiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık