Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Starfield (2023)

Oyunu birkaç saat deneyim etme fırsatım oldu ve bu kadar eleştiri alması gayet normalmiş. Oyun başlangıçta sizi içine çekemiyor. Fallout New Vegas başladığında kumar çipi taşıyan bir kuryeyiz kafaya bir kurşun yiyoruz bir bandit grubuyla kasaba arasındaki çatışmanın arasında buluyoruz kendimizi Skyrimde ise idam edilecekken ejderha ortalığı yakıp yıkıyor ve bu durumdan kaçıyoruz mesela bunlar beni direkt içine çekiyordu burada ise ellerindeki tek şey gizem ve onu bile düzgün vermemişler. Combatı bile RPG oyunu diye yedirirsin de bu yapay zeka ne ya. Cyberpunkın yapay zekası bile bunun yanında F.E.A.R gibi kalıyor. Koskoca milyar dolarlık stüdyonun bu kadar kötü combat ve yapay zeka için hiçbir bahanesi olamaz. Animasyonlar ise bildiğin rezillik BG3 oynadıktan sonra daha da gözüme batar oldu. Fallout 4 ve bu oyunu yan yana koysam 2023 oyunu demeye dilim varmazdı oyun motorunu artık değiştirmeleri lazım umarım Elder Scrolls 6 ya da Fallout 5 aynı motorla geliştirilmez.
Uzay ve keşif konusunda ise daha 3 gün önce No Mans Sky oynadım ve bu konuda da Starfield vasat kalıyor. Companionları zaten son 15 yılda hiç değiştirmemişler bir RPG oyunu için bu da rezilliktir yani. Sadece 3 saatte bu kadar şey gözüme battı kim bilir daha neler göreceğiz. Bu oyunu ancak modcular kurtarır. Bethesdanın düzelteceğini sanmıyorum.

20 saati devirdim. Keyifle oynuyorum ama bu nedir kardeşim. Oraya fast travel git, buraya fast travel git. Uzun uzun uzay yolculuğu beklemiyorum gemiyle giderken ama ne bileyim galakside her yere tek tuşla gidince bana özgür bir hissiyat yaratmıyor oynarken.

New Vegas ve Skyrim'de bir görev aldığında eğer keşfetmediğin bir yerdeyse fast travel yapmadan oraya kadar gitmen gerekiyor. Bu da daha özgür hissettiriyordu insana. Bir şeylerle karşılaşabiliyorsun. Evrenin atmosferine daha iyi kaptırıyorsun kendini ama burada oyun uzun uzun uzay yolculuğu yapmamızı istemediği için fast travel yapa yapa gidiyorsun her yere. Bu da bana özgür bir hissiyat vermiyor dünyasında.

Ayrıca optimizasyon konsolda da kötü. 30 fps çalıştırıyor hesapta ama fps düşüklüğü yaşıyorum arada. Az buz olmuyor bu da.

Son düzenleme:
70 saatin ardından oyun bitti. 7/10'luk bir oyun çıktı karşımıza, hatta 6 diyenleri de anlıyorum. TES oynarken yaşadığınız keşif hissi gitmiş, boş gezegenlere konulmuş birbirinin aynısı hideout, mağara falan buluyorsunuz. Oyun yükleme ekranlarıyla dolu, SSD bile kurtarmıyor. Sarah ile geçirdiğimden daha fazla vakit geçirdim herhalde.

Ana görevi ve yoldaşları sıkıcı buldum. Uzay Combat'ı fena değildi. Faction görevlerinden Freestar Collective büyük hayal kırıklığıydı, yani bitince ee bu kadar mı dedim. Vanguard güzeldi, Crimson Fleet içinse çok basit yazılmış kötüyüz biz kötü, ilkokul öğrencileri deneme yapmış sanki ama belli bir karar verdiğiniz son bölüm iyiydi. Faction dışı görevler için öyle hepsini yapmadım, 3-4 tane sağlam vardı içlerinde ama çok bir şey beklememek lazım.

Yıllardır beklediğim bir oyundu, beklemesem de olurmuş.

70 saatin ardından oyun bitti. 7/10'luk bir oyun çıktı karşımıza, hatta 6 diyenleri de anlıyorum. TES oynarken yaşadığınız keşif hissi gitmiş, boş gezegenlere konulmuş birbirinin aynısı hideout, mağara falan buluyorsunuz. Oyun yükleme ekranlarıyla dolu, SSD bile kurtarmıyor. Sarah ile geçirdiğimden daha fazla vakit geçirdim herhalde.

Ana görevi ve yoldaşları sıkıcı buldum. Uzay Combat'ı fena değildi. Faction görevlerinden Freestar Collective büyük hayal kırıklığıydı, yani bitince ee bu kadar mı dedim. Vanguard güzeldi, Crimson Fleet içinse çok basit yazılmış kötüyüz biz kötü, ilkokul öğrencileri deneme yapmış sanki ama belli bir karar verdiğiniz son bölüm iyiydi. Faction dışı görevler için öyle hepsini yapmadım, 3-4 tane sağlam vardı içlerinde ama çok bir şey beklememek lazım.

İyi ki gamepasste var dedirtiyor o zaman.

Ne bekledik ne çıktı ha :bilmem:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık