Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Falcon and the Winter Soldier (2021)

Diziyi Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    18
Diziden beklentim mi çok büyüktü bilmiyorum ama hiç beğenmiyorum bölümleri. Son iki bölüm yine hadi eh denebilecek olsun gerisi çöp bildiğin. Bu kadar bütçeye yapılan işin böyle çıkması şaşırtıcı valla. Senaryoyu geçtim aksiyon sahneleri bile iyi değil. Kaptan Amerika filmlerindeki aksiyon sahnelerine bakıyorum bir de bunlara şaka gibi resmen. Baş kötü ablamızın kızıl kıvırcık saçlı, suratı çilli, incecik vücutlu bir sabi olması da nasıl bir oyuncu seçimiyse. Baron Zemo'nun tüm dizideki misyonunun siz durun hele yeğenim, çocuktan alacaksın haberi getirin şurdan iki lokum halledeyim işinizi olmasına değinmiyorum bile. :/

Bu dizilere bu kadar para harcayacak bütçe varsa niye Daredevil'i devam ettirmediniz! Resmen insan aklıyla dalga geçiyorlar.''Karli çok tehlikeli bir an önce bulup daha fazla yandaş kazanmadan durdurmamız lazım o yüzden hemen gidip Mahalle'nin Muhtarları sıcaklığıyla el ele Sam'in babasından kalan gemiyi tamir edelim,duygusal ve motive edici konuşmalar yapalım.'' Yani yüzlerce kişinin çalıştığı şu sette kimse bu sahnelerin malca olduğundan bahsetmedi mi gerçekten ? Kalkan mevzusu desen apayrı saçmalık.Eline kalkanı alan Bullseye'a dönüşüyor.Yeni yüzbaşı,Sam,Bucky hepsi isabetli kullanıyor kalkanı maşallah.Final bölümünde de bir cacık olmayacak boşa beklentinizi yükseltip hayalkırıklığı yaşamayın derim.

Son bölüm hoşuma gitti.1 bölüm kaldı.Wanda dizisi gibi birçok soru işareti ile biteceği kesin duruyor.Tüm herşeyi 1 bölüme sıkıştırmaları imkansız.

Bu bölümde tüm klişeleri dizmişler. Bu tür sahneleri nasılsa yapacağız diye baştan kafalarına koymuşlar belli ki ama bazı virajları daha iyi alabilirlerdi. Pek memnun kalmadım.
John Walker'a daha olayın sıcaklığı geçmeden dalmaları çok çiğdi. Zemo'nun rolünün kapanışı da çok antiklimatik oldu, hele Bucky'le buluşmaları, boş silah çekme falan Türk dizilerini akla getirdi. Sam'in de kalkanı aldıktan sonra bir sonraki adımı atmadan önce önüne çıkan tek engelin Isaiah'ın söyledikleri olması yetersiz geldi. Bot alegorisi tamam, karakterin hayatını düzene koymasını bota bağlamasında da sorun görmüyorum ama bu kısımlar daha klişe işlenebilir miydi emin değilim. Flag Smashers da çok güdük kaldı ve final bölümünde de onları daha anlamlı kılacak bir şey göremeyeceğiz gibi.

Pufff prodüksiyon falan tamam çok iyi de güzel işlenemedi bence hiçbir konu; final bölümünden de pek umudum yok.

Flag Smashers'ların rolü çok havada kaldı. İlgi çekici bir örgüt olarak çıktılar başta ama hiç işlenemedi o taraf. Zemo'nun teslim olduğu sahnede içim şişti. John Walker tarafında da çok hızlı gelişti olaylar, adam belki kalkanı kendisi bırakactı zaten; Sam ve Bucky'nin adam henüz olayın şokunu atlatamamışken kalkanı alacağız diye dalmaları saçmaydı. Madripoor macerası da yep yeni bir yeraltı dünyasının kapıları araladı diyemeyiz pek, ortama bakıp çıktılar şöyle bir. Sharon belli ki Power Broker çıkacak, o da ne alaka yani; alakasız bir karaktere dönüşmüş.

Afişe, tanıtımlara maskeli Baron Zemo koymaları ama Zemo'nun o maskeyi sadece öylesine bir çatışma sahnesinde aksiyona gireceği zaman öylesine takması... Buna da diyecek söz bulamıyorum.

Son düzenleme:
Dizinin ağırlığını kaldıramayan bir karli denen ergen var gerisi gayet iyi kotarıyor, ciddiye alamıyorum ergeni :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık