Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Westworld (2016-2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 4 80.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
Çok kaliteli bir prodüksiyona sahip çok önerilmişti ilk sezonun yarısına kadar izledim.Bırakma sebebim çok ağır ilerliyor oda söylenmişti gerçi ben bile bile başladım.

Bana göre tarihin en iyi dizilerinden biri. Çok sevdiğim bir dizi.

Anladığım kadarıyla bir iki bir şey karalamak istiyorum.

Simdi bence dizinin ana felsefesi, daha doğrusu ana sorusu "yapay zeka nerede biter, insan nerede başlar?" sorusudur. Kısaca singularity mevzusu.

Bunu dizinin her anında zaten görebiliyoruz. Lakin bunun pik yaptığı an 3. Sezonun 4. Bölümünün son sahnesi. Adeta bütün her şeyi özetler ve aslında yapay zekanın nerede bitip insanın nerede başladığı sorusunun kesin bir cevabı olmadığını düşünür.

Spoilersiz anlatmaya çalışırsam sahnede şu oluyor.

Kendisine insan diyen x karakteri, kendisine yapay (insan) zeka denilen y karakterine "Am i me?" Ben kendim miyim? diye soruyor; o da "Oyunun sonuna hoş geldin." cevabını veriyor.

Dizi daldan dala atlayan bir birinci bölüm ile dördüncü sezona başladı. Açıkçası geçmişe dair çoğu şeyi unutmuşum, izledikçe hatırladım. Buna rağmen hala kafamda oturtamadığım yerler var. Keşke önceki sezonlarda olanları kısaca özet geçen bir kısım olsaydı.

3. sezonu ile hollywood aksiyonuna kaynayan anthony abimizin agirliginin gitmesiyle 1.sezondan sonra yikilan bir dizi. 2. sezon hadi neyse umit var diyorsun ama 3 tamamen aksiyon 1. sezondaki felsefe, dram bir gram bile yok. 4. sezonda da aksiyon odakli olacaklarini dusunuyorum.

Dizi daldan dala atlayan bir birinci bölüm ile dördüncü sezona başladı. Açıkçası geçmişe dair çoğu şeyi unutmuşum, izledikçe hatırladım. Buna rağmen hala kafamda oturtamadığım yerler var. Keşke önceki sezonlarda olanları kısaca özet geçen bir kısım olsaydı.
4.sezon 1.bölümü izlediğimde aynı duyguları yaşadım. O yüzden 3. sezon 1.bölüme dönüp tekrar izlemeye başladım. 1 ve 2 . sezonu hatırlıyorum ama 3. sezonu gerçekten unutmuşum. 4. sezon bozmazlarsa favori dizilerim arasına girecek olan dizidir.

Birinci sezonun ters köşeleri Reddit gibi ortamlarda tamamen tahmin edilip ifşalandığı için diğer sezonlarda kimse tahmin edemesin diye saçma sapan mevzulara kaydı konusu. 3.sezon beni pek sarmamıştı ama piyasadaki çer çöpten iyidir bence.

Daha derli toplu bir ikinci bölüm olmuş. Hale'den böyle bir hamle beklemezdim, şaşırdım açıkcası. Meave ve Caleb'ın hamlesi onları Hale ile karşı karşıya getirecek, burası kesin. Dolores olayların neresinde olur, halen belli değil. Yeni park çok iyi olmuş. Bakalım oradan ne hikayeler çıkacak.

Üçüncü bölüm ilk iki bölümden çok daha iyiydi. Bernard'ı yeniden gördük. Yeni parkı daha detaylı gösterdiler. Wesworld'de yaşanan olayları da ayrı bir park yapmışlar sanırım, o kısmı tam anlamadım. Dolores, Wyatt vb. gibi karakterleri farklı tiplerle yeniden görüyoruz. Aynı şekilde Meave falan da var. Bu kısım nereye bağlanacak merak ettim.

Dolores kendine gel de ortam şenlensin. Senin gibi bir psikopat olmadan olmuyor. Dizi çok farklı yerlere geldi, nedense bu sezon finalmiş gibi geldi bana. Bernard da müneccimliğini ilan etti resmen.

Mükemmel bir dördüncü bölüm yapmışlar, ağzım açık izledim bildiğin.

Hale dediğini yapmış, bu kadından korkulur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık