Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Newgate Rocks'ın Haini midir ?

• Evet

Kullanılan: 10 18.9%
  • Doğru olanı yapmak ne zamandır Hainlik

Kullanılan: 27 50.9%
  • Hayır

Kullanılan: 16 30.2%

• Kullanılan toplam oy
    53
Acaba gerçekten Sengoku ve Garp'a mı diyor yoksa orada yığdığı ve karşısında genel olarak güçsüz bir şekilde duran marine erlerine yani genel anlamda Denizciler'e mi diyor kafamı karıştırdı.
Sengoku ve Garp'a diyor ayrıca bu adamlarla 2 v 1 atmasına rağmen marinefordun yarsını yıkabilecek kalibrede olan bu adam; Nasıl net bir sayı üstünlüğü varken kaybettiler acaba

Wb mutlaka sattı Xebec'i yoksa o ikisinin o dörtlüye üstün gelmesi imkansız.Kutsal ejderlerin bu işten karlı çıktığını düşünürsek Wb hata yapmıştır.Ama bu hata onun adamlığını sorgulatmaz :respect:

Sengoku ve Garp'a diyor ayrıca bu adamlarla 2 v 1 atmasına rağmen marinefordun yarsını yıkabilecek kalibrede olan bu adam; Nasıl net bir sayı üstünlüğü varken kaybettiler acaba
Demesi pek bir şeyi değiştirmez de zaten o seviyedeki üç adam dövüşse bir yerin yarışı yıkılır ki Shiki'nin meyvesi zaten buna pek müsait.

Eline sağlık güzel olmuş.
Bence Wb tam olarak ihanet etmemiştir, tarafsız kalmıştır. Roger&Garp vs Xebec olmuş diğerleri olaya müdahale etmemiştir. Neden peki?

1.Kaptanları böyle istemiş olabilir.
2.Wb ihanet edip Linlin ve Kaidoya engel olmuş olabilir.
3.Wb tarafsız kalınca diğerleride müdahale etmeyip(belliki çıkarları bu yönde) kaptana arka çıkmamışlardır.

Çünkü Kayalar tayfadan ziyade denizcilere karşı Xebec kaptanlığında Kayalar Korsanları çatısı bir araya gelmiş yada şartlı bir ittifak olarak kurulmuş bir oluşum. Seninde dediğin gibi Wb'nin hedefi farklı. Linlininde kaptanından farklı hedefleri olduğunu düşünüyorum. Kaido miço olduğu için Xebec hayranı olduğunu düşünüyorum.
Xebec'in hedefi Dünyanın kralı olmak bu durumda hükümete direk savaş açmış biri belliki WG ile bi derdi var.
Farklı hedefler, çıkar çatışması, ayrılık ve parçalanmaya neden olmuş.

Ayrıca;
Wb, Marineforda Shanks gelince tarafsız kalan Mihawk gibi davranmış olabilir.
Roger olaya istemeden dahil olmuş. Garpta kutsallar yüzünden aynı durumda.
İkiside gönülsüzce bir ittifağın ve savaşın tarafı oldular bence.

Kaido bu durumu kabullenmemiş ve Wb'nin bu hareketini ihanet olarak algılamış. Mf'ye bu amaçla gitmek istemiş ama Sahanks tarafından durdurulmuştu.

Oden fb'sinde gördüğümüz gibi aralında bir dostluk olduğu Mihawk ve Shanks gibi zaman zaman dövüştüklerini varsayabiliriz.

Ortada tam olarak ihanet yok ama Wb'nin Kaptanına destek olmadığıda, ittifağın bozulduğuda aşikar zira olaydan sonra Kayalar dağılmış. Herbiri kendi tayfasını kurmuştur.
Bence Linlinde olaya seyirci kalmış ancak Kaido guruna yediremeyip savaşa dahil omuş. Kaybetmiş, esir düşmüş. Linlin onu kurtarınca kendisine borçlanmıştır.

Eline sağlık güzel olmuş.
Bence Wb tam olarak ihanet etmemiştir, tarafsız kalmıştır. Roger&Garp vs Xebec olmuş diğerleri olaya müdahale etmemiştir. Neden peki?

1.Kaptanları böyle istemiş olabilir.
2.Wb ihanet edip Linlin ve Kaidoya engel olmuş olabilir.
3.Wb tarafsız kalınca diğerleride müdahale etmeyip(belliki çıkarları bu yönde) kaptana arka çıkmamışlardır.

Çünkü Kayalar tayfadan ziyade denizcilere karşı Xebec kaptanlığında Kayalar Korsanları çatısı bir araya gelmiş yada şartlı bir ittifak olarak kurulmuş bir oluşum. Seninde dediğin gibi Wb'nin hedefi farklı. Linlininde kaptanından farklı hedefleri olduğunu düşünüyorum. Kaido miço olduğu için Xebec hayranı olduğunu düşünüyorum.
Xebec'in hedefi Dünyanın kralı olmak bu durumda hükümete direk savaş açmış biri belliki WG ile bi derdi var.
Farklı hedefler, çıkar çatışması, ayrılık ve parçalanmaya neden olmuş.

Ayrıca;
Wb, Marineforda Shanks gelince tarafsız kalan Mihawk gibi davranmış olabilir.
Roger olaya istemeden dahil olmuş. Garpta kutsallar yüzünden aynı durumda.
İkiside gönülsüzce bir ittifağın ve savaşın tarafı oldular bence.

Kaido bu durumu kabullenmemiş ve Wb'nin bu hareketini ihanet olarak algılamış. Mf'ye bu amaçla gitmek istemiş ama Sahanks tarafından durdurulmuştu.

Oden fb'sinde gördüğümüz gibi aralında bir dostluk olduğu Mihawk ve Shanks gibi zaman zaman dövüştüklerini varsayabiliriz.

Ortada tam olarak ihanet yok ama Wb'nin Kaptanına destek olmadığıda, ittifağın bozulduğuda aşikar zira olaydan sonra Kayalar dağılmış. Herbiri kendi tayfasını kurmuştur.
Bence Linlinde olaya seyirci kalmış ancak Kaido guruna yediremeyip savaşa dahil omuş. Kaybetmiş, esir düşmüş. Linlin onu kurtarınca kendisine borçlanmıştır.
Bu şekilde de olmuş olabilir aklıma yattı. Teşekkür ederim

Silinmiş Üye

Ya amma dedikodumu yaptınız arkadaş xebecte xebec ne var!

Bilmiyorum reis ya Roger ve Garp'ın içinden geçtiği tayfanın üyesi Shiki, Roger ve Sengoku'ya Sizin gibi güçsüzler Roger'ı yakalayamaz diyor. Roger Korsanları değil de Roger ile ittifak yaptığı için Garp'ın 2 v 7 almaları çok absürt kaçıyor şuanlık gözümde
Bence de 2 v 7 olmamıştır. Xebec ve Roger ve Garp olmuştur.

Acaba gerçekten Sengoku ve Garp'a mı diyor yoksa orada yığdığı ve karşısında genel olarak güçsüz bir şekilde duran marine erlerine yani genel anlamda Denizciler'e mi diyor kafamı karıştırdı.
Demiş olabilir ama ne kadar güçlü olduklarını bilmiyordur. Ayrıca ben mangada önceki dönemde söylenenlerden ziyade daha yakın tarihte denilenleri baz alıyorum. Sonuçta yıllar geçiyor mangakanın kafasında başka şeyler oluşuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık