Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Tayfadaki En Basit Hayal

Ben o "Yeni Dünya'yı komple geçmiş" olayını, Roger'ın her yeri fethetmesinden ötürü, "Her yerine gitmiş" olarak algılıyorum. Raftel'in de pusulalarda hiç görünmediğini düşünüyorum.
Usta şimdi senin şu dediğini baz alırsak o zaman yeni jenerasyondan kimse k.k olamaz. Tüm denizi gezip her bir adaya uğramak yıllarını alır.

Ben Fethetme olayını daha çok rakiplerini dize getirmesi olarak görüyorum. Yani önüne kim çıkmışsa ezmiş geçmiş. Gücünü herkese kabul ettirmiş en sonunda da korsanlar kralı olarak anılır olmuştur. Raftel k.k olmak için bir şart değil daha çok bir imza olarak görüyorum. Yoksa Raftel'e gittim ben artık K.k oldum demek çok basit bir sebep oluyor.

Herkesi yendim, her şeyi topladım ve mekanım olan Raftel'e götürdüm. Eğer oraya ulaşmak istiyorsanız. Korsanların Zirvesine oturun ve oraya gidin tarzı. K.k'lik savaşı da Raftel'de bile olabilir ki ben olmasını da isterim şahsen Karasakal ile birlikte Hasır Şapkalar son savaşlarını Shin Sekai'nin son adasında yaparak epik bir savaşa imza atarlar.

Tabi bunlar benim düşüncem.

Ben o "Yeni Dünya'yı komple geçmiş" olayını, Roger'ın her yeri fethetmesinden ötürü, "Her yerine gitmiş" olarak algılıyorum. Raftel'in de pusulalarda hiç görünmediğini düşünüyorum.

Grand Line'ın sonuna gitmiş tek geminin Oro Jackson olduğu söyleniyor. Ancak burda da ben o sonu Raftel olarak ele alıyorum. Zaten Raftel'e ulaştıktan sonra, yolun bitmesine bir şey kalmıyor. Farazi hesaplarla yine Red Line'a ulaşabilirsin. Ben öyle düşünüyorum yani.

Calm Belt olayı dediğin gibi Oda'nın kalemine bakıyor. Calm Belt'teki yerlerin hepsinde aşırı önlem alınmış. Amazon Lily orada bulunan bir yer. Kuja Korsanları gidip gelirken Yuda isimli yılanları kullanıyor "Deniz Kralları saldırmasın" diye. Impel Down orada bulunuyor. Teach bile Deniz Kralları ile uğraşmamak için bir savaş gemisi çalıp gidiyor. Jinbe balinaları kullanıyor, Deniz Kralları elleşmesin diye. Mihawk, Rayleigh, Krieg münferit olaylar. Zaten yüzerek geçen Rayleigh'i, normal geçen Mihawk'ı, şansa geçen Krieg'i gördük. Başka da örneği bile yok. Bizimkiler de oradan geçmedi, geri döndüler.

Genel düşüncelerim bunlar.
luffy red lineın yanında mangada varmı hatırlamıyorum ama bu duvarı bir daha gördügümde kk olucam demişti.ayrıca laboonda var yani bizimkiler muhtemelen tüm yolu gecip,tekrar reverse mountainden inicekler laboonun yanına.

adayada gelince komple gizemli olabilir,ben daha makul olanı söyledim.sonucta pusulada olmayan bir adayı o zaman sadece luffy ve roger duyup oraya yönlendirebilir demektir.benim için iki türlüde fark etmez.

sadece oro jackson dünyanın etrafında turlamıs ,yani tüm okyanusu gecmiş tek gemi.o yüzden yeni dünyadan sonra bir yol var ve bu ister calm beltten yandaki kanallara olsun,ister direk dagdan olsun bu adamlar o dagı asıp basladıkları yere inmiş olmalılar.crocusuda geldigi yere bırakmıslardır :D

Sanji all blue. Gerek yok.

Kendisi bile birkaç denizkızı görünce hayalinden vazgeçiyor. Çok önemli değil onun için bile. One Piece ortaya çıkınca All Blue da çıkacaktır. Yani Sanji özellikle aramakla uğrasmayacak

Son düzenleme:
En basiti ve iki varlık arasında uzun süre sonra duygu dolu anlar Brook
En mükemmeli Sanji olacak gibi.
En faydalısı Chopper-Nami
En kendine faydalısı Robin
En kendinle yüzleşileni Usopp
En Şöhretle ilgili olanı Luffy-Zoro (Kendilerinin amacı şöhret için olmayabilir)

Son düzenleme:
Zoro, Usopp ve Brook arasından seçemedim. Çok bireysel hayaller dünyaya ve diğer insanlara bir katkısı olmayacak. Zoro bir nebze dünyanın en iyisi olarak anılıp Ryuma gibi öldükten sonra bile ismi hatırlanacağı için aralarından sıyrılıyor biraz. Hoş Luffy Korsanlar Kralı olduktan sonra hepsi yaşayan efsane olacak ama neyse..

Brook'un hayali nasıl basit? Mugiwara'lar olmasa gölgesini kurtarıp Thriller Bark'ı terk etme şansı neredeyse sıfırdı.

Hikayesel bakıldığında da gayet derin aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık