Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vivre Card Çevirileri

Vivre Card'lardaki bilgileri canon kabul ediyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    109
Fujitora'nın normal bir vatandaş olduğu geçmiyor. Denizci olup olmadığı yada Kara Kuvvetlerinde bir asker olup olmadığı da keza belli değil. Belliyse de sayfa atan olursa sevinirim o ayrıntıları hatırlamıyorum. Belki de adam askerdi ve Deniz Kuvvetlerine aktarıldı.

Eskiden zorunlu askerlik yoktu o yüzden korsan olmayan Mihawk'ı asker olarak değil de savaş lordu olarak aldılar diyorsun :S Fuji gibi Amiral olabilirdi diyorsun bu askerlik sistemi olsaydı :S:SSS:S Da Shichibukai olmak Hükümete hizmet gerektirir, Amiral olmak ise Filo Amiraline, ast üst ilişkisi bu. Yani diyorsun ki Mihawk Filo Amiral'inin hizmetine girerdi peh.

Mihawk korsan olmasaydı şartları kabul edip Shichibukai olarak emrine girdiği Hükümet'in her istediğini yapardı. Fakat korsan olduğu için toplantıya gelince şaşırıyorlar. Oo seni beklemiyorduk diyor koskoca Filo Amirali. Ne demiştik korsan için, denizlerde özgürce hareket eden bencil kimse. Ne kadar da benziyor değil mi :S Sen denizlerde özgürce gezip kimseye hesap vermiyorsan Hükümetin gözünde korsansın. Bu.
Fujitoranın zorunlu askerlik kapsamında alındığını doflamingo söylüyor. Hükümete veya denizcilere fark etmez. Korsanları yakalayan taraf işte. Ayrıntısı önemli değil. Korsan olduğu için toplantıya geldiğine şaşırmıyorlar. Sadece geldiği için şaşırıyorlar. Çarpıtmayalım.

Ben manga sayfalarını inkar etmiyorum ki. Sadece korsan olmama ihtimali var diyorum. Aralarında istisna olabilir diyorum.
Aralarında istisna olsa bunu belirtirler veya Mihawk'ın resmini oraya yapıştırmazlar öyle değil mi? Ya da Roger'ın idamını çizerken ki o zaman ki çaylaklar kısmında Mihawk'ı korsanlarla beraber çizmezler değil mi? Yani bunlar mangada olan net çizimler. Shichibukailerin ise korsan olarak geçtiklerini söylemiyorum bile.

Tüm bunlara rağmen bu savunmayı yapman net olarak Mangayı inkar etmen demek. Böyle net sayfalar ve söylemler varken sen hala bu kadar şeyi görmezden gelip sinekten yağ çıkarma olayına girersen ben de sana inkar ediyorsun derim. Bunu kabul etmeyebilirsin ama olan durum bu kusura bakma.

Fujitoranın zorunlu askerlik kapsamında alındığını doflamingo söylüyor. Hükümete veya denizcilere fark etmez. Korsanları yakalayan taraf işte. Ayrıntısı önemli değil. Korsan olduğu için toplantıya geldiğine şaşırmıyorlar. Sadece geldiği için şaşırıyorlar. Çarpıtmayalım.
Uf Doflaming bütün geçmişi döküyor ortaya dimi orda, bilgiler akıyor falan. La bi tane laf ediyor iki cümle arasında ve biz sadece Denizcilere alındığını biliyoruz ne demek ayrıntısı önemli değil :D

Fakat diye başlıyorum cümleye, korsan olduğu için istediğini yapan bir adam, toplantıya geldiğine bu yüzden şaşırıyorlar. Mesela Boa Hancock da toplantılara gelmiyor, kendisi Korsan İmparatoriçe. Kuja mesela Hükümete bağlı olmadığı için kendilerinin yürüttükleri denizilik faaliyetleri korsanlık sayılıyor. O yüzden de Korsan İmparatoriçe diyorlar. Mihawk toplantılara gelmediği belli, ki gelince şaşırıyorlar, cümledeki tek ayrıntıya takılıp kaldığına göre bu kadar yazmamın da bir önemi kalmadığını anlıyorum. Neyse umarım sen haklısındır.

Şimdi mangada yapılan tanıtıma göre Mihawk korsan gözüküyor evet o şekilde tanıtılıyor.Ancak yolunda gitmeyen bazı şeyler de var.Manga gerekli tüm bilgileri veriyor diyorsanız bunların da mantıklı açıklaması olmak zorunda mantıklı açıklaması yapılmak zorunda.Bu sebepler kafa karıştırıyor o yüzden insanların üzerine gitmek doğru değil.Youtube ve benzeri teorilerde de Mihawk ile ilgili bu nedenlerin öne sürüldüğünü gördüm.Bu kafa karıştırıcı nedenleri sıralayacağım.İstisna düşüncesi bu nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor durduk yere değil.Mihawk fanlığından yada seviyesinden dolayı da değil.

1 - Adamın bir tayfası yok.Bir tayfada bulunduğu da gösterilmedi.
2 - Bu adama açık açık bireysel olarak korsan denilmedi. ( Örnek : Kuma )
3 - Tayfası olmasını geçtim herhangi yardımcı bir elemanı bile yok.Zamanında tayfasını kaybedenler bile böyle adamlara şu anda ihtiyaç duyuyorlar.
4 - En güçlü olsan bile tayfaya ihtiyaç duyarsın açıklaması geçti Luffy için.Bunu korsanlık yapan adama söylüyorlar.Ki zaten Luffy belirtiyor tayfa üyeleri olmadan yapamayacağını.

Kısacası bu adam Kuma gibi bir ajan da değil.Neden tek başına ?
Moria,Crocodile gibi tayfasını kaybettiğini düşünsek bile Absalom,Daz gibi adamlara da tekrar sahip olmamış.Her açıdan bir gariplik olduğu meydanda.

Ve bunları yazarken aklıma geldi.Korsansan eğer gemin için en azından bir çırağa ihtiyaç duyarsın değil mi ? Fakat Mihawk bir sandala sahip tek başına ilerletiyor.Acaba bu şekilde mi korsanlık yaptı diye düşündürttü.Ace de biliyorsunuz botla geziyordu ama bunu bir tayfaya dahil olduktan sonra yapmıştı.Mihawk yoksa bir tayfaya mı dahildi ? Ama böyle olsa bile Buggy,Shanks gibi eskiden başka tayfada olan adamlar da şu anda tayfa üyelerine sahipler.Mihawk böyle de değil.Bu sebeplerden dolayı kafalar tamamen karışıyor.Eğer tamamen tek başına bir sandalla korsanlık yapıyorsa bu adam yine istisna olacak.Çünkü bunun hiç örneğini görmedik.

Kısacası Mihawk her türlü istisnai bir adam çıkacak gibi görünüyor bu ihtimal çok yüksek.Bir korsan olsa da olmasa da.

Şimdi mangada yapılan tanıtıma göre Mihawk korsan gözüküyor evet o şekilde tanıtılıyor.Ancak yolunda gitmeyen bazı şeyler de var.Manga gerekli tüm bilgileri veriyor diyorsanız bunların da mantıklı açıklaması olmak zorunda mantıklı açıklaması yapılmak zorunda.Bu sebepler kafa karıştırıyor o yüzden insanların üzerine gitmek doğru değil.Youtube ve benzeri teorilerde de Mihawk ile ilgili bu nedenlerin öne sürüldüğünü gördüm.Bu kafa karıştırıcı nedenleri sıralayacağım.İstisna düşüncesi bu nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor durduk yere değil.Mihawk fanlığından yada seviyesinden dolayı da değil.

3 - Tayfası olmasını geçtim herhangi yardımcı bir elemanı bile yok.Zamanında tayfasını kaybedenler bile böyle adamlara şu anda ihtiyaç duyuyorlar.
4 - En güçlü olsan bile tayfaya ihtiyaç duyarsın açıklaması geçti Luffy için.Bunu korsanlık yapan adama söylüyorlar.Ki zaten Luffy belirtiyor tayfa üyeleri olmadan yapamayacağını.

Moria,Crocodile gibi tayfasını kaybettiğini düşünsek bile Absalom,Daz gibi adamlara da tekrar sahip olmamış.Her açıdan bir gariplik olduğu meydanda.

Ve bunları yazarken aklıma geldi.Korsansan eğer gemin için en azından bir çırağa ihtiyaç duyarsın değil mi ? Fakat Mihawk bir sandala sahip tek başına ilerletiyor.Acaba bu şekilde mi korsanlık yaptı diye düşündürttü.Ace de biliyorsunuz botla geziyordu ama bunu bir tayfaya dahil olduktan sonra yapmıştı.Mihawk yoksa bir tayfaya mı dahildi ? Ama böyle olsa bile Buggy,Shanks gibi eskiden başka tayfada olan adamlar da şu anda tayfa üyelerine sahipler.Mihawk böyle de değil.Bu sebeplerden dolayı kafalar tamamen karışıyor.Eğer tamamen tek başına bir sandalla korsanlık yapıyorsa bu adam yine istisna olacak.Çünkü bunun hiç örneğini görmedik.

Kısacası Mihawk her türlü istisnai bir adam çıkacak gibi görünüyor bu ihtimal çok yüksek.Bir korsan olsa da olmasa da.
+Korsan simgesini de görmedik.
Ve ne tesadüftür ki; biz bunları tartışırken, Vivre Card'lar yayınlanıyor ve Mihawk orada da bir istisnaya sahip. Kartı mor renkte(yani dünya hükümeti,) ve yine kartının üstünde dünya hükümetinin simgesini taşıyor. Bir korsan için fazla değil mi?

İşte bunlar hep tesadüf.

Meraktan soruyorum, kafan ne zamandır Mihawk'ın korsan olup olmadığından dolayı karışık MW :S Korsan veya değil şu an ilgimi kaybettim ve bu merağımı gidermek istiyorum :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık