Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ülkeler Kapışıyor

Ben yazmıştım karışıklık olur diye. Böyle bir etkinlikte ülke savunan kişiler avatarını da ayalar. Daha da güzel olur hatta. O yüzden böyle bir karışıklık olmaması için 1 hafta beklemesinin iyi olacağını söyledim. Daha kısa da olabilir.
1 haftaysa problem yok bence.

Aklında bir ülke var mı rastgele seçeyim mi bir tane.

Bu arada sanırım deneme oyunu için sayımız yeterli. Birazdan deneme oyununu başlatacağım. Oyun için yeni bir konu açmayı düşünüyorum. Buraya yorumlarımızı ve oyunla ilgili önerilerimizi yazarız.
@Smoker deneme oyununu katılmak istersen seni ekleyebilirim.
Ya da ben katılmayım finaller var sonrakine katılırım.Denemeymiş sonuçta.

Ben de katılmak istiyorum. Çin veya Türkiye boşsa alabilirim. Ayrıca sadece bu devletler üzerinden mi gidecek yoksa milletim üzerinden de argüman sunabilir miyim? Örneğin Bizans'ın çok köklü bir millet olmasıyla alakalı bir argüman sunabilir miyim?

2 hafta oldu. Takip edebildiğim kadarıyla diğer etkinlik bitti. Sanırım bundan sonra müsait olanlarla bu oyunu oynayabiliriz. Önceki liste şöyleymiş;

@01746 -İsrail
@Gutts -İngiltere
@Earendill -Almanya
@kekomancer -Suriye
@MRTFR -Fransa
@Sodex -Amerika
@Crocus -Arjantin
@AkaAshi -Çin/Türkiye
@Sakata Gintoki -

Bu arkadaşlar içinde oynamak isteyen kaldıysa ilk deneme oyununu başlatmayı düşünüyorum. Oyun için yeni bir konu açacağım. Oyuncular mesajlarını oraya atacaklar. Yorum yapmak isteyen olursa bu konudan yazar.
Öncelikle ne yapacağız, nasıl yapacağız diye sorusu olanlar için birkaç açıklama yapayım. Bu oyunu kafamda kurmadan önce internette şu videoları izlemiştim.

Bakın bu videolarda gördüğünüz gibi foxtaki ablamız yarım yamalak yalan yanlış bilgileriyle bir şeyler söyleyerek ülke hakkında atıp tutmuş, danimarkalı abilerimiz de çat çat yapıştırmış bilimsel verileri. Burada tabi bir taraf olaya oldukça profesyonel yaklaşmış. Sizden böyle bir şey beklemiyorum. Hepimiz sıradan insanlarız, kimse profesyonel değil. İnternetten bulduğunuz yarım yamalak bilgilerle ülkelere saldırabilirsiniz. Eğer karşı taraf Danimarkalı abilerimiz gibi cevap vermezse bu sizin lehinize olur.

Bunun dışında argümanlarınızın ahlaki olması da şart değil. Ülkenizde varsa ırkçılığı savunabilirsiniz (forum kuralları izin verdiği sürece oyunda da özgürsünüz). Ülkenizde demokrasi yoksa ve demokratik bir ülke bunu eleştirirse demokrasinin kusurlarını dile getirip kendi ülkenizdeki monarşiyi de savunabilirsiniz.
Ya da mesela Amerika size bu soruyu sormuşsa "Bunu bana neden soruyorsun, yoksa bana da mı demokrasi getireceksin" tarzı ithamlarda bulunarak diğer ülkelere kendi içişlerine müdahale edildiğini ve tehdit edildiğini söyleyip kışkırtabilirsiniz. Mağdura yatabilirsiniz yani.

Ülkelere tarihleriyle alakalı saldırılar düzenleyebilirsiniz. Uluslararası yasaların boşluklarından ya da yoruma açık durumlardan faydalanıp kendi lehinize açıklamalarda bulunabilirsiniz.

Yani bir nevi avukatçılık ve siyasetçilik oyunu olacak. Amaç diğer ülkeleri ikna ederek düşmanlarınızı elemek ve sizi elemek için ortaya atılmış iddialardan sıyrılmak.

Alıntıladığım arkadaşlar oyunu hala oynamak istiyorlarsa oyun konusunu açacağım. Herkese iyi eğlenceler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık