Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Tayfadaki En Acıklı Hikaye

Tayfadaki En Acıklı Hikaye Kime Ait?

• Kullanılan toplam oy
    80
50 yıl boyunca en sevdiğin insanların iskeletleri arasında, karanlık bir denizde, kocaman bir gemide tek yaşamak mı isterdin, yoksa kötü adamların yanında da olsa hayatta kalma umudunun olduğu bir hayatı mı isterdin?
Brook yazdıklarını yaşadığında koskoca adam, Robin ise sadece 8 yaşında anne-baba sevgisinden mahrum büyümüş bir çocuk.

Acıları yarıştırmak mantıklı değil de, Robin'in yaşadıkları akıl alır şeyler değil.

sonuç olarak onların yanlarında kalmak zorunda değildi sonuçta yetişkin bir insan ve ölen kişiler arkadaşları robinin kaybettiğiyse annesi ve bunlar olurken 8 yaşında olması robin hayatta kalırken büyük bir inanç ve güç sergiliyor ama brokun o gemide 50 yıl kalması ve bunun acısıyla yaşaması zayıflıktır olaya objektif bakarsak robin daha çok acı çekmiştir yinede benim favorim namidir
Dümeni kırılmış geminin. Yönünü falan bilmiyor, nerede olduğunu da bilmiyor. Oradan nasıl çıkabilir sence? "Kendini öldürseydi" dersen, aynı şey Robin için de söylenebilir.

Brook yazdıklarını yaşadığında koskoca adam, Robin ise sadece 8 yaşında anne-baba sevgisinden mahrum büyümüş bir çocuk.

Acıları yarıştırmak mantıklı değil de, Robin'in yaşadıkları akıl alır şeyler değil.
Bizim tayfada adam gibi ana-baba sevgisi ile büyümüş kim var?

Luffy - Babasının olduğunu bile bilmiyordu, annesi meçhul.
Zoro - Ailesine dair bilgi yok. Daha çocukken Koshiro'nun yanına gelmişti.
Nami - Ailesine dair bilgi yok. Bell-mére tarafından büyütülmüş.
Usopp - Babası o daha çocukken gitmiş, annesi de hastalıktan ölmüş.
Sanji - Ailesi tarafından ezilmiş, evden kaçmış Zeff tarafından büyütülmüş.
Chopper - Sürüsü tarafından dışlanmış. Hiluluk ve Kureha tarafından büyütülmüş.
Franky - Ailesi tarafından daha çocukken denize atılmış. Tom ve Kokoru tarafından büyütülmüş.
Brook - Hakkında bilgimiz yok.

Şunların içinde gerçek ana-baba sevgisi görmüş kaç kişi var da, Robin için "anasız-babasız" büyümüş diyebiliyorsun?

Franky - Ailesi tarafından daha çocukken denize atılmış. Tom ve Kokoru tarafından büyütülmüş.

Şunların içinde gerçek ana-baba sevgisi görmüş kaç kişi var da, Robin için "anasız-babasız" büyümüş diyebiliyorsun?
İyi güzel de, tayfada Robin hariç herkes anne-baba sevgisi bulabileceği birilerinin yanında yetişmiş. Benim yazmama gerek yok, bizzat sen sıralamışsın zaten.

8 yaşında ve ölümden kaçarak yaşamaya çalışan bir çocuğun dramıyla, tehlikeleri göze alarak korsanlık yolunu seçmiş bir adamın yaşadıklarını bir tutamıyorum ben.

İyi güzel de, tayfada Robin hariç herkes anne-baba sevgisi bulabileceği birilerinin yanında yetişmiş. Benim yazmama gerek yok, bizzat sen sıralamışsın zaten.

8 yaşında ve ölümden kaçarak yaşamaya çalışan bir çocuğun dramıyla, tehlikeleri göze alarak korsanlık yolunu seçmiş bir adamın yaşadıklarını bir tutamıyorum ben.
Seni görüşün, bir şey diyemem. Fakat 50 yıl boyunca uyuduğu zaman arkadaşlarının canlı olarak etrafta koşturduğunu rüyasında görmesi, uyandığında ise acı gerçekle yüzleşmesi Robin'in yaşadıklarından daha da zor bana göre. Robin'i total yaşından 20 yıl daha fazla süreyi bu adam tek başına geçirmiş. Yalnız, kimsesi olmadan ve nereye gittiğini bilmeden. Ki bu elli yılın 5 yılını da gölgesiz olarak yaşamış. Kabaca bir hesap yapacak olursak, Robin'in sıkıntı çektiği süre 20 yıl, Brook'un 50 yıl.

Soru beni en çok duygulandıransa nami/robin arasında kararsızım ama en kötü geçmiş kimde diye soruluyorsa kesinlikle brook. Ama brookun geçmişi beni duygulandırmadı. Balina için şarkı söyleyip ölmeleri saçma gelmişti. Brookun 50 yıl gemide beklemesi de bana bir şey hissettirmiyor.

50 yıl boyunca en sevdiğin insanların iskeletleri arasında, karanlık bir denizde, kocaman bir gemide tek yaşamak mı isterdin, yoksa kötü adamların yanında da olsa hayatta kalma umudunun olduğu bir hayatı mı isterdin?
Arakadaşları eceliyle ölmüş gitmiş kendisi yediği meyveden dolayı zaten bunun böyle olacağını biliyor tabikide kendini buna hazırlamış olacak. Brook un tek derdi gölgesini geri almak için Moria ile mücadelesinden başarılı çıkmak. Moria bile değil gerçi onun zombilerinden biri.

Robin tüm dünyaya karşı mücadele vermiş. Üstelik 8 yaşından beri. O yaşta Annesi ile tanıştığı gün Annesini kaybetmiş bunun acısını düşünebiliyor musun ?

Tüm sevdiğin insanları 8 yaşında kaybetmeyi mi isterdin yoksa dostlarınla bir ömür yaşadıktan sonra kaybetmeyi mi isterdin ? İkiside iyi şeyler değil tabi ki ama bir düşün bakalım =(

Şu fark var kardeşim Tayfadaki saydıkların ana baba sevgisiyle büyümedi lakin analarını babalarını tanımadılar görmediler bile öyle bir sevgiyi tatmadılar ki zaten. Ama Robin Annesini hatırlıyor !!! ve bulduğu gün hasret gidereceği gün kaybediyor bunun acısını düşünebiliyo musun ? ve daha 8 yaşında

Bence Brook'un olayı Robin'in yaşadıkları yanında hafif kalan bir şey değil. Aile önemlidir. Ama insanın ailesi gibi olmuş dostları da var olabilir. Robin de çok kötü şeyler yaşadı ama en azından insanlığın olduğu bir yerde yaşadı. Bu Brook ölü arkadaşlarının leşlerinin kemiklerinin kaldığı gemide 50 yıl yaşıyor. Adam yalnızlıktan kafayı yer. İstese ölemiyor bile. Bu seride herkes bir şeylerini kaybetti. Tayfadaki karakterlerin çoğunun en çok korktuğu şey yalnızlık. Robin'de yalnızdı Brook'ta. Luffy bile Ace'in kendine kötü muamelesine rağmen onları satmak istememiş işkencelere maruz kalmış sırf onların arkadaşlığını kazanabilmek için. Luffy'nin de en korktuğu şey yalnızlık. Ama bir noktada Brook'un olayı çok fena. Sadece 50 yıl boyunca öyle bir yalnızlık ile cebelleşmek çok kötü bir şey...

Robin'e de bütün dünya düşmandı. Robin yine bütün dünyaya düşmanlarına inat yaşama tutundu. Ama Brook'un düşmanı bile yoktu.:D Adamın tutunabileceği bir şey yoktu... O gemide yıllarca yalnızlık çok fena..

Laboon olayın değinmiyorum bile. Arasında öyle bir duygusal bağ oluşmuş bir kimseye verdiği sözü tutamamak felan çok farklı deneyimler... Hikayesi bence baya iyiydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık