Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Shonen, genelde daha küçük yaş kitlesine hitap eden, baş karakteri macera meraklısı ve içinde geyiğin çok bulunduğu türlerdir.
Seinen ise cinsellik, şiddet, kan, gore tarzı temalar çoktur ve güldürü öğesine çok yer vermezler.

Mesela biz Newgate'in kafasının yarısının gitmesine bile nasıl tepki vermiştik. Seinen türü bir mangada bu çok sıradan bir olaydır, gördüğünde normal gelir artık. Mesela şu an çevirdiğim samuray mangası Mugen no Juunin, Seinen türü bir eserdir ve her dövüşte kollar bacaklar havada uçuşur. Kıyasa buradan gidecek olursam, One Piece'te baş karakter bir amacın peşinden koşuyor ve salt amacı bunu gerçekleştirmek. Bunun yanı sıra kendisine dostlar ediniyor ve hikaye bu baş karakterin üzerinden ilerliyor. Mugen no Juunin ise bir başlarda intikam hikayesi iken, sonradan zıt güçlerin savaşına dönen bir eser. Öyle ki yan karakterlerin hikayelerini, baş karakterden daha fazla görürüz. One Piece'te bu unsur çok sınırlı olarak veriliyor, ancak büyük olayların sonunda dünyadaki gelişmeleri öğreniyoruz. Seride gördüğümüz en psikopat karakteri Doflamingo olarak kabul edersek, o gücüne rağmen hiçbir şey yapmamış olduğunu görebilirsin. Çünkü shonen mantığı bunu gerektirir. Doflamingo ile benzer bir gücü bulunan Hellsing'deki Walter karakteri ne zaman aksiyona girse, kollar bacaklar havada uçuşur mesela.

Seinen seri okumanı tavsiye ederim. Tüm seinen seriler, kan ve vahşet içermez onu da ekleyeyim. Mesela Billy Bat de bir seinen türüdür ve içerisinde çok nadir ölüm sahnesi vardır. Çünkü daha çok hikaye odaklı bir seridir. Billy Bat hafif bir aperatif olarak seinen türüne girmen için ideal bence.
Çok teşekkür ederim öyle bi anlattın ki ağzım sulandı. Bana daha önce de Billy Bat'i önermiştin ben onu Shounen sanıyordum meğer değilmiş. Sıraya Fullmetal alchemist'i koymuştum ama anlaşılan değişiklik yapacağım :D Bi seinen de biz okuyalım artık madem.

Çok teşekkür ederim öyle bi anlattın ki ağzım sulandı. Bana daha önce de Billy Bat'i önermiştin ben onu Shounen sanıyordum meğer değilmiş. Sıraya Fullmetal alchemist'i koymuştum ama anlaşılan değişiklik yapacağım :D Bi seinen de biz okuyalım artık madem.
Billy Bat çok kaliteli bir seridir. Sayfasına girip bak bizim sitedeki, bir tane bile olumsuz yorum yok. İçinde Işid ya da Suriyeli mültecilerin olduğu kaç tane manga görebilirsin ki?

Billy Bat çok kaliteli bir seridir. Sayfasına girip bak bizim sitedeki, bir tane bile olumsuz yorum yok. İçinde Işid ya da Suriyeli mültecilerin olduğu kaç tane manga görebilirsin ki?
Vay güncelmiş bayağı hem de. Spoiler vardır şimdi orda ya. Sen ilk dedikten sonra listeye kırmızı yazıyla eklemiştim zaten kafaya koydum yani bu Billy Bat'i :D Bakalım bi sınavlarım bitsin parçalarım.

Zoro, Lufy ve Sanji aşağı yukarı ne seviyedeler?
Jack ve şu kedi, köpeği ne seviyede görüyorsun? Mingo ile kıyaslarsan sevinirim. Teşekkürler.

Zoro, Lufy ve Sanji aşağı yukarı ne seviyedeler?
Jack ve şu kedi, köpeği ne seviyede görüyorsun? Mingo ile kıyaslarsan sevinirim. Teşekkürler.
Kime göre kıyas yapabilirim ki? Zoro ve Sanji, Doflmingo'yu yenemezler, Luffy yener. Zoro'nun şansı biraz daha fazla olduğundan, Sanji güç bakımından bu üçünün altında kalıyor.
Kedi ve köpeğin gücünü görmedim, ancak teke tek dövüşte Doflamingo'yu yenebileceklerini düşünmüyorum. İkisi birden girerse alırlar.
Jack için bir şey demek erken. Mamut tipi o kadar salak duruyor ki, ciddiye alasım bile gelmiyor gördüğümde.

kör topal

Doomsday denen yaratık, Kripton gezegeninde Bertron denilen bir bilim adamı tarafından nihai bir yaşam formu olarak yaratılıyor. Bebek halini yaşamanın imkansız olduğu bir gezegene gönderiyorlar. Doomsday yaratılışı itibariyle, her öldüğünde daha güçlü şekilde yeniden doğuyor. O gezegende binlerce kez ölerek çok daha güçlü bir hale geliyor.
Sonra başka gezegenleri yok etmeye başlıyor. Dünyada Superman ile karşılaşıyor ve döve döve öldürüyor, ancak kendi de ölüyor.
Doomsday sürekli öğrenir. Yani bir saldırı ona ikinci kez işlemez.
O zaman Doomsday ile Deadpool vs atsa ne olur ikiside ölümsüz?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık