Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zaman Atlaması Sonrası Luffy'ye Yapılan En Büyük Yardım

En büyük yardım

• Kullanılan toplam oy
    92
Gamma Knife olmasa, G4 dahi Luffy'i kurtaramazdı. Mingo dedigin adam hayvan gibi dayanıklı, yaralı halde kaç defa ayağa kalktı. Law'a attım oyu.

Law diyorum.

Law hem Dof'a hasar verdi hem de Luffy'nin Dof'a hasar vermesini sağladı.Buna rağmen Luffy Dof'u yenemeyecekti orası ayrı.

Diğerleride önemli yardımlar ama Law'ın yardımı biraz daha önde.

Son düzenleme:
Önce Nami ve Usopp dedim ama sonra bir düşündüm.
Tabiki Eiichiro Oda'nın yardımı.
1- Bomba tam o anda patlamasa Sabaody'den beri tayfanın düştüğü en umutsuz durum bir anda kaçış hikayesine dönmeyecekti.
2- Charlotte Katakuri'nin bu adam ölür, ben yemeğimi yiyeyim diye gitmesi. Üstelik bunu seni küçümsemiyorum dedikten sonra yapması. Bu olay olmasaydı Luffy bir kere bile vuramadığı bir adama yenilecekti. Bu da Luffy'nin en kötü dövüş performansı olacaktı.

Law, Usopp, Nami bunların hiçbiri yardım değil tam olarak. Luffy'e yardım etmiş kişi bence Mr.2 'dir. Adamın hiçbir çıkarı yokken Luffy'nin Ace'i kurtarması için ID'ten çıkmasını sağlamıştır. Ve Luffy'e ID'te harbiden bir çok kez yardım etmiştir. Bir çıkarı yokken.

Law Dof'u yenmek istiyordu Luffy ile alakası yoktu. Luffy onun için yenmiştir. Law bu noktada elinden geldiğince hırpalamaya çalışmıştır. Ama bu süreçte Luffy bunlardan ayrı olarakta hırpalanmıştır. Luffy, Dressorsa halkına ve Law'a yardım etmiştir.

Usopp tayfanın bir elemanı. Kaptan'ı şimdiye kadar onu nelerden korumuştur. Görevidir. Luffy'e yardım etmese adada öleceklerini de biliyordur. Daha çok olması gerekenleri yapmıştır bunlar görev gibidir.

Sabo'nun ki de yardım sayılabilir. Çünkü Luffy Dof'u yenemese bile büyük ihtimal o adadan çıkabilecekti. Onu bağlayan bir durum yoktu. Ama herhalde başkasıyla dövüşmüş yorgun halde kalan kardeşini kalleşçe öldürmek isteyen adamın elinden kurtaracak. Yardım sayılabilir mi emin değilim.

Luffy Nami olayında herkes Cracker'in tek zırhını Luffy'nin g4'süz yenemeyeceğini söylüyor. Ama hayrettir ki kimse o askerlerin Nami ve ormanı böcek gibi ezebileceğini söylemiyor. Luffy bunları koruyorken onlar da aynı zaman stratejik destek sağlamışlardır. Cracker'in Luffy'nin kolunu kesebildiği söylenip fiziksel olarakta sağlam olduğu gibi bir algı yaratılıyorken yağmur ile bisküvi zırhlarının değil kendi bedeninin de güçsüz olduğu söylenmeye çalışılıyor gibi. Bu bir çelişkidir. Ama bunları Cracker ve bisküvilerinden de Luffy'nin korumuş olabileceğini söylemek mantıklıdır. Bu adam Katakuri gibi Cracker'den güçlü olduğu Manga içerisinde söylenen adam ile bitkin halinde ne kadar süre dövüştü gördük. Ki k.hakisi geleceği gören hızlı olduğu kabul edilen Kata'dan refleksleriyle de çok iyi sıyrılıyordu. G4 gibi bir güç ile o askerleri aşamaması gibi bir olasılık yok. @Master of Puppets demişti. Nami'yi sürekli arkasında tutuyor diye. Zaten Kata dövüşü de o savaş için cevap olacaktır.

Velhasıl bana göre Luffy'e yapılan asıl yardım konuyu yazılmamış. O da MR.2'dir. Diğerlerini üstteki gibidir bence.

Mingo'yu Law olmasa da döverdi, bu yüzden Nami dedim.

Sabo ise, orada birisi Luffy'i kurtaracaktı, o kişi de Sabo oldu. Bu anlık bir hadiseydi ve op evreninde sayısız kes karşılaştığımız bir manzara, mesela orada Sabo olmasa Zoro ya da bir başkası bu işi yapacaktı... Sonra, Hody karşılaşmasında Luffy'e suyun içerisinde yardım eden bir kaç kişi vardı, onların yardımı Sabo'nun yardımından daha önemliydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık