Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Topluluk Teorileri (Wano)

Şu Asyalıların farklı bakış açıları var demek :S

Nepalli iyi gitmiş Teach'in anında Mom'ı harcayacağını düşünmek bana pekte bir ihtimal gibi gelmiyor. Kek'e saldırması muhtemel olabilir ama Ana gelene kadar Teach elde ettiğini bulmuş olup ordan çıkar düşünceme göre. Belki Teach tam çıkmadan Ana ile küçük bir atışmaları olur ama istediğini elde Teach'in herhangi bir riske gireceğini düşünmüyorum. Teach kesin sonuçlar için planını uzatabilecek birisi. Neden istediğini elde ettikten sonra Mom'u halletsin? Kuzan'ın göstermelik istifa iyi hoş geliyorda sen koskoca yıllarını vermiş adamsın adamlar senle mühim bilgileri paylaşmadıkça bunun Denizciler için karı nedir? Teach'ın komutanı bile güvensizlik oyu vermişken ki -diğerleri de vermiştir- niye onca yolla yürüdüğü arkadaşlarını dinlemesin?

Ryuma konusuna +'yı verdim. Güzel bir senaryo hazırlamış. Şahsen çıkarsa böyle çıksın.

Bangladeşli ise değişik bir bakış açısı ile yaklaşmış olaya. Katıldığım noktalar şöyle:

Onun teorisine göre Wano'da yaşanacak her şey yanlış anlaşılmadan ibaret olacak. Kaido ve tüm oluşumu yok edildikten sonra bütün dünya Luffy, Kid ve Law'ın iki İmparator'u yendiğini sanacak, bu sanmaya Karasakal ve Denizciler de dahil olacak.
Bu nokta hatırlarsanız Kek'te tekrarlandı ve herkes Luffy'nin Ana'yla kapıştığını düşündü ki zaten ödülü artmasının büyük bir etkisi de buydu.

Şurda bir eleştiri yapmak istiyorum:
Ana'nın krize girip Kaido'ya dalması teorisi bu arkadaştan çıktı. Onun teorisine göre Wano'da yaşanacak her şey yanlış anlaşılmadan ibaret olacak.
Ana krize girip Kaido'ya dalmasını tam olarak anlamadım. Şeker krizi yüzünden mi dalacak? Bu biraz basit olur aslında. Şayet Ana'nın Kaido'yla dalmasından sonra her iki tarafta -büyük ihtimalle- kazanamayacağı için son vuruşları luffy yapacaktır. Anlamadığım nokta şu Oda'nın böyle bir işe girişmesi ana karakteri küçük düşürmez mi? Saçma gelebilir ama her arc'ta olduğu gibi Baskın Aktör Luffy'di. Bangladeşli,Luffy'i geri plana iterek biraz farklı düşünmüş gibi geldi. Oda'nın sevgili Luffy'sini geri plana atmasını düşünemiyorum açıkçası ki bence Oda'nın mantığına bile ters.

Şayet eğer bu senaryo olursa Smoothie'nin tarafsız kalması falan iyi olur.

İlki çok güzeldi. Çıkma ihtimali yüksek. BM nin hafıza kaybı olayını tekrarlamaz inş.

Kata Teach'i alır demek Luffy de yenilir demekle aynı şey benim gözümde. İkisi bir noktada bağlantılı şeyler yaşıyor gibi geldi bana.

Teorilerin öncesi de var, ama o kısımları gördüğümüz için çıkardım. Karışık olarak çoğu tutmuş zaten. Arkın devamının nasıl olacağına dair yazılanları paylaşıyorum.

Desono (Nepal)
Bu arkadaşın görüşü iki D üzerine. Teach ve adamları Yol Kitabesi için Tüm Kek'e saldırır. Ana bunu duyunca hemen yola çıkar. Ancak o gidene kadar adamlarının birçoğu öldürülmüş olur (Katakuri dahil). Nihayetinde kendisi de Teach tarafından ortadan kaldırılır. Yine bu teoride Kuzan'ın aslında halen Denizci Amirali olduğu, göstermelik olarak istifa ettiği bilgisi var. Sakazuki mevcut düzenden memnun olmadığı için dövüşün ardından Kuzan'a bir anlaşma öneriyor. Denizciler Karasakal ve Koca Ana arasında çıkacak bir savaşı bildikleri halde harekete geçmiyor, iki tarafın da birbirini yıpratmasını tercih ediyor. Kaido tarafında ise koalisyon ortağı gibi kaptanlar Kaido'ya dalıyor, Onigaşima Wano'ya taşınıyor. Luffy hariç diğer kaptanlar yeniliyor. Luffy ve Kaido son etapta teke tek dövüşüyor, Kaido yeniliyor. Savaş nedeniyle Wano parçalanıyor ve 800 yıl önceki haline dönüyor. O zamanlar Kozuki Hanesi devasa bir yaratığa adanın parçalarını çektirmiş ve hepsini birleştirmiş, daha sonra da ülkeyi dışarı kapatmış. Ada eski haline gelince, ülkenin sınırları da açılmış oluyor. Ryuma'nın koruduğu altın şehir de ada parçalandıktan sonra ortaya çıkıyor. Teorinin devamında Ryuma'nın bu dönemde yaşadığı ve ülkenin dışarıya kapanması sürecinde arkasına aldığı samuray ordusu ile birlikte kimseye geçit vermediği bilgisi var. Yıllar içinde ülkeye giriş gerçekten mümkün değilmiş, sadece gemi kazası gibi durumlarla yanlışlıkla giriş oluyormuş vs. Bu elemanın seri sonuna kadar giden senaryosu da var, ama başka zaman yazarım.

Powerett (Bangladeş)
Ana'nın krize girip Kaido'ya dalması teorisi bu arkadaştan çıktı. Onun teorisine göre Wano'da yaşanacak her şey yanlış anlaşılmadan ibaret olacak. Kaido ve tüm oluşumu yok edildikten sonra bütün dünya Luffy, Kid ve Law'ın iki İmparator'u yendiğini sanacak, bu sanmaya Karasakal ve Denizciler de dahil olacak. Dövüşler eski sisteme göre olacak. Yani Zoro vs. King, Sanji vs. Queen göreceğiz. Bizimkilerin yanında onlara asist yapacak kişiler de olacak. Genel olarak yazarsam Zoro ve Kin'emon vs. King, Sanji ve Chopper vs. Queen, İnuaraşi ve Doji vs. Jack gibi (evet, Nekomamuşi yok). Kolcular olarak gördüğümüz yaratıkların özel güçleri var, onlara göre rakipler çıkıyor bizim taraftan. Güçlüler, ama sayıları fazla değil. Koca Ana Korsanları da Smoothie'nin emri ile tarafsız kalıyor ve savaşmıyor. Bu teorinin devamı yok. Genelde kim nasıl dövüşür, nasıl galip gelir gibi şeylerin detayları var. Yeni teknikler, yeni stiller çıkacak. Evet, Sanji kostümü giyiyor bu arada.

Laoslu Gringo ve Vietnamlı TNT'nin teorileri deşifre aşamasında halen. Bitince onları da paylaşırım.
Ben bunları yıllar önce yazmıştım ama yerli malı olduğu için değerlenmedi :/

Akainu'nun içten içe Dünya hükümetinden ve onların adaletsizliğinden nefret ettiğini düşünüyorum. O yüzden denizciler gizli bir birim kurdu. X Drake gibi korsanların arasına sızmıştır. En sonra yeraltı silah ticareti ile ilgileniyordu sanırım.
Akainu mu Dünya Hükümetinden nefret ediyor? Akainu, Dünya hükümetinden beter. Ohara'da milleti nasıl katlettiğini de unutmadık. Dünya Hükümetinin en sadık köpeğidir Akainu. Dünya Hükümetinden nefret eden Garp ve Fujitora'dır. Garp onlara köpeklik yapmak istemedi. Fujitora ise onların kuyusunu kazıyor alttan alttan.

Üye silindi 5781

Ben buna yazacaktım ama unuttum.En mantıklısı bence de Nepallininki gibi duruyor ama Teach kısmı mantıklı olmasına rağmen yatmış.Teach şu an Dünya Hükümeti'nin peşinde olduğu bir şeyin ardından koşuyor.Onun dışında ''Devasal Yaratık'' olayını üstü kapalı bir şekilde Zou'ya bağlamaya çalışmış bence.Çünkü , Yüzyıllar boyunca Kozuki ailesi varlığını sürdürüyor ve bu yüzyıllar boyu Minkler ile ''Ne zaman bir tehlike olursa'' birbirlerine yardım etme sözü vermişler (Zou 1000 yıldır yürüyor sonuçta.).Minklerin de 1000 yıldır Zou'nun üstünde yaşaması ve Zou'nun üstünde Kozuki Hanesine ait simge olması (Duvarda ama mantık olarak Zou'da.)bu durumu güçlendirir.
Devasal Yaratık aslında Deniz Krallarına bağlanmış da olabilir ama Deniz Kralları daha çok Poseidon'un odağında bence.Tabii , Deniz Krallarıyla 800 yıl önce iletişim kurabilen birisi varsa bu ihtimal de öne çıkar.Joyboy'un hazineyi ardında bırakması , Nuh'un gemisini yapması(Tam olarak yaptığı bilinmiyor ama sonuçta özür mektubunda kullanılmasını söylüyor.) hepsi gelecek nesildeki bir olay için bir yol olabilir elbette.Bunların yanında Joyboy'un, Deniz Krallarıyla veya Zou ile iletişim kuramadığını varsaymak saçma olur (Momo,Zou'ya saldırma emri vermişti.).
Tabii hepsi birer varsayım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık