Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Ani geçen bir sabah çiyi gibi bir damla göz yaşı damlası aktı be Çerlooo.. Beterin de beteri varmış.
Netflix'te olsa Elrond ile Celebrimbor'un her bölüm öpüşme sahnelerini görebilirdik veya o köyedeki bir kadına sarkıntılık yapan bir orka red flag falan dersleri verildiğine şahit olabilirdik.
Netflix'te olmaması her türlü bir artıdır.

Hikayeyi modernize etmeye kalkarlarsa pop kültürden etkilenip, her şey yine mahvolur. Hobbit gibi. :/
Asıl bu kısım can yakıcı. Tam da korktuğum gibi yaptılar ve berbat oldu.

Mitolojik zamanlarda yaşamış uhrevi tipleri sen günümüz New York sakinine çevirirsen hiçbir halt beceremezsin işte.

Korkman gerekmiyor tipinden. Hatta etkilenmen gerekiyor. Hatta @ch3rlo ile konuştuk fazla sinsi bile kalıyor tipi.
Sauron bildiğim kadarıyla çirkin birisi değil. Hele ki Elf görüntüsünde.

Dizi ile ilgili pek de bilgim yok sadece isimleri LOTR evrenine ait. Kurgusu, hikayesi işlenişi çok kötü. İyi olan tek şeyi görüntüsüydü..
Yok zaten tipinden demiyorum, karakterinden yaptıklarından dolayı korkmamız gerekmiyor mu anlamında söylüyorum.Saf kötü çünkü.Ne yaptı bizi de mi izlerken kandırdı yani ben adama sempati duyuyorum.O zaman bayağı başarılı yapmışlar diyebilirim Sauron'u.

Sizce Sauron'u iyi yansıtmışlar mı?

Son düzenleme:
Yok zaten tipinden demiyorum, karakterinden yaptıklarından dolayı korkmamız gerekmiyor mu anlamında söylüyorum.Saf kötü çünkü.Ne yaptı bizi de mi izlerken kandırdı yani ben adama sempati duyuyorum.O zaman bayağı başarılı yapmışlar diyebilirim Sauron'u ama öyle olduğunu düşünmüyorum biz onun Sauron olduğunu bilerek izliyoruz.

Sauronun olayı bu değil mi zaten herkesi inandırması. Beni çok iyi inandırdırdı. O evrende olsam çok iyi yerdim bu taklidi.

Yok zaten tipinden demiyorum, karakterinden yaptıklarından dolayı korkmamız gerekmiyor mu anlamında söylüyorum.Saf kötü çünkü.Ne yaptı bizi de mi izlerken kandırdı yani ben adama sempati duyuyorum.O zaman bayağı başarılı yapmışlar diyebilirim Sauron'u ama öyle olduğunu düşünmüyorum biz onun Sauron olduğunu bilerek izliyoruz.

Sauron, Annatar ismiyle Elflerin arasına sızıp bir fitne çıkarmaya çalışıyor uzun yıllar (Öfke savaşından beri) ortalıkta görünmedikten sonra.
Elflerin yanına da öyle sinsi tipli çirkin biri olarak gelmez. Ulvi görünümlü, güzel ve güven veren bir tip olarak giriyor ve ben Valar'ın temsilcisiyim diyor. Bir kısmı yine de bu hiç görmediğimiz duymadığımız yabancıya niye güvenelim diye aralarına almıyor ama bazı ihtiraslı elfler kanıyor. Sauron da onları yıllarca eğitip güç yüzüklerini yapabilecekleri bir irfana kavuşturuyor. Beraber yüzükleri yapıyorlar. Sorna Sauron benim bi işim var diye ortalıktan kayboluyor. O kaybolduğu sürede demirci elflerin başı olan Celebrimbor da ondan öğrendikleriyle üç elf yüzüğünü yapıyor. Sonrasında da Saruron tek yüzük'ü yapıyor ve taktığı anda o kandırdığı elfler anında onun varlığını hissedip kim olduğunu da anlıyorlar ve hemen yüzükleri saklıyorlar.

Bütün bu süre 400 yıldan fazla tabi. 400 yıl boyunca kimse anlamıyor onun kim olduğunu ve sadece yabancı diye güvenmeyenler dışında şüphelenen bile yok. Yani bu dizideki tipi de fena değil ama cidden etkileyici bir gönümüe sahip olması gerekiyor.

Tabi bu dizi için sorun edilecek belki de en son şey bu. Adamlar tüm hikayenin içinden geçmiş zaten :D

Netflix'te olsa Elrond ile Celebrimbor'un her bölüm öpüşme sahnelerini görebilirdik veya o köyedeki bir kadına sarkıntılık yapan bir orka red flag falan dersleri verildiğine şahit olabilirdik.
Netflix'te olmaması her türlü bir artıdır.

Asıl bu kısım can yakıcı. Tam da korktuğum gibi yaptılar ve berbat oldu.

Mitolojik zamanlarda yaşamış uhrevi tipleri sen günümüz New York sakinine çevirirsen hiçbir halt beceremezsin işte.
Günümüz dedin ve aklıma yine elflerin işlerini ellerinden alacağını düşünen insan geldi :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık