Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye'nin Nükleer'e İhtiyacı Var Mı?

Türkiye Nükleer Enerji/Silah Üretmeli mi?

• Türkiye nükleer enerji üretmeli

Kullanılan: 36 40.9%
  • Türkiye nükleer enerji üretmemeli

Kullanılan: 7 8.0%
  • Türkiye nükleer silah üretmeli

Kullanılan: 22 25.0%
  • Türkiye nükleer silah üretmemeli

Kullanılan: 8 9.1%
  • Türkiye ikisini de üretmemeli

Kullanılan: 12 13.6%
  • Türkiye ikisini de üretmeli

Kullanılan: 49 55.7%

• Kullanılan toplam oy
    88
Türkiye'deki NATO nükleer silahları için okuyabilirsiniz. Okumak istemeyen ve İngilizce bilmeyenler için kısaca şu bilgileri vereyim.

Halen silahlar Türkiye'de. 2019 itibariyle 50 adet olduğu tahmin ediliyor. Yerleri bilinmiyor. (İncirlik'te olduğu tahmin ediliyor ancak geçmişte başka üslerde nükleer silah bulundurulduğu da olmuş) Barış zamanı ABD askerleri tarafından muhafaza ediliyor. Savaş zamanı Türk Hava Kuvvetleri'nin kullanma hakkı var. Ancak ABD'nin de onayına ihtiyaç var tabi. Kodları her iki ülke paylaşıyor çünkü.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuclear_sharing

Son düzenleme:
Öldürdü ve buna karşı çıkmıyorum. Mesele haram olup olmaması. Senin bakış açından her silah haram olmalı zira hepsi masumları öldürme ihtimaline sahip. Ayrıca bir durumda masumu belirleyen unsur nedir? Düşman dediğin çift taraflıdır. Eline silah alan masumluğunu yitiriyor mudur mesela? Bir cepheye attın nükleeri ve hiçbir sivil ölmedi ama tüm düşman askerleri öldü. Bu onları suçlu mu yapar? Mesela kendi ülkelerini korumak için orada bulunuyorlarsa? Onları normal silahla da öldürebilirdin. Bu yüzden her türlü silah da haram olmalı sana kalırsa.
Ha gelgelelim ben işin haram olup olmamasıyla ilgilenmiyorum. Sadece Kuran'da dile getirilen bir durumu ortaya koydum o kadar. Bunu da seni ilgilendirdiği için yazdım yoksa beni ilgilendirmiyor neyin haram olup olmadığı.

Şahsi fikrim ise gerek yok. Dediğin gibi sivil halka büyük zarar veren bir silah. Ben savaşı sadece müdafaa mecburiyetinde haklı bulurum.
Zaten islamdada savaş müdaffaa yada zalime karşı durma şeklinde yoksa senin ne güzel petrolün çıkıyo diye kimseye savaş açılmıyo. Ayrıca islam savaş hukukunda nükleerin yeri yok hem bunu zaten savaş meydanına atmıyonki dire şehre atıyorsun. Hadi savaş meydanına attın diyelim genede uygun olmaz bence, artık zaten tüm dünya bu teknoloji ve silahları bırakmayı düşünürken bi sivri akıllı bizmiyizde gidip kuzey kore gibi diktatörlüğe dönüşecez.

Zaten islamdada savaş müdaffaa yada zalime karşı durma şeklinde yoksa senin ne güzel petrolün çıkıyo diye kimseye savaş açılmıyo. Ayrıca islam savaş hukukunda nükleerin yeri yok hem bunu zaten savaş meydanına atmıyonki dire şehre atıyorsun. Hadi savaş meydanına attın diyelim genede uygun olmaz bence, artık zaten tüm dünya bu teknoloji ve silahları bırakmayı düşünürken bi sivri akıllı bizmiyizde gidip kuzey kore gibi diktatörlüğe dönüşecez.
Zalim?

cihad ?

Chad islamı yaymak illa savaş diye düşünmemek lazım, yani bi ülkede dinini yayabiliyorsan oraya orduyla girmene gerek yok ama mesela müslümanlara aşırı zülm yapılıyor o zamn gücün varsa el atarsın ve oturduğun memlekette zülm varsa gücünde durdurmaya yetmiyorsa hicret edersin.

Sözlük anlamı zulmeden zorbalık yapan kişi, bu arada uçan arabaya baktımda helikopterle drone karması bişey olmuş araba denemez ona. Yarın biri Homerın bindiği hakiki uçan arabayı yapar herkez bize güler, türk işi süpermen filmi gibi olmuş.
Kimse petrolün var altının var diye saldırmıyor zaten, herkes bu zalim diye saldırıyor. :d

Uçan arabanın hakikisi yapılanı değil midir?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık