Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Yanık İzli

Yanık İzli, yanık izine sahip olan gizemli adama takılmış bir isimdir. Bir zamanlar Balıkadam Adası'nda bulunan ve şu anda yeri bilinmeyen Yol Poneglifi'ne sahip olduğu söylenmektedir. Tamamen siyah bir gemide yelken açtığı bilinmektedir.

Görünümü

Yanık İzli henüz seride gösterilmemiştir. Görünümü hakkında bilinen tek şey vücudunun bir yerinde bulunan ve ona lakabını kazandıran yanık yara izine sahip olmasıdır.

Kişiliği

Yanık İzli'nin yanına yaklaşan tüm gemileri ayrım gözetmeksizin yok ettiği söylenir. Bu düşmanca tavrının nedenleri henüz bilinmemektedir.

Yetenek ve Güçleri

Yanık İzli, Yol Poneglifleri'nden birine sahip olduğu söylentisi nedeniyle korsanlar arasında oldukça etkili ve önemli bir isimdir. Neredeyse tüm korsanlar, özellikle de Dört İmparator, Gülünç Masal'a ulaşmalarını sağlayacak bilgiyi elde etmek için onu bulmaya çalışmaktadır. Hatta Eustass Kid, Yanık İzli'nin "One Piece için çıkacak savaşın anahtarı olabileceğini" söylemiştir. Hatta onun kim olduğunu veya nerede olduğunu bilmeden kimsenin One Piece'i bulamayacağını, bunun da onu paha biçilmez kıldığını öne sürmüştür.

Laffitte, Yanık İzli'nin denizde kendisine çok yaklaşan gemileri yarattığı okyanus girdapları vasıtasıyla yok ettiğini ve onun bu yeteneğinin Şeytan Meyvesi gücünden gelebileceğini iddia etmiştir.

Ek Bilgiler

- Shiryu, Yanık İzli'nin Dünya Hükümeti için çalıştığını düşünmektedir. Bu iddiasına dair herhangi bir kanıt sunmamıştır, ancak Dünya Hükümeti'nin sırları olduğunu ve onların bir Yol Poneglifi'ne sahip olmalarının tüm korsanları Gülünç Masal'dan uzak tutacağı için bunun mantıklı olacağını belirtmiştir.
- Kalp Korsanları, Kid Korsanları ve Karasakal Korsanları'nın Yanık İzli'den ve onun hakkındaki efsanelerden haberdar olduğu bilinmektedir. Hasır Şapka Korsanları, Kid ondan bahsedene kadar Yanık İzli hakkında bilgi sahibi değildi.
- Yanık İzli'den ilk bahsedildiğinde lakabı kısmen kanji ile yazılmıştı, ancak alışılmadık bir şekilde katakana furigana kullanılmıştı. Adının sonraki kullanımlarında sadece katakana kullanılmıştır.

Künye

Adı: Bilinmiyor
Okunuşu: Bilinmiyor
İlk Bahsedildiği Bölüm: Manga 1056
Bağlantıları: Bilinmiyor
Unvanları: Bilinmiyor
Doğduğu Yer: Bilinmiyor
Yaşadığı Yer: Bilinmiyor
Takma Adı: Yanık İzli (Jap. Hinokizu, İng. Burn Scar)
Durumu: Canlı
Yaşı: Bilinmiyor
Doğum Günü: Bilinmiyor
Boyu: Bilinmiyor
Kan Grubu: Bilinmiyor

Hak Sahibi

Kaynak: onepiece.fandom.com/wiki/Hinokizu
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Bir şekilde olaylar joyboya bağlanacak gibi. Balık adamlarda joyboyu bekliyordu vadedilen söz için. Bu yanık izli adam da joyboy ile bağlantılı çıkacak gibi. Hikaye gittikçe zaten gülünç bir hale gelmeye başladı. luffy köyden hiç bir şeyken çıktı, dünyadaki en önemli seçilmiş kişiymiş de haberimiz yokmuş.
 
Acaip merak ediyorum bu kim he he merak ediyorum tabi:artiz:
Harcadığın vakte yazık kardeşim ve tabi emeğine sağlık:good:
 
Şimdi Roger tayfasıyla Raftel e gittiğine göre bu adam ortada yoktu.

Bu Yanık izli adam için 3 ihtimal doğurur.

1-)Bu adam Roger ile karşılaşıp kendi isteğiyle bilgileri verdi

2-) Yada bu adam direk Roger ın adamı. Raftel ın bulunup yağmalanmaması için görev verilmiş bir tayfa üyesi...

2. İhtimal daha ağır basıyor. Roger denizciler için küçük bir önlem almış sanırım Raftel için.

3-) Hükümet için çalışan biri de olabilir. Raftel ın bulunmaması için.Çünkü hükümet Roger ın D adını saklamıştı raftelii bulunca
 
Gaban olduğundan ve tek gözünün olmadığından kesinlikle eminim, o kadar net konuşuyorum.

Laffitte, Yanık İzli'nin denizde kendisine çok yaklaşan gemileri yarattığı okyanus girdapları vasıtasıyla yok ettiğini ve onun bu yeteneğinin Şeytan Meyvesi gücünden gelebileceğini iddia etmiştir.
Bu bilgi bana bir yerden tanıdık geldi. Hatırlarsanız Roger vs. Shiki karşılaşmasında da ani bir hava durumu değişikliğiyle Shiki’nin tüm tayfası yok edilmişti. Bence Gaban’ın meyvesi sayesinde böyle oldu.
 

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık