Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano'daki Zoro Hakkında

Wano'da Zoro'dan bu tarz davranışlar görebilir miyiz?

• Kullanılan toplam oy
    128
Wano arcda artık Kaptan-tayfa sürtüşmesinin olacağını sanmıyorum . Zoro' nun karşısına geçmişten mutlaka bişeyler gelecektir. Ben Shogun ile savaşta Zoro'nun kılıçlarından 1 veya 2 sinin bırakma konusunda zorlanacabilecegini düşünüyorum. Zoro' nunda sınavı böle bişey olsun.

Ben bile kararsızım seçeneğine oy verdim. Gerisini siz düşünün. Zoro'ya olan güvensizliğimden değil yalnız. Oda'nın aynı pilavı ısıtıp ısıtıp önümüze koymasından ve saçmalamasından ötürü kararsızım :mad::artiz:
Hocasını Shogun yapar. Kuina'yı Kaido'nun kılıç ustası yapar. Ailesini rehin ettirir. Wano'nun kaderini ellerine verir. Sonra yanlış hareket yaparsa tehdit edilir.

Sonra da ver elini Zoro vs Luffy'ye. :D

Yoksa Sanji'nin de olayları o kadar şey yaşanmışken saçmaydı. Zou'da aynı konuyu açsam kimse Sanji gibi zeki bir adam da yapmaz derdi. Ama işte Oda. :D

Hocasını Shogun yapar. Kuina'yı Kaido'nun kılıç ustası yapar. Ailesini rehin ettirir. Wano'nun kaderini ellerine verir. Sonra yanlış hareket yaparsa tehdit edilir.

Yoksa Sanji'nin de olayları o kadar şey yaşanmışken saçmaydı. Zou'da aynı konuyu açsam kimse Sanji gibi zeki bir adam da yapmaz derdi. Ama işte Oda. :D
İşte işin cılkını çıkarabilir diyorum, o yüzden güvenemiyorum :( Fakat böyle bir şey yaşanırsa bulduğum yerde gömerim Oda'yı :mincika:

Zoro'yu test edecekse Sanji'den daha felaket bir sınav olur bu. Yazın kenara.

O değil de Kuina'yı Kaido'nun kılıç ustası yapma fikri nedir yahu ? Böyle acımasızlık mı olur ? :)

Zoro'nun psikolojik olarak değil de fiziksel olarak zorlanacağını düşünüyorum. Shogun var.

Zoro ilk günden bu yana sürekli olarak Luffy'yi ve tayfayı en çok toparlayan/koruyan kişi oldu. Herkes zayıflık gösterdiğinde o şüpheci bakış açısıyla temkinli davrandı. Bunun en güzel örneği Robin'in tayfaya ilk katıldığı andır. Nami'yi parayla, Luffy'yi etle, Usopp'u komiklik yaparak vs kandırdı Robin. Sanji için bir şey yapmasına bile gerek yoktu zaten. :D Herkesi bir şekilde kandırdı, bir kişi hariç; Roronoa Zoro.

Bu örnek gibi daha çok örnek var. Zoro'nun olayı irade ve sadakat. Dolayısıyla Zoro kişisel meseleleri yüzünden veya başka bir sebeple tayfayı zor durumda bırakacak bir eylemde bulunmaz. Bundan adım gibi eminim. Çünkü Zoro'yu favori karakterim yapan özellikler bunlar, karizması, gücü vs. değil.

Zoro'nun tayfayla yaşayacağı tek sıkıntı, herkesin beklediği gibi Sanji ve Luffy meselesinden dolayı olabilir. Direk tayfayı terk edebilir ya da Luffy ile kapışabilir. Hatta belki de Luffy'nın kırık dişi, Zoro'nun olayları öğrenmesi için bir bahane olacaktır?

Bak durumda Zoro ne yapar biliyor musun. Çıkar Luffy'nin karşısına, "bak kanka shogun hocammış, küçükken öldüğünü düşündüğüm en iyi arkadaşım karşıma çıkı, ailem rehin tutuluyor, sana saldırmasam hepsi ölecek. Ne yapacağımı bilemiyorum" der. Luffy de paşa paşa dayağını yer arkadaşı için, gerekirse gider ölür. Veya ölü taklidi yapıp içeri sızar, birlikte plan yaparlar falan. Ama ikisi arasında bozuşma olmaz. Olmamalı. Gerçekleri kendine saklamanın anlamı yok Sanji'nin yaptığı gibi.

Zaten böyle bir şey olmayacak, olmamalı yeniden. Hele Zoro gibi bu meselerden birini bizzat çözmüş, tavrını ortaya koymuş, Sanji'nin yaptığına kızmış biri asla yapmamalı.

Şu zamana kadar Zoronun yaptıklarından ve söylediklerinden dolayı ona güveniyorum tayfayı falan bırakmaz, karakterine ters bir durum. Ancak E.Odaya güvenmiyorum ve Zoruyu maalesef Sanji durumuna düşüreceğini tahmin ediyorum. Hem tayfayla sınanmayan bir tek o kaldı hemde dram her zaman çok sattırmıştır. Bana Wanonun prensesi de maalesef Zoro olacakmış gibi geliyor. Umarım E.Oda böyle bir senaryo ile karşımıza çıkmaz.

Eğer psikolojik olarak sınanacak ise Kuma olayı gibi ölüm ile sınanmasını isterim, ve hatta tayfadan ayrılmasındansa ve ağlayıp özür dileyip tayfaya geri dönmesinden ise Kaido tarafından öldürülmesini tercih ederim.

Zoro en azından kesin seçim yapar. Ben cidden düşünemiyorum böyle ağlayıp gemiye dönmek istiyorum deyişini.

Bir kesin karar verir. O yolda ilerler.
Zaten Luffy konusunda çok net. Zoro Luffye kaptan olarak en güvenen kişi.

Bak durumda Zoro ne yapar biliyor musun. Çıkar Luffy'nin karşısına, "bak kanka shogun hocammış, küçükken öldüğünü düşündüğüm en iyi arkadaşım karşıma çıkı, ailem rehin tutuluyor, sana saldırmasam hepsi ölecek. Ne yapacağımı bilemiyorum" der. Luffy de paşa paşa dayağını yer arkadaşı için, gerekirse gider ölür. Veya ölü taklidi yapıp içeri sızar, birlikte plan yaparlar falan. Ama ikisi arasında bozuşma olmaz. Olmamalı. Gerçekleri kendine saklamanın anlamı yok Sanji'nin yaptığı gibi.

Zaten böyle bir şey olmayacak, olmamalı yeniden. Hele Zoro gibi bu meselerden birini bizzat çözmüş, tavrını ortaya koymuş, Sanji'nin yaptığına kızmış biri asla yapmamalı.
Katılıyorum. Luffy'i doğrudan anlayan ona uyum gösteren belki de tek tayfa üyesidir Zoro. Bunun en iyi örneği Bellamy'den birlikte bilerek yedikleri dayaktır. O sahne beni hala etkiler. Zoro'nun yaptığını yapacak öyle fazla kişi yok.

Katılıyorum. Luffy'i doğrudan anlayan ona uyum gösteren belki de tek tayfa üyesidir Zoro. Bunun en iyi örneği Bellamy'den birlikte bilerek yedikleri dayaktır. O sahne beni hala etkiler. Zoro'nun yaptığını yapacak öyle fazla kişi yok.
O sahne feciydi cidden. Luffy ile Zoro'nun arasındaki ilişki bir başka. Zoro'yu da kaptanı karşısında zamanında kendi bu konuda konuşmayı yapmışken, değerleri hiç edecek davranışlar sergiletirse bundan zararlı çıkacak tek kişi Oda. Ciddi bir şekilde gözden düşer.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık