Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Wheel of Time (2021-)

Kitap karakterleriyle dizi karakterleri arasında işleniş farkı muazzam fazla.İlk bölüm aşırı aceleye gelmiş olduda bitti hadi yola çıkalım'a getirmişler arada çok fazla şey atlanmış rand normalde utangaç bi karakter güzel bi kıza yaklaştımı çekinir kızar, dizide neyse izleyin görün sadece bu kadarından bahsedeyim.Yani kitabını okumuş olanlar zaten o niye olmadı bu niye yok diye çok fazla sorgulayacaktır izlerken.İzlenmek için izlenir fakat şu anki haliyle 2ci sezondan sonrasını görmez bence.Peşinizden atlı koşturmuyor neden bu kadar hızlı gidiyorlar anlamıyorum heleki karakterlerdeki değişikliklere hiç girmiyorum yoksa çıkamayız.Bu böyle ise yüzüklerin efendisi için korkmaya başladım, dediğim gibi izlemek için izlenir seyir keyfi fena değil fakat daha ilk bölümden kitaba çok fazla aykırılık var.

Kitap karakterleriyle dizi karakterleri arasında işleniş farkı muazzam fazla.İlk bölüm aşırı aceleye gelmiş olduda bitti hadi yola çıkalım'a getirmişler arada çok fazla şey atlanmış rand normalde utangaç bi karakter güzel bi kıza yaklaştımı çekinir kızar, dizide neyse izleyin görün sadece bu kadarından bahsedeyim.Yani kitabını okumuş olanlar zaten o niye olmadı bu niye yok diye çok fazla sorgulayacaktır izlerken.İzlenmek için izlenir fakat şu anki haliyle 2ci sezondan sonrasını görmez bence.Peşinizden atlı koşturmuyor neden bu kadar hızlı gidiyorlar anlamıyorum heleki karakterlerdeki değişikliklere hiç girmiyorum yoksa çıkamayız.Bu böyle ise yüzüklerin efendisi için korkmaya başladım, dediğim gibi izlemek için izlenir seyir keyfi fena değil fakat daha ilk bölümden kitaba çok fazla aykırılık var.
Zaten çekiniyordum izlemek için, en iyisi ben kitaplarda kalayım diziyi izleyip kanser olmama gerek yok.

yinede bir bakayım dedim ama 10 dk izleyebildim, eminim normal seyirciler için güzel gelecektir, fakat ben izleyemedim. Ayrıca eğer wot böyle olduysa Lotr dizisinden de korkmaya başladım.

yinede bir bakayım dedim ama 10 dk izleyebildim, eminim normal seyirciler için güzel gelecektir, fakat ben izleyemedim. Ayrıca eğer wot böyle olduysa Lotr dizisinden de korkmaya başladım.
Bende o yüzden yazmıştım dizi sektörü tarihine utanç olarak geçmez umarım. Ben diziyi izlemek için izliyeceğim.Fakat düzelebileceğine dair bir ışık vermiyor dizi.Anlamadığım en büyük sorun tasvirler ve anlatım gayet açık ve net olduğu halde verilen bilgileri niye bu kadar çarpıttıklarını anlamadım. Konuşşam o kadar uzarki bu yazı sonu gelmez. Düşününki ben ortalama bir okuyucu olarak dert yanıyorum iyi bir okuyucu bu diziyi nasıl sever bilmiyorum.Ama dediğim gibi izlemek için izlenir muhtemelen 2. Sezondan sonrada iptal edilir, Lort’dan ümidim kalmadı pek.

Bende o yüzden yazmıştım dizi sektörü tarihine utanç olarak geçmez umarım. Ben diziyi izlemek için izliyeceğim.Fakat düzelebileceğine dair bir ışık vermiyor dizi.Anlamadığım en büyük sorun tasvirler ve anlatım gayet açık ve net olduğu halde verilen bilgileri niye bu kadar çarpıttıklarını anlamadım. Konuşşam o kadar uzarki bu yazı sonu gelmez. Düşününki ben ortalama bir okuyucu olarak dert yanıyorum iyi bir okuyucu bu diziyi nasıl sever bilmiyorum.Ama dediğim gibi izlemek için izlenir muhtemelen 2. Sezondan sonrada iptal edilir, Lort’dan ümidim kalmadı pek.
ben kendimden örnek vereyim. Tüm seriyi 3 kez bitirmiş ve 4. kez okuyan birisiyim. Şuan dizideki en ufak değişiklikler bile beni itiyor. Tabiki şimdi forumdaki arkadaşlar diyebilirler kitap ve dizi farklı olacak tabi ki birebir aynısı olacak diye bir şey yok diye ama şöyle bir şey var ki hani basit şeyler değiştirseler tamam ama değiştirdikleri karakter özellikleri bana göre aşırı fazla. Bir kez daha dizi ve film sektöründen bir şey beklenilmeyeceğini göstermiş oldu bize amazon. Spoiler olmaması için tam olarak düşüncelerimi aktaramadım kusura bakmayın.

Başlangıcı pek beğenmedim. Kehanetten veya Ejder Dağı'ndan alsalardı daha iyi olabilirdi sanki. Onun dışında Moiraine'in 4 ta'veren var dediği sahne çok saçma. Nereden çıkmış bu dedikodu anlamadım. Yani biri İki Nehir'e gidip 4 tane ta'veren olduğunu anlamış ve bunun dedikodusunu mı yapmış? Detayları hiç düşünmeden kurgu yapıyorlar. Mat'in ve ailesinin fakir olması sırf drama için yapılmış bence. Adam niye fakir belli değil. İşi gücü yok mu Abell'in? Artık at tüccarı değil mi? Yoksa parayı karı kıza mı veriyor. Eğer böyleyse yine çok saçma. Küçücük köyde adam kimin karısıyla kızıyla para eziyor? Kimse "Çek elini lan bizim kızlardan' demiyor mu? Perrin'in karısını öldürmesi de acayip. Adam çok sevdiği birini öldürüyor ama hiç travma yaşamıyor. Normalde Perrin gibi birinin bu olaydan sonra mala bağlaması lazım. Nynaeve'i karakter olarak beğendim ama onun da bu anne meselesi garip. Görsel efektler 80 milyon bütçeye göre iyi. Tam'ın bir tralloca yenilmesi biraz garip olmuş. Ayrıca bazı sahneler birbirinden kopuk gibi gözüküyor ve bazı diyaloglar çok yavan olmuş. Sonu da çok aceleye gelmiş. Moiraine içinizden biri Ejder diyor ne oradaki köylüler bir sorgulama yapıyorlar ne bizimkiler. Robot gibi hemen peşine takılıyorlar kadının. Bu Ejder olayını iyi yansıtmamışlar bence. Normalde o 4'lüye Ejder deseydi Moiraine hiç biri gelmezdi bunun peşinden. Çünkü Ejder olmak pek hoş bir şey değil. Bunu yansıtamamışlar.

Kitapları okumamış olsam 7/10 diyebilirdim ama şu durumda maksimum 5/10.
Rand kılıcı ne ara aldı da yola düştü? Tam'ın ateşi yükselip sayıkladığı sahne atlanacak bir sahne değildi, Rand için çok önemli bir andı. İki Nehir cinsellik anlamında Zaman Çarkı dünyasının Yozgat'ı iken Egwene ve Rand'ın ilişkiye girmesi hiç olmuyor, ileride nasıl bağlayacaklar bunu? İkinci bölüm nispeten kitaba daha uygundu. Üçüncü bölümde Elyas'ı görmeliydik, Perrin'in karakter gelişimi için uydurma evliliğinden daha önemliydi. Moirane'in yarasının da sadece Aes Sedai tarafından iyileştirilebileceğini Lan gibi bir adam bilmiyor ve Nynaeve'den iyileştirmesini istiyor. Thom'un Aşık pelerini nerede? Rand kadın gördüğünde kaçan birisiyken önüne gelene yazılıyor dizide.

Ayrıca yıllar önce özellikle bu forumda Got dizisi çıktığında kitaplar ile karşılaştırıp gömen kardeşlerimiz vardı. Tabi o zamanlar neden bu kadar yaygara yaptıklarını anlamayıp onları çıkan her şeyi yada her bölümü yadırgayan insanlar olarak görürdüm. Derdim ki ne alakası var o kitap ve bu dizisi ve aynısı olacak diye bir kaide yok diye. Şimdi o arkadaşlarımızı çok daha iyi anlıyorum. Bu mesajı gören yada görmeyen ve bu konularda tartıştığım tüm kişilerden özür dilerim. Şimdi ne demek istediğinizi çok daha iyi anlıyorum.

Bence o kadar kötü değildi. Aes Sedai ve Aiel eklentisi hızlı tanıtım için konulmuş herhalde. Hoşuma gitmeyen değişiklikler var ama çok takılmadan izlenirse akıyor dizi. Keşke açılışı kitaptaki gibi Lews Therin'in sahneleri ile yapsalarmış, hem kırılışı, erkeklerin neden tek güç kullanmaması gerektiğini vs. de daha iyi anlatmış olurlardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık