Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı'ndan Beklentileriniz

Kimin hakkında?

• Kullanılan toplam oy
    155

Üye silindi 1004

Oda'nın seri başları ortalarındaki çizimleri daha anlaşılır aslında, sade ama kendine has. Şimdi ise alanı tamamen dolduruyor ama anlamakta zorlanıyorum.
https://trart.org/onlineoku/manga/isik-tozu/isik_tozu_bolum_14/4
Şu sitede Türk yapımı amatör mangalar yayınlanıyor mesela. Bu seviyeler bile imkansız benim için şu an :d

Teknik bilmek lazım.
Oda’nın seri başı çizimlerine aşığım ben. Bu kadar kötü olup, bu kadar gerçekçi hissettiren bi çizim tarzı daha olamaz. O zamanlar daha stil sahibiymiş gibi geliyor. Görsel dili ve çözümlemeleri bambaşkaydı. Güncel tarzını hiç beğenmiyorum. Teknik bilmek evet çok önemli.

Sonuçta durmadan çalıştıkça ve sabırla gelişen bir iş. Oda’ya kağıdı kalemi versek bundan 15 yıl önce çizdiğin Luffy’i çiz desek çizemez. Sürecin kendisi önemli.

Kid ve Law’un tayfasını arama macerası hikayeye ne katacak ki ya? Hikayeye etkisi olmayan birşey işlemedi bu arcta şimdiye kadar.Kid tayfasına yapılanlardan sonra kaçıp gidicem tarzı birşeyde söylemedi bekleniyordu ortaya çıkması zaten.İttifak kurduda denilemez çünkü ittifaktan ayrı takılıyor basmış gitmiş önden.Hayır fb’nin bile bir anlamı vardı samurayların motivasyonunu öğrenme açısından.
Ben son sayıları beğenmediğimi söyledim zaten jinbeinin gelişi kyoshironun artık yoldalarken ortaya çıkması vs çok saçma hikayeler.Zoro’nun aile hikayesinide sona bırakmasının saçma ama okudukça anlam kazanacağını düşünüyorum o yüzden eleştirmedim orasını artık.Savaş önü building gayet başarılı gözümde
Hikayeye nasıl katkısı olmaz? Karakterlerin motivasyonları için çok önemli bu. Özellikle de Kid’in motivasyonu için. Ayrıca ittifak da değil konu. Kid’i Law kadar iyi yediremedi arka. Punkhazard’a Law’ı yedirdiği gibi yedirmiş olsa bu kadar batmazdı.

80 bölüm oldu wano başlayalı bak 30-40 falan demiyorum 80 diyorum.Arctan insanların bıktırıyor yahu.
Şimdi fb kısımlarının ve building aşamasının uzun tutulmasının etkisi oldu ama gerekliydi.En iyi arc olacak demişti o yüzden en iyi buildingi yapmak istiyor.Masum geliyor bana bilmiyorum

Edit:Kid’le Law aynı şekilde etki etmeyecek arclara Kid’le dostane bir ilişkileri yok ve olmayacak.İttifak şuan varsa bile Kid için istemsiz var çünkü hedefleri örtüşüyor.Motivasyon aynı

yıl 2030 hala Zoro'nun gözünün açılmasını bekleyenler var :D
Mangakanın saçma sapan işleri yüzünden. Croco için de kadın olabilir diye yem attı mesela. Aynısı bunun için de geçerli. Bildiğin kör olmuş adam veya görüyor ama tek gözle dövüşerek kendini dezavantajlı bir duruma sokmuş eğitim için. Fakat gördük ki görmesen bile dövüşebiliyorsun fujitora gibi. E oda böyle şeyler yapıyor sonra forumlara falan girip milletin yazdıklarını okuyup keyif sigarası yakıyor. Ben de olsam yapardım herhalde.

Mangakanın saçma sapan işleri yüzünden. Croco için de kadın olabilir diye yem attı mesela. Aynısı bunun için de geçerli. Bildiğin kör olmuş adam veya görüyor ama tek gözle dövüşerek kendini dezavantajlı bir duruma sokmuş eğitim için. Fakat gördük ki görmesen bile dövüşebiliyorsun fujitora gibi. E oda böyle şeyler yapıyor sonra forumlara falan girip milletin yazdıklarını okuyup keyif sigarası yakıyor. Ben de olsam yapardım herhalde.
Croco'nun sırrı ne acaba....? eğer sırrı kız olduğu çıkıp luffy ile shiplenip ve animede evlenirse, okurlar ve izleyiciler ne tepki verirler acaba.... kafamda deli sorular.

Son düzenleme:
Şimdi fb kısımlarının ve building aşamasının uzun tutulmasının etkisi oldu ama gerekliydi.En iyi arc olacak demişti o yüzden en iyi buildingi yapmak istiyor.Masum geliyor bana bilmiyorum
Zamanın da balık adam arcı içinde böyle düşünüyordum, ama ikinci izleyişimde Luffy'ye kan vermeyen balık adamların ne kadar gaddar ya da mal olduğunu görünce artık öyle düşünmemeye karar verdim. çünkü çelişen bazı sahneler diyaloglar var.Ama yine de en iyi mangakalar arasındadır mübarek.

Croco'nun sırrı ne acaba....? eğer sırrı kız olduğu çıkıp luffy ile shiplenip ve animede evlenirse, okurlar ve izleyiciler ne tepki verirler acaba.... kafamda deli sorular.
One piece'te beklenmedik şeyler olmaz. Sabo için de acaba ne oldu diye düşündüm herkes. Adam hafıza kaybı deyip geçti. Hikayenin ciddiyetini elden bırakacak kadar saçma işlere girişmez yani. Bu arc için de aynısı geçerli. E. Oda şu şunu nasıl yener gibi sorularla çok uğraşmıyor. Dolayısıyla herkes bu arcta luffy nin bir şekilde kazanacağındsn emin. Bunda bir mahsur görmüyor ama hikaye kısmına özeniyor kesinlikle

Saçma değil kesinlikle vardır bir olayı şekil olsun diye yapılmamıştır..Mihawk'ın gözlem hakisini bir türlü kullanamayan Zoro'ya öğretme yöntemi olarak açtığı bir yarada olabilir..Croco'nun sırları bir tarafa gözün açılmasını beklemek gerçekten çok komik :D

Saçma değil kesinlikle vardır bir olayı şekil olsun diye yapılmamıştır..Mihawk'ın gözlem hakisini bir türlü kullanamayan Zoro'ya öğretme yöntemi olarak açtığı bir yarada olabilir..Croco'nun sırları bir tarafa gözün açılmasını beklemek gerçekten çok komik :D
Saçma dememin sebebi şu: haki denen şey gizli teknik falan değil. Pekala gözün eğitim sırasında kör olabilir ya da eğitmen eliyle kapatılabilir. Biri bunu doğal olarak sorar ve o da ne olduğunu ve bir sebep varsa sebebini söyler. Düşün yani tayfadan kimse gözüne ne oldu diye sormadı. Bunlar olduğu için kimi insanlar da beklentiye giriyor çünkü öbür türlü niye saklasın diye düşünür normal biri. Ben e. Odanın işgüzarlığı olduğunu düşündüğüm için saçma sapan diyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık