Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Yanık İzli

Eskiden olsa mangaldaki gemi silüeti neye benziyor oradan çıkarmaya çalışılırdı. Ben de yeni biri olacağını düşünüyorum.

Bence yanık izli adam eski bir 5 kadim üyesi sanırım 6 kadim oluyor. Yol poneglifine sahip olan ve girdap yaratabilen bir korsanın isim yapmaması bana imkansız geliyor.

Bu karakter hakkında bizim tayfanın aksine rakiplerin bilgi sahibi olması hoşuma giden bir nokta. Bizimkiler yolculukları boyunca çok şanslıydılar ve başta Rayleigh olmak üzere birçok kişiden yardım aldılar zaten. Biraz da diğer tayfalar torpilli olsun.

Yanık İzli, yanık izine sahip olan gizemli adama takılmış bir isimdir. Bir zamanlar Balıkadam Adası'nda bulunan ve şu anda yeri bilinmeyen Yol Poneglifi'ne sahip olduğu söylenmektedir. Tamamen siyah bir gemide yelken açtığı bilinmektedir.

Görünümü

Yanık İzli henüz seride gösterilmemiştir. Görünümü hakkında bilinen tek şey vücudunun bir yerinde bulunan ve ona lakabını kazandıran yanık yara izine sahip olmasıdır.

Kişiliği

Yanık İzli'nin yanına yaklaşan tüm gemileri ayrım gözetmeksizin yok ettiği söylenir. Bu düşmanca tavrının nedenleri henüz bilinmemektedir.

Yetenek ve Güçleri

Yanık İzli, Yol Poneglifleri'nden birine sahip olduğu söylentisi nedeniyle korsanlar arasında oldukça etkili ve önemli bir isimdir. Neredeyse tüm korsanlar, özellikle de Dört İmparator, Gülünç Masal'a ulaşmalarını sağlayacak bilgiyi elde etmek için onu bulmaya çalışmaktadır. Hatta Eustass Kid, Yanık İzli'nin "One Piece için çıkacak savaşın anahtarı olabileceğini" söylemiştir. Hatta onun kim olduğunu veya nerede olduğunu bilmeden kimsenin One Piece'i bulamayacağını, bunun da onu paha biçilmez kıldığını öne sürmüştür.

Laffitte, Yanık İzli'nin denizde kendisine çok yaklaşan gemileri yarattığı okyanus girdapları vasıtasıyla yok ettiğini ve onun bu yeteneğinin Şeytan Meyvesi gücünden gelebileceğini iddia etmiştir.

Ek Bilgiler

- Shiryu, Yanık İzli'nin Dünya Hükümeti için çalıştığını düşünmektedir. Bu iddiasına dair herhangi bir kanıt sunmamıştır, ancak Dünya Hükümeti'nin sırları olduğunu ve onların bir Yol Poneglifi'ne sahip olmalarının tüm korsanları Gülünç Masal'dan uzak tutacağı için bunun mantıklı olacağını belirtmiştir.
- Kalp Korsanları, Kid Korsanları ve Karasakal Korsanları'nın Yanık İzli'den ve onun hakkındaki efsanelerden haberdar olduğu bilinmektedir. Hasır Şapka Korsanları, Kid ondan bahsedene kadar Yanık İzli hakkında bilgi sahibi değildi.
- Yanık İzli'den ilk bahsedildiğinde lakabı kısmen kanji ile yazılmıştı, ancak alışılmadık bir şekilde katakana furigana kullanılmıştı. Adının sonraki kullanımlarında sadece katakana kullanılmıştır.

Künye

Adı: Bilinmiyor
Okunuşu: Bilinmiyor
İlk Bahsedildiği Bölüm: Manga 1056
Bağlantıları: Bilinmiyor
Unvanları: Bilinmiyor
Doğduğu Yer: Bilinmiyor
Yaşadığı Yer: Bilinmiyor
Takma Adı: Yanık İzli (Jap. Hinokizu, İng. Burn Scar)
Durumu: Canlı
Yaşı: Bilinmiyor
Doğum Günü: Bilinmiyor
Boyu: Bilinmiyor
Kan Grubu: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: onepiece.fandom.com/wiki/Hinokizu
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
Shiryu, yanık izlinin Dünya Hükümeti için çalıştığını söylüyorsa, belki de sahip olduğu yol poneglifi aslında yanlış yönlendiren bir yol poneglifi olabilir. Dünya Hükümeti belki de korsanların asla One Piece'e kesin olarak ulaşmaması için böyle bir yalan poneglif uydurmuştur. Hatta aslında bu yol poneglifine ihtiyaç yoktur One Piece'e gitmek için. Yanık izlinin görevi, One Piece'e ulaşmak isteyen her kim varsa onları sadece öldürmek. Bu yüzden bu adam çok güçlüdür. Şimdi hikaye uyduruyorum dinleyin.😁
Bu yanık izli adam Roger ile karşılaşır. Ama Roger onu hakisinin gücü ile ezer geçer. Ona bir yanık izini bırakır. Anladı ki Roger ile baş edemeyecek, bari ona yalan ve yanlış olan bir poneglif işe yanlış olan bir One Piece'e götüreyim diye düşünmüştür. Bu amacında başarılı olup yanlış One Piece'e, kendisinin uydurduğu bir yol poneglifiyle gelmiştir. Yalan olduğu bilinen bu One Piece'in Roger tarafından hemen anlaşılmaması için, en önemli olan gerçekler gizlenmiş veya yalan bir mantıkla uydurulup kendilerine sunulmuştur. Hatta Rayleigh Luffy ile, kendi mekanında bunu dile getirmiştir. Biz One Piece'i bulduğumuzda elde ettiğimiz tarih tuhaf bilgiler içeriyordu. Belki sizler One Piece'e gitmek için bambaşka bir tarih içeren bir One Piece tarihini öğrenebilirsiniz, demişti. Rayleigh bile One Piece ile ilgili mantık hatası içeren bir One Piece tarihi ile karşılaştıklarını anladılar. Ama yeniden başlamak için güçleri kalmadı. Çünkü Roger, hastalığının son evresindeydi. Vakitleri artık kalmamıştı.
Yanık izli adam böylelikle de amacına da ulaşmıştı. Kendisi çok güçlü olmasına rağmen, Roger'ı yenememiştir. Ama sahte bir yerle ve içinde bazı gerçekleri barındıran ( Roger ve tayfasının aslında sahte One Piece'e geldikleri fikrini anlamamalarını sağlamak için bu yüzden asıl One Piece ile ilgili bazı gerçekleri barındırıyor ama en önemlilerini değil) sahte bir One Piece'e onları getirmiştir.
Gerçek One Piece'e gidilseydi, 5 Kadim ve efendileri İm, boş yere hükümette beklemezlerdi. Tüm denizcileri ve ejderleri koruyan savaş şövalyelerini, Amiralleri, hepsini de Roger'ın korsan tayfasına saldırırlardı. 5 Kadim ve yandaşları, Roger'a Saldırmadıklarına göre, Roger ve tayfasının buldukları yer, Sahte One Piece idi.
Güzel uydurdum bence🤔🤔

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık