Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

Yerin dibine batasıca SJW'ler. Sarı saçlı mavi gözlü adamı siyahi yapmışlar. Diğer oyuncu seçimlerinin berbatlığı bunun yanında hafif kalıyor.
seriyi okumadım ama merak ettim sadece, adamın sarı saçlı mavi gözlü olması senaryoda veya kurguda bişeyi değiştiriyor mu :S mesela soyunu mu belli ediyor, kehanette mi geçiyor, diğer insanlardan mı ayırıyor bi güç olarak vs tam bilmediğimden soruyorum da

Yerin dibine batasıca SJW'ler. Sarı saçlı mavi gözlü adamı siyahi yapmışlar. Diğer oyuncu seçimlerinin berbatlığı bunun yanında hafif kalıyor.
Bu seçimlerden anladığım benim bunlar Jorden'in kurgusunu çekecek kadar cesur değiller. Çünkü Jorden cinsiyet ve siyasi olarak çok cesurca şeyler yazıyor. Mesela Mat ve Tylin sahneleri. Bunun gibi pek çok olay var. Bunlar daha karakter konusunda omurgalı davranmıyorlar. Kurguyu da kafalarına göre değiştireceklerdir.

seriyi okumadım ama merak ettim sadece, adamın sarı saçlı mavi gözlü olması senaryoda veya kurguda bişeyi değiştiriyor mu :S mesela soyunu mu belli ediyor, kehanette mi geçiyor, diğer insanlardan mı ayırıyor bi güç olarak vs tam bilmediğimden soruyorum da
Mübalağa yaptım orada biraz, sarı saçlı mavi gözlü değil ama açık tenli, renkli gözlü olarak tasvir edilen kişiyi bu kadar koyu tenli biriyle de oynatmazsın. Ve evet, ten, göz saç vb. renkler ırkları ve farklı bölgelerde yaşayan insanları ayırt etmede işe yarıyor. Deniz halkı var, alayı siyahi; Saldealılar vb. birkaç halk var, alayı çekik gözlü; Aieller var saçları hep kızıl renk tonlarında.

Bu seçimlerden anladığım benim bunlar Jorden'in kurgusunu çekecek kadar cesur değiller. Çünkü Jorden cinsiyet ve siyasi olarak çok cesurca şeyler yazıyor. Mesela Mat ve Tylin sahneleri. Bunun gibi pek çok olay var. Bunlar daha karakter konusunda omurgalı davranmıyorlar. Kurguyu da kafalarına göre değiştireceklerdir.
O dediğinden çok var. Çok eşlilik var, yarı çıplak gezen deniz halkı var. Çıplak olmasa da kadınlarının tahrik ediciliğiyle ün salmış ve her gün kadın kavgası olan bir ülke var. Ve daha bir sürü şey... SJW'ler bunu da açıklasın.

Mübalağa yaptım orada biraz, sarı saçlı mavi gözlü değil ama açık tenli, renkli gözlü olarak tasvir edilen kişiyi bu kadar koyu tenli biriyle de oynatmazsın. Ve evet, ten, göz saç vb. renkler ırkları ve farklı bölgelerde yaşayan insanları ayırt etmede işe yarıyor. Deniz halkı var, alayı siyahi; Saldealılar vb. birkaç halk var, alayı çekik gözlü; Aieller var saçları hep kızıl renk tonlarında.

O dediğinden çok var. Çok eşlilik var, yarı çıplak gezen deniz halkı var. Çıplak olmasa da kadınlarının tahrik ediciliğiyle ün salmış ve her gün kadın kavgası olan bir ülke var. Ve daha bir sürü şey... SJW'ler bunu da açıklasın.
anladım. teşekkürler. belki kotarırlar bu tür oynamalara rağmen

Seriyi okuyup hakim olup fragmanı görünce cinnet geçiren arkadaşları görünce seriye henüz başlamadığıma sevindim.Uzun soluklu bir seri olduğu için başlamadım hala ama forumlardan falan az çok özetleri olayları ana temayı araştırmıştım diziyi de merakla bekliyordum.Benim için sorun yok o yüzden sabırsızlıkla bekliyorum diziyi.Senaristlerin yapımcıların yazarla aynı çizgide kalitede iş vermelerini beklemiyorum yazar senelerini hatta ömrünün büyük kısmını veriyor bu gibi serilerde filmi diziyi yapanlar birkaç sene üstünde çalışıyor gerekli fonu bulunca çekiyorlar tabiki kalite farkı olacaktır ama dizi fragmandan kötü bir dizi olacağa benzemiyor.

:hhh:
Diziden yeni resim.
Ayrıca dizide Perrin'in karısı olacak diyorlar. Perrin kadını öldürecekmiş falan. Elyas'da yok büyük ihtimalle. Zaten oyuncusu da yok.

Son düzenleme:
Bu dizi tutmaz kitabı bile çok betimleme üzerine duran her şeyin ayrıntısını veren yapı üzerine kuruluydu o yüzden çok bayan yerleri vardı. Ben bu seriyi bitirince 6 ay kitap okumamıştım mümkünse önceden okumamış kitabınız felan varsa onları okuyun okuyacak bir kitabınız yoksa bu seriyi okuyun.

4. kitaptayım, güzel gidiyor gitmesine de. Bu egwene sürekli böyle anlatmaya devam edecek mi? Bölümleri azalacak mı? Naynaeve ve egwene en sevmediğim karakterler şu ana kadar.

4. kitaptayım, güzel gidiyor gitmesine de. Bu egwene sürekli böyle anlatmaya devam edecek mi? Bölümleri azalacak mı? Naynaeve ve egwene en sevmediğim karakterler şu ana kadar.
6.kitaba yeni başladım, azalmıyor. 500 sayfa Perrin okurum ama kezban üçlüsünün 20 sayfasını zor okuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık