Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Silvers Rayleigh vs. Jack

Rayleigh vs Jack

• Kullanılan toplam oy
    211
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu yorumu senin gibi güzel teoriler yazan birisine hiç ama hiç yakıştıramadım. :/ Acayip bir fail ha.
Şu forumda her türlü karakterin fanını gördüm. Kör kütük savunanı da, mantıklı savunanı da. Ama şu adamın hakkı hiç bir zaman savunulmadı. Roger güç sıralamasında zirveye konurken yanında duran adam listenin ilk 10'una alınmıyor. Shanks-BM-Kaido, Ray bu adamlar ile kafa kafaya savaşır.

Olabilir de genci için geçerlidir o(Senin hatrına, yoksa Genç Ray'i normalde yonkou üstü görmem)Yahu Roger'ın eşi Wb bile yaşlılıkla ne hallere düştü. Roger'ın yardımcısı nasıl yonkou olsun o yaşta. Kizaru'yu tutarken bile yerler akıtıyor bu adam. Hadi Roger'ın idamından sonra aktif korsanlık yapsa neyse diyecem. Adam yıllardır kılıç almamış eline, kendi bile söylüyor güçten düştüğünü. Ray temizinden bir amiral eder, daha fazlası değil bana göre.
Shanks gözlerini kör etmiş senin genç padavan. İyiliğe geri gel. WB yaşlı halinde iken bile şuan ki Yonkou'ların ona bakışlarını görüyorsun. Law ne dedi; 'Yonkou'lar, yaşarken bölgelerini savunmak için WB'ye bile kafa tutabilmiş canavarlar.' Şimdi bu canavarların yanına al Rayleigh koy bir sırıtma görmem ben.

Şu forumda her türlü karakterin fanını gördüm. Kör kütük savunanı da, mantıklı savunanı da. Ama şu adamın hakkı hiç bir zaman savunulmadı. Roger güç sıralamasında zirveye konurken yanında duran adam listenin ilk 10'una alınmıyor. Shanks-BM-Kaido, Ray bu adamlar ile kafa kafaya savaşır.
Aga savaşmaya savaşsın tabi ona lafım yok da bir ayağı çukurda olan adamı gücünün zirvesinde bir yonkou ile denk tutmayaydın iyiydi. Ray babanın gençliğine bir Allah'ın kulu laf etmez bu forumda ama şimdiki halinin gençliğiyle alakası dahi olmadığını gördük işte. Aktif değil bu adam. Yemiş içmiş yatmış. @Shakan 'a fanlıktan vurmuşsun ama çocuk doğruları söylüyor. Forumun en az %90'ı da onun gibi düşünüyordur eminim ki.

@Shakan
Sabaody'deki o haliyle amiral de deviremez dostum. Ben de aşağı yukarı sağ kol seviyesinde falan olduğunu düşünüyorum. Jack'i harcayabilir bir şekilde.

Shanks gözlerini kör etmiş senin genç padavan. İyiliğe geri gel. WB yaşlı halinde iken bile şuan ki Yonkou'ların ona bakışlarını görüyorsun. Law ne dedi; 'Yonkou'lar, yaşarken bölgelerini savunmak için WB'ye bile kafa tutabilmiş canavarlar.' Şimdi bu canavarların yanına al Rayleigh koy bir sırıtma görmem ben.
Bence farklı görüşümüzün sebebi Roger ve Ray arasındaki fark. Ben bu farkın Luffy ve Zoro arasındakinden daha çok olduğunu düşünürken sen zandımca Luffy ve Zoro gibi düşünüyorsun. Ayrıca yonkou ile KK arasında bir boşluk yok bana göre. Yonkounun bir hadi bilemedin bir buçuk adım ötesi Kk bana göre. Yani ayrıca bizim tayfanın seri sonu Roger'ı az uz geçeceğini düşünürsek Zoro seri sonu hemen hemen Roger seviyesi oluyor. Bu da bana hiç mantıklı gelmiyor. Ayrıca Kizaru karşısında benim gördüğüm bayağı bayağı terledi. Orada Kuma hakkındaki laflarının tamamen altı temelsiz kaliyor. Ayrıca olayın sadece Shanks ile alakası yok bana göre Ray Kizaru ve Kuzan ile eşittir, Akainu'nun azıcık altıdır. Yani hiçbir Yonkou'yu bu yaşında yenemez. Bilmiyorum bana yazdığım sebeplerden dolayı mantıksız geliyor Ray'in bu kadar güçlü olması.

Konuya dönersek Jack'i fena tokatlar Ray san.

Aga savaşmaya savaşsın tabi ona lafım yok da bir ayağı çukurda olan adamı gücünün zirvesinde bir yonkou ile denk tutmayaydın iyiydi. Ray babanın gençliğine bir Allah'ın kulu laf etmez bu forumda ama şimdiki halinin gençliğiyle alakası dahi olmadığını gördük işte. Aktif değil bu adam. Yemiş içmiş yatmış. @Shakan 'a fanlıktan vurmuşsun ama çocuk doğruları söylüyor. Forumun en az %90'ı da onun gibi düşünüyordur eminim ki.

@Shakan
Sabaody'deki o haliyle amiral de deviremez dostum. Ben de sağ kol seviyesinde falan olduğunu düşünüyorum. Jack'i harcayabilir bir şekilde.
Ben de saf güç olarak amiral etmeyeceğini düşünüyorum ancak tecrübe farkı ile yenemese bile yenilmez derim. Yani anket olsa Ray vs Amiral diye kararsıza atarım büyük ihtimalle. Zaten yenilse bile karşısındaki amiralin amirallik yapacak hali kalmaz.

Aga savaşmaya savaşsın tabi ona lafım yok da bir ayağı çukurda olan adamı gücünün zirvesinde bir yonkou ile denk tutmayaydın iyiydi. Ray babanın gençliğine bir Allah'ın kulu laf etmez bu forumda ama şimdiki halinin gençliğiyle alakası dahi olmadığını gördük işte. @Shakan 'a fanlıktan vurmuşsun ama çocuk doğruları söylüyor. Forumun en az %90'ı da onun gibi düşünüyordur eminim ki.

@Shakan
Sabaody'deki o haliyle amiral de deviremez dostum. Ben de sağ kol seviyesinde falan olduğunu düşünüyorum. Jack'i harcayabilir bir şekilde.
@Shakan

Ne var bu adamın yaşında anlamadım ki. WB dediğiniz adam zehirlendi, savaş başında bıçaklandı. Ve halini gördük. Şöyle yazayım belki anlaşılır;

WB=72 yaşında
BM- 68 yaşında
Ray- 78 yaşında.

Şimdi 68 yaşında ki BM çizik almazken WB 4 yıl fark var diye mi o hallere düştü? 70'den sonra Op'ta bitiyor mu güç? Sebepleri tamamen farklı. Ray 78 yaşında hiç bir güç zaafını da görmedik çok şükür. Luffy'nin G4 ile durdurduğu ada hayvanlarını tek eliyle anlık olarak indiriyordu 76 yaşında. Bu adam bir Kizaru-kun ödülümü kaldırsaydınız keşke derken onu yenemedi diye bir amiral bile etmiyorsa ne diyebilirim.

Luffy ve Zoro diye düşünmeyin, KK ve Ray farkını. Zirveye tırmanmış adamlar bunlar.

Şu lafın çıktısını alayım da altına imzamı atayım.

@Raiden pek değer verdiğin koruduğun kolladığın Garp, WB ile bir tutuyor Rayleigh'i o iş ne olacak ?
Beni niye bir kez olsun şaşırtmıyorsun yav? :( Aklıma da geldi kesin birisi gelip Garp'ın sözlerini örnek verir diye. O kişinin de sen olması... Ne diyeyim? :S

Onun ardındaki gerçeği anlayamayacak birisi olmadığını biliyorum. Neyse yine de yazayım ben. Savaş arefesinde Rayleigh'i almak için karargahtan kimleri göndereceklerdi? Koramiral denilen tek yeme müptelalarını mı? Elbette hayır. Amiral olması gerekiyor. Peki MF'de dünyanın kaderine yön çizecek bir savaş yaşanırken denizciler ellerinde en güçlü savaş gücü olan amirallerden birisini Rayleigh gibi kendi halinde emekli olmuş bir adam için mi göndereceklerdi? Kaldı ki Wb efsane de Rayleigh efsane değil mi sanki? Efsane demek amiral gibi bir rütbe mi, bir güç seviyesi mi belirtiyor? O cümleden böyle bir anlamı çıkartamadın mı yoksa çıkartmak mı istemedin?

Hem sen bu durumda Wb=Rayleigh mi diyorsun yani? :) Hee ek olarak sen değil miydin Garp'ın hiçbir sözünü ciddiye almam diyen? Hayırdır de bakalım derdini? :rolleyes:

nerde böyle bir sahne, kapıştılarda biz mi kaçırdık.
nerde ne pay çıkarıyoruz, niye bir karakteri övmek adına alakasızca başka bir karaktere haksızlık yapıyoz.
İyi bende Ben Backman başta Kizaru'nun aklı başından aldı ve koskoca amiral kaç dakka elleri havada hazır olda bekledi diyem.
Eller havaya kaldırdı ama ardından Luffylerin oraya lazeri atı.
Beckman ise öküzün trene baktığı gibi baktı.

Ama Marco ve Rayleigh buna izin vermedi.
Beckman neye göre Rayleigh`ten üstün asıl. Güçlü bir karakter olsa orada Kizaru`yu durdururdu. Vasıfsızlığı yüzünden Luffy`nin hayatı tehlikeye girdi.

Aslında bu mangakanın karaktere verdiği değeri gösterir. Beckman yerine orada Shanks olsa Kizaru o saldırıyı atamazdı atarsa da Shanks engellerdi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık