Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Usopp

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 172 64.2%
  • Sevmem.

Kullanılan: 96 35.8%

• Kullanılan toplam oy
    268
Attığın linkte gördüğüm tek şey İnoue Orihime. İchigoyu gaza getiren konuşmalarının aynısını gördüm sadece. Ve Tontattları arkadaş olarak görmemesi yaptığı şeyi doğruluyor dimi pardon benim hatam.
Yahu birader cüceleri kurtarmak zorunda mı bu Usopp?Bu adam korsan.Luffy fanlığı sizi kör etmiş.Her şeyi toz pembe görür olmuşsunuz.Zorda krallık var kurtaralım zorda biri var kurtaralım.Korsanlık bu değil.Keskin nişancılık bu değil.

Bazı arkadaşların dediği gibi ''taktiksel bir şekilde geri mi çekiliyor'' yoksa kendi götünü kurtarmak için ağlaya ağlaya geri mi kaçıyor. Adamın görevi oydu zaten Franky'nin zaten işi başından aşkın ama o halde bile yardıma gitmeyi düşünüyor sadece işleri daha zorlaştıracağı için orda kalmayı seçip görevi Usopp'a bırakıyor. Usopp tabiki ikisini yenemeyecek ama kaçınca napıcak bu adam ?
Usopp akıllı adam.Kazanamayacağını bildiği dövüşlere girişmiyor.Orada mantıklı olan belki kaçması değil ama saklanmasıydı.Robin bile Trebol bize fazla gelir diye saklanıyor Usopp gibi paranoyak bir adamın bu şekilde davranması doğal.Olaya Zoro,Sanji gibi karakterler gözünden bakmak yanlış.Usopp sokaktaki adam mangakanın gözünde ve tayfada da sıradan birisiyken denizcilerin savaşçısı olmaya çalışıyor.Yani gerçek hayatta iki tane iri kıyım tipten dayak yememek için kaçan birisi gibi mantıklı olanı seçiyor.Öyle bir durumda kimse kahramanlık yapmaya çalışmaz.

Aslında şu konuda haklısınız.Böyle fantazi ve hayal ürünü bir dünyada Usopp gibi gerçekçi karakterler manganın yapısına ters düşüyor ama mangaka eklemiş işte.

Yahu birader tontattları kurtarmak zorunda mı bu Usopp?Bu adam korsan.Luffy fanlığı sizi kör etmiş.Her şeyi toz pembe görür olmuşsunuz.Zorda krallık var kurtaralım zorda biri var kurtaralım.Korsanlık bu değil.Keskin nişancılık bu değil.
Usopp şimdi de denizlerin cool savaşçısı oldu demek.. Canı ne isterse onu yapıyor,kimi kurtarmak isterse onu kurtarıyor vay canına.. Güçlü adamların güçlü adamlara göre dövüş şekli olduğu gibi, Zayıflarında kendilerine göre savaşma şekli var bunu kimse inkar etmiyor ama bana buradaki ''hiç'' kimse Usopp'un kaçarken ki kafa yapısının tamamen zeka ürünü ''bugün yaşa,yarın savaş'' gibi birşey olduğunu iddaa edemez,edenin evine ateşler salınır. Dediğim gibi zayıfın kendine göre savaşma şekline kimse birşey demez ama orada cücelere bir ton sıkıp 5 dk sonra arkanı dönüp gidiyorsan,istersen Dofun kellesini getir. bunu bir kere yapmış adam bir daha yapar. Usopp herhangi bir travmayla mücadele etmiyor. Olmadığı birşey gibi davranıp,keyfini sürerken iş sorumluluğa gelince ortalardan kayboluyor 2-3 tane kendisini seriye bağlayan şey dışında hiçbir katkısı yok. Yok perona tayfayı parçalarmış, yok yonkou deviren sugar-sama Usopp'tan başka kimse alamazmış hehe.

Ben bunu yeri geldiği zaman belirtirim Luffy fanı değilim. Sadece Usopp'un sanki mükemmel biriymiş gibi yüceltilmesine dayanamıyorum. Korsanlık elbet o değil ama o zaman sana güvenen kişilere sırtını dönüp kaçarsan işte o yaptığın karaktersizlik olur buna karşı çıkanlarla da istedikleri kadar tartışırım.
Yahu adam kaçmıyor ki.Logia + insanlar oyuncağa dönüştürme yeteneği olan 2 kişiye karşı savaşıyor.

Usopp şimdi de denizlerin cool savaşçısı oldu demek.. Canı ne isterse onu yapıyor,kimi kurtarmak isterse onu kurtarıyor vay canına.. Güçlü adamların güçlü adamlara göre dövüş şekli olduğu gibi, Zayıflarında kendilerine göre savaşma şekli var bunu kimse inkar etmiyor ama bana buradaki ''hiç'' kimse Usopp'un kaçarken ki kafa yapısının tamamen zeka ürünü ''bugün yaşa,yarın savaş'' gibi birşey olduğunu iddaa edemez,edenin evine ateşler salınır. Dediğim gibi zayıfın kendine göre savaşma şekline kimse birşey demez ama orada cücelere bir ton sıkıp 5 dk sonra arkanı dönüp gidiyorsan,istersen Dofun kellesini getir. bunu bir kere yapmış adam bir daha yapar. Usopp herhangi bir travmayla mücadele etmiyor. Olmadığı birşey gibi davranıp,keyfini sürerken iş sorumluluğa gelince ortalardan kayboluyor 2-3 tane kendisini seriye bağlayan şey dışında hiçbir katkısı yok. Yok perona tayfayı parçalarmış, yok yonkou deviren sugar-sama Usopp'tan başka kimse alamazmış hehe.
Ok.

Neyse ya ''Haters gonna hate''

Usopp, o sırada Trebol ve Leo tayfasının konuşmasını hoparlörlerden duymasa, geri dönüp o şekilde bir davranış sergileyeceğini düşünen var mı?

Adam kaçarken, Leo'nun Trebol ile olan konuşmasına ve ezilmelerinin sesini duyuyor sonrada vicdan yapıyor işte. Bundan sonra geri dönse ne, dönmese ne. Adamın ilk önceliği, kaçıp canını kurtarmak -ki bunun için hiç bir şey diyemem, insani bir hareket sonuçta- ancak kaçarken ki o yüzsüz ve haysiyetsiz laflarından sonra, denildiği gibi gidip Dof'un kelleyi alsa bir şey değişmeyecek.

Ben iki yıldan sonra Usopp düzelir, hiç yoktan saçmalamaz diyordum ama aynı tas, aynı hamam. Değişen hiçbir şey yok. Usopp'u sevmek de ilginç bir durum başlı başına. Tipten, dövüşten, karakterden her yerden ofsayt adam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık