Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Atlamasından Sonraki En Güçlü Süpernova Hangisidir?

2 yıl sonra en güçlü süpernova

• Kullanılan toplam oy
    415
Eğer 1080 pound anca bunu yaparken:

Şu saldırıya “sıradan slash” diyorsan:

Bu zoro ne diye 1080 pound falan atıyor onu da açıklar mısın? Onu geçtim, ilk “sanzen sekai” slash’ıyla ikinciyi karşılaştırsan ikinci daha büyük. İkinci resimde sağ üst köşeden pica’nın kesilmiş bölgesiyle üst vücudunun dikey kısmını karşılatırsan fark ortada.

Sanzen sekai niye var? Saldırı ismi söylerken kendini ne kadar nerf’lediğini mi ilan ediyor bu adam?

1080 pound’u falan geçtim. Kendisinden azcık büyük bi kafaya bile isimli saldırı atıyordu:
Mangaka 1080p'yi süründürüp lastik gibi uzatmak için kullandı. Maalesef ki bir şeyin zamanı gelmeden karakterin numaralarını göremiyoruz. İşin diğer kısmı Zoro bu saldırıdan isterse belki 10 tane daha yapar ama Law aynı saldırısından 10 tane yapamaz. Saldırı gücü konusunda Law zaten Zoro etmez ve edemez de. Pica üzerinden Law'ı savunmaya çalışman hiçbir şeyi değiştirmez. Bu seride saldırı gücü=haki. Hakide de Zoro>>Law olduğuna göre saldırı gücü kıyaslaması konusunda tartışmak yersiz bence. Hee aklına gelen diğer konularda Law'ın Zoro'dan üstün olduğunu düşündüğün bir konu varsa tartışabiliriz.

görünenler arasında şuan net luffy. eğer görünenlerden biri değil ise urouge olmasını istiyorum. meyvesi acayip hoşuma gidiyor.

Law ve zoro arasında kaldım. Zoro fiziksel anlamda net lawdan güçlüdür ama lawın meyvesi gerçekten çok farklı bir şey. Zoronun hakisi lawdan fazladır desek bile lawa vuramadıktan sonra bir anlamı yok. Vergoda hakisine güveniyordu ama law adamı bin parçaya böldü. Luffyden sonra en güçlü süper nova bu ikisidir ama hangisi daha öndedir zor bir karar.

Bana kalırsa 1vs1 de zoro alabilir. Ancak lawın meyvesi diğer birçok konuda avantajlı.
Yinede Zoro alır diye düşünüyorum sebebi ise vergonun aksine zoronun gardını indirmeyeceğidir. Sonuçta law vs dof ta gördük law öyle herkesi kesemiyor tahminmce çok hızlı bir slash atıyor room içinde. Eğer bu engellenirse kesemiyor rakibi. Ve bence zoro bunları engelleyebilir.
Ancak bakıldığı zaman law iki güçlü saldırıya daha sahip gamma knife ve counter shock . Counter shock un zoroya isabet edeceğini sanmıyorum çünkü bunu kullanınca law tek bir noktaya kilitleniyor ve gardını cok düşürüyor. Ve bu zoro Karşısında ölümcül bir hasar almasına sebep olur.
Gamma knife desek gerçekten çok güçlü bir saldırı eğer bu saldırıyı yerse Zoro için işler kötü olur tabi tek yemez bana kalırsa ancak yedikten sonra neler yapar buda tartışma konusu. Ancak bunu kullanacağınıda sanmıyorum çünkü buda rakip vücudunu açıkta bırakırsa etkili oluyor . Zoro ise 3 kılıç kullanıyor ve bir kılıcı boşta kalsa bir şekilde savuşturabilir.
Yani lawın rahatça kullanabileceği bir tek bölme saldırıları kalıyor. Ki benve bu zoriya işlemez.
Tabi eğer engellemez ve zoro law tarafından bölünebildiğini varsayalım
Ozaman şöyle bir durum ortaya çıkıyor kolları ve başını ortadan ikiye ayırsa bu sefer law 3 şeyle uğraşmak zorunda kalıcak. Ağzında tuttuğu kılıç , sağ elindeki kılıç, sol elindeki kılıç ve ücüyle aynı anda uğraşmak zor. Tabi zoro bu uzuvlarını yeterli seviyede kullanabilirmi oda ayrı bir durum.
Bakıldığı zaman lawın bölmesi ölümcül bir hasara sebep olmuyor sadece parçalara ayırıyor. Bu sebeple iş dayanıklılık ve hasar savaşına dönüşüyor . Bu durumdada zoronun kaybedeceğini düşünmüyorum.

Bana göre h.haki kullanmayan bir karakter, h.hakisi olan "x" bir karakteri alamaz. İleride detaylıca işleneceğini ve önemine vurgu yapılacağını düşünüyorum. Yani rakibin b.hakisi senden çok daha üstün olsa bile "h.haki" ile bunu rahatlıkla kapatabilir. Çok fazla ek güç sağlayacağını bekliyorum işlendiği zaman.

Bu sebep ile Zoro dediğim oyu Kid diye değiştiriyorum.

Bana göre h.haki kullanmayan bir karakter, h.hakisi olan "x" bir karakteri alamaz. İleride detaylıca işleneceğini ve önemine vurgu yapılacağını düşünüyorum. Yani rakibin b.hakisi senden çok daha üstün olsa bile "h.haki" ile bunu rahatlıkla kapatabilir. Çok fazla ek güç sağlayacağını bekliyorum işlendiği zaman.

Bu sebep ile Zoro dediğim oyu Kid diye değiştiriyorum.
Yazdıklarına katılıyorum ama büyük ihtimalle zoro da da kral haki çıkacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık