Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Ya bırak, tokat ketesi tüketmekten per-i perişan olmuş yurttaşlara martaval okuma kardeşim!!!!
klasik köle yemeği yine savunacak bişi buldun ya... peksimet de önerecek misin? sana bikaç kitap önereyim

yazık şuna kattıkları tereyağını sütü ziyan ediyorlar, abuk subuk şeyler yoğurup pişirmeden yiyemiyorlar. insan cidden acayip bişey olmuş, doğadan kendini ayırmayı o kadar büyük bi amaç edinmiş ki pişirmeden yiyemediği saçma bulamaçları, öldürene kadar pişirmediği toksik bitkileri falan tüketiyorlar. üzücü.

klasik köle yemeği yine savunacak bişi buldun ya... peksimet de önerecek misin? sana bikaç kitap önereyim

yazık şuna kattıkları tereyağını sütü ziyan ediyorlar, abuk subuk şeyler yoğurup pişirmeden yiyemiyorlar. insan cidden acayip bişey olmuş, doğadan kendini ayırmayı o kadar büyük bi amaç edinmiş ki pişirmeden yiyemediği saçma bulamaçları, öldürene kadar pişirmediği toksik bitkileri falan tüketiyorlar. üzücü.
Yine üretim araçları sahiplerinin dayattığı tarihi önüme atıyorsun!!!
Al, azıcık irfan öğren. Alçak adam!!

kekoya cevap vermeden önce şunu paylaşayım. abuk bi layvekşın dıkşın dıkşın daha geliyor
sana daha önce dediğim gibi frank abim de kitaplarında geçiriyor... they are not mad. they re trained to believe, not to know. belief can be manipulated. only knowledge is dangerous

doğrudan ilişiğini kuramamıştım ama şimdi anladım kelime dağarcığının nerelerden geldiğini........ hem kel hem konyalı bi türkolog okuyabileceğimden emin değilim ama korsanı varsa bakayım

Kuru Otlar Üstüne filmini izledim de şimdi. Merak ediyorum. Merve Dizdar ödül almayı haketti mi bu filmle ? İzleyenlere ciddi soruyorum, belki ben kötü bir izleyiciyim ve anlamadım oyunculuğunun ödül alacak kadar iyi olduğunu.

Kuru Otlar Üstüne filmini izledim de şimdi. Merak ediyorum. Merve Dizdar ödül almayı haketti mi bu filmle ? İzleyenlere ciddi soruyorum, belki ben kötü bir izleyiciyim ve anlamadım oyunculuğunun ödül alacak kadar iyi olduğunu.
Cannes'ın ödül verme sistemi ile alakalı. Politik sebeplerle en iyi filmlerin altın palmiye almadığı koşullar olduğu gibi, yönetmene duyulan saygı, en iyi filmin aptalca sebeplerle ödüle layık gösterilmemesi gibi nedenlerle filme verilecek ödüller başka ödüllerle telafi edilir. Ve ayrıca Cannes ödüllerini takip edersen, farklı kategorilerde ödül alma durumunun sıradışı olduğunu görürsünüz. (Zaten festival koordinatörleri ikinci ödülü de bir filme vermek istediklerinde belli durumlarda müdahale ederek bunu gerçekleştiriyor.) Hatta daha da ileri gidip film kategorisinde verilen ödül sayısı bile fazladır. Oskarda tek ödül en iyi filme verilir ve başkası da yoktur. Cannes da un certain regard, jury, grand prize ve golden palm var. Zaman zaman bunlar paylaştırılıyor da. Sadece Tr'den Güney aldı, Ceylan da aldı böyle.

Zamanında Scorsese, Tarantino gibi adamlara ödül vererek çok saygımı kazanmıştır, hâlâ da saygın bir yeri vardır ama çıkmazları olan da bir ödül törenidir anlayacağınız. Çıkmazlarından biri ödül dağıtımıdır. Ödül dağılımına baktığında niyeyse şöyle bir şey görürsün: En film başkasına, oyuncular bu filmden çoğu zaman olmayan başka birilerine, senaryo, kamera, yönetmenlik başka birilerine. Tamam da kardeş, en iyi film, iyi oyunculuk, yönetmenlik, senaryo olmadan nasıl en iyi olacak? Cevap: Aga biz Oscar değiliz. Her daim izletemiyoz kendimizi. Para da çok yok. Böyle herkesi dahil ederek kuruyoz sistemi.

(Şimdi kontrol ettim: 2023'te de böyle. Aynı filme giden ödül yine yok. Olsa da sanırım max. 2 alıyor. Dünyanın en mükemmel filmini yapsan da...)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık