Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Bugün eski bölümleri izlerken bir ayrıntı yakaladım. Bunun üzerine bir soru sorma ihtiyacı duydum.

İmpel down kaçışı sonrası Ivankov Inazuma'yı iyileştirirken bir söz söylüyor.
Inazuma yaşa devrim ordusu için önemlisin diyor.
Gelelim Inazuma'nın yeteneğine. Inazuma meyvesi sayesinde kayaları, duvarları kağıt gibi kesebiliyor. Şimdi soruma geleyim.

Inazuma Red Line'ı yeteneği ile kesebilir mi ?

Seriyi kendince değerlendirebilir misin? Mesela en iyi manga der misin one piece'e(en azından shounen olarak)? Çizimlere ve hikayeye ayrı değinirsen güzel olur.

Serideki en büyük eksik Oda'nın öldürmeme takıntısı gibi duruyor bana göre sence de öyle mi?
Shonen manga olarak sadece One Piece ve Toriko (şimdi okumuyorum) okuduğumdan, ikisi arasında kıyas yapabilirim. One Piece, çizim ve konu olarak Toriko'dan çok daha iyi benim gözümde. Çizimler öyle bir dünya için gayet yerinde, konu ise kendini tekrar etse de her seri gibi bunda da bir konsept var ve Oda buna uygun şekilde ilerliyor.

Seride ölüm olmaması büyük bir eksi, ancak kazandığı nokta ölenin bir daha geri gelmiyor oluşu. Diğer serilerde ölen popüler karakterleri bir şekilde geri getiriyorlar. One Piece'te ise bu yok.

Hocam merhaba.Punk Hazard'da Kinemon 2. ejderhayı yendikleri zaman yerdeki ejderhaya karşı gözü dönmüş bi şekilde vurmaya devam ediyordu.Ben güncelde değilim henüz, acaba bu olayın sebebi açıklandı mı?
Wano elemanlarının genel olarak ejderhalara bir gıcıklığı var sanırım.

Öncelikle ilk sorum, soru cevap köşesi öldü mü? :D

Daha cevaplanmamış sorum varken bir daha sormam sıkıntı olmaz inş diyerek başlıyorum; Shandialılar aydan mı ne gelmişler heralde ondan kanatlı peki öyleyse yerde ne geziyorlardı? Hem de ta 800 yıl önceki savaşta da yine ordalarmış. Yani bayağı köklü bir toplum ve sanki hep başından beri oradalarmış izlenimi var. Bunlar ne ayak?

İkinci olarak; Gan Fall niye kanatsız ve aynı şekilde Enel?

Üçüncü olarak; gökyüzü adasındaki dev fasulye sırıkları Elbaf diye bağırıyor gibi geldi bana. Jack ve fasulye sırığı, hikayenin adıydı sanırım. Ayrıca Elbaf'ta da "God" var sence bu Elbaf ile nasıl bağlantılı kurulur gökyüzü adası arasında?

Teşekkürler..
Yukarıdaki halk ile anlaşamayıp, nesiller önce aşağı inmiş olabilirler.

Açıklanmadı.

Elbaf tanrısı denilen şey, hayali bir ürün de olabilir. Görmeden net konuşmamak lazım. Zaten her dev Elbaf'tan çıkma değil. Başka dev ülkeleri de var.

Bugün eski bölümleri izlerken bir ayrıntı yakaladım. Bunun üzerine bir soru sorma ihtiyacı duydum.

İmpel down kaçışı sonrası Ivankov Inazuma'yı iyileştirirken bir söz söylüyor.
Inazuma yaşa devrim ordusu için önemlisin diyor.
Gelelim Inazuma'nın yeteneğine. Inazuma meyvesi sayesinde kayaları, duvarları kağıt gibi kesebiliyor. Şimdi soruma geleyim.

Inazuma Red Line'ı yeteneği ile kesebilir mi ?
Pek sanmıyorum. Red Line denen yer, kocaman bir kıta. Gura Gura no Mi'nin gücüyle bile yıkılacağını düşünmüyorum.

Shonen manga olarak sadece One Piece ve Toriko (şimdi okumuyorum) okuduğumdan, ikisi arasında kıyas yapabilirim. One Piece, çizim ve konu olarak Toriko'dan çok daha iyi benim gözümde. Çizimler öyle bir dünya için gayet yerinde, konu ise kendini tekrar etse de her seri gibi bunda da bir konsept var ve Oda buna uygun şekilde ilerliyor.

Seride ölüm olmaması büyük bir eksi, ancak kazandığı nokta ölenin bir daha geri gelmiyor oluşu. Diğer serilerde ölen popüler karakterleri bir şekilde geri getiriyorlar. One Piece'te ise bu yok.
Anladım teşekkür ederim; anlaşılan daha çok seinen takılıyorsun :)

Evet mesela Dragon Ball'da işin şeyini çıkarmıştı adam ölümü oyuncak etti .

Yukarıdaki halk ile anlaşamayıp, nesiller önce aşağı inmiş olabilirler.

Açıklanmadı.

Elbaf tanrısı denilen şey, hayali bir ürün de olabilir. Görmeden net konuşmamak lazım. Zaten her dev Elbaf'tan çıkma değil. Başka dev ülkeleri de var.
Başka dev ülkelerinin olduğu nerde geçiyordu zahmet olmazsa atabilir misin? Hiç bilmiyordum böyle bir şey.

Merak ettimde sence Lucci'nin diğer arkadaşlarına ne oldu şu an ne yapıyorlardır.Bununla ilgili bir röportaj felan var mı ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık