Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (2019-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 10 45.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Oyunda iyi, dizi de uyuz yapmışlar. Genel olarak kezban ama.
İlk 3 bölümü izledim.

Ne kitap ne de oyun bilen birisi olarak Ciri'ye kanım ısındı. Hikayesini ve yapacaklarını merak ediyorum.

Ama şu Yennefer'e ayar oldum. Bir sempati besleyemedim. Amacı ne çözemedim. Smoker'ın dediği gibi inanılmaz itici.

Angel Coulby vardı bu Triss gibi.Merlin'de Gwen karekterini oynuyordu.
The Witcher'da 5 defa'da Triss'i seçinçe bu kadar itici birisi Triss rolünde karşıma gelince izleyesim bile gelmiyor.

Bu Yennefer karakteri oyunlarda ve kitaplarda da bu kadar itici mi?
Katılıyorum.

Seride hoşuma giden kadın karaterlerin ölmesi sinirimi ayrı bozdu. Sarışının annesi ve ilk bölümdeki prenses.

Ayrıca iç mekan atmosferi berbat. 25 yıl önce çekilmiş Zeyna ve Herkül dizileri yemin ediyorum bundan daha kaliteliydi.

Oyunda seçimler önemli, o da oyuncuyu ikilemde bırakıp; yaptığı seçimi sorgulaması için. Sürekli böyle seçimler var ama herhangi bir eksiklik hissetmezsin.

Mesela arkadaşın bahsettiği seçimde sadece görevler ve gideceğin yol değişecek. Şu söz aslında oyunu biraz özetliyor. Lesser, greater, middling, it's all the same. Proportions are negotiated, boundaries blurred. I'm not a pious hermit, I haven't done only good in my life. But if I'm to choose between one evil and another, then I prefer not to choose at all.

Oyundaki karakterler ne tamamen siyah ne de beyaz. Oyun bunu tamamen açıklamadan kararı oyuncuya bırakıp, seçim konusunda pek sınırlamıyor.
Oyundaki seçimler hiçbir şeyi değiştirmiyor. Hem de hiç. Oyunda seçim diye bir şey yok, ilah gibisin istediğini yüceltiyorsun istediğini düşürüyorsun.

Neyse oyunu bir kenara bırakırsak dizide Tamerya'daki Striga'nın hikayesini kitaba bağlı kalıp işleseler daha iyi olurdu gerçi aşağı yukarı işlemişler ama yine de eksik kalmış.

@Raiden bari renfri'yi oynayanla Triss'i oynayanı değiştirselerdi :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık