Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307
Evet, değersizleştiriyor. Yaptığının bir farkı yok ki. Birileri şişiriyor, o zaman ben de gömeyim mantığını hiç mantıklı bulmuyorum. Neyse sonuçta karar senin karışmak ne bana düşer ne de severim o tarz şeyleri.

Diğer konuya geçersek, mangada geçen bilgi tek başına gösterdiği. Yanındakilerde savaşırlar, tıpkı Wb'nin yanında savaşan adamlar gibi. Fakat bu kendi başına Wano'nun ne kadar güçlü olduğunu göstermesini engellemiyor. Yüzyıllardır Wano'yu ele geçirmemişler bile. Burada hiç Ryuma efsanesinin önemi yok mu? Bir abartı elinde bir çok konuda bilgi ağı olan denizcilerin, hükümetin korkmasına mı neden olmuş?
Yahu adamın neyini gördük de bu kadar övülüyor. Denilenler kendi serisi ve şuan ki söylemlerden ibaret. Bunların hepsi olsa bile adamın kendi serisinde yendiği rakibi gördük. Mangada geçen bilgi tek başına gösterdiği fakat bu imkansıza yakın bir şey. Inu ve Neko Jack'e nasıl karşı koyuyorlarsa bu tip bir şey olduğu aşikar. Yani Wano'nun diğer savaşçılarının öyle durup beklemesi hiç bir serinin mantığına sığmaz sadece Onepiece'nin değil. Yıllardır Wano'yu ele geçirememişler bile diyorsun. Hangi yıllar boyunca bu? Bilinmiyor. Kim ele geçirememiş? Bilinmiyor. Hiç bir şeyi bilmediğimiz konuda serinin nerdeyse zirve dinamiği olan Roger ve WB'den güçlü bir hale geliyor adam öyle mi? Bu komiklikten öte saçmalıktır yapmayın etmeyin ya. Denizcilerin hükümetin korkmasına neden olmuş diyorsun ama Kizaru'nun ben gideyim demesinden hiç bahsetmiyorsun. Yani Kizaru o kadar çok korkuyor ki gitmek istiyor yani öyle mi?

Wano daha tam başlamadan önce bunlar oldu da Wano da şöyle savaşcılar var böyle savaşcılar var diye övüp durdular. Sonra ne oldu? Gördüğümüz gibi Kaido ve tayfası kasıp kavuruyor buraları. Sonra Wano savaşcılarından korkuyorlar değil mi? :D

Garp bunu yumruk manyağı yapar. Sonra bu kendi kendine ''En büyük savaşı ruhu değilmişim! En büyük lavaşcı ruhuymuşum'' der. Bir balon daha şişiriliyor ya ona yanıyorum. İsmi Roger WB ile falan anılıyor WB'nin bir sözüyle yaptığını adam koca bir ülke ile yaptı diye WB'den de güçlü oldu adam. Sebebi ise biliniyor... :S
Tamam, sırf kılıç ustası olduğu için öven çok kişi var. İnkar edemem. Ama bu yaptığın şey de sırf kılıç ustası olduğu için gömmek. Hadi Beyazsakal etmez dersin, onu anlarım da, balon ne demek? :(

Yahu adamın neyini gördük de bu kadar övülüyor. Denilenler kendi serisi ve şuan ki söylemlerden ibaret. Bunların hepsi olsa bile adamın kendi serisinde yendiği rakibi gördük. Mangada geçen bilgi tek başına gösterdiği fakat bu imkansıza yakın bir şey. Inu ve Neko Jack'e nasıl karşı koyuyorlarsa bu tip bir şey olduğu aşikar. Yani Wano'nun diğer savaşçılarının öyle durup beklemesi hiç bir serinin mantığına sığmaz sadece Onepiece'nin değil. Yıllardır Wano'yu ele geçirememişler bile diyorsun. Hangi yıllar boyunca bu? Bilinmiyor. Kim ele geçirememiş? Bilinmiyor. Hiç bir şeyi bilmediğimiz konuda serinin nerdeyse zirve dinamiği olan Roger ve WB'den güçlü bir hale geliyor adam öyle mi? Bu komiklikten öte saçmalıktır yapmayın etmeyin ya. Denizcilerin hükümetin korkmasına neden olmuş diyorsun ama Kizaru'nun ben gideyim demesinden hiç bahsetmiyorsun. Yani Kizaru o kadar çok korkuyor ki gitmek istiyor yani öyle mi?

Wano daha tam başlamadan önce bunlar oldu da Wano da şöyle savaşcılar var böyle savaşcılar var diye övüp durdular. Sonra ne oldu? Gördüğümüz gibi Kaido ve tayfası kasıp kavuruyor buraları. Sonra Wano savaşcılarından korkuyorlar değil mi? :D
Yahu ben güçlü mü dedim Roger ve Wb'den. Kimden güçlü olduğunu söyleyemem dedim. Kaç senedir ele geçiremediklerine gelirsek, bu zaten mangada net değil mi? Kronolojik olarak bakalım mı cidden? 800 senelik kısmen bildiğimiz bir tarih yok mu? Oradan hesap edelim işte.

Kaido'nun ele geçirmesi ise Orochi sayesinde. Kizaru gitmek istiyor da Akainu ona ne diyor :D İşte o dediğin etkisi zaten Ryuma sayesinde. Hala öyle güçlü savaşçılar olmasından korkuyorlar. Yani Kizaru örneğini vermen, ekmeğime yağ sürmek gibi oldu :D

Yahu ben güçlü mü dedim Roger ve Wb'den. Kimden güçlü olduğunu söyleyemem dedim. Kaç senedir ele geçiremediklerine gelirsek, bu zaten mangada net değil mi? Kronolojik olarak bakalım mı cidden? 800 senelik kısmen bildiğimiz bir tarih yok mu? Oradan hesap edelim işte.

Kaido'nun ele geçirmesi ise Orochi sayesinde. Kizaru gitmek istiyor da Akainu ona ne diyor :D İşte o dediğin etkisi zaten Ryuma sayesinde. Hala öyle güçlü savaşçılar olmasından korkuyorlar. Yani Kizaru örneğini vermen, ekmeğime yağ sürmek gibi oldu :D
Alakası yok ekmeğine yağ sürmek gibi olmuş. :D

Yahu belirsiz işte. Bak 2 yıl öncesine kadar NW de karargah kuramıyordu bu denizciler. Anca girdiler de NW de az da olsa söz sahibi oldular. Sen kaç yıl öncesine gidip bunların seviyelerini belirledin. Wano'ya saldırttın sonra tek başına Ryuma'ya savundurttun vb. bunların hepsi belirsiz. Adaya hangi korsanlar gelmiş? Altın'dan bahsediliyor. Çoğu güçlü kimsenin hazineyle vb. şey ile işi olmayacağını biliyoruz. Şuan ki Yonkouların hangisi altın ister sen konuş. Bak en kolayından BAA da BM'nin hazineler hakkında dediğine bak. Ya da WB'nin kendisi sayesinde kazanılmasına rağmen neyi hazine olarak gördüğüne bak. Bu tip seride abartılar hep vardır. Sen diyorsun ki Ryuma yüzünden yahu gazete basmışlar BM Wano'ya Kaido'nun yanına gidiyor diye. Luffy de orada vb. falan diyorlar. Kizaru diyor ki ben gideyim. Sen diyorsun ki Wano'nun savaşçılarından korkuyorlar Ryuma geçmişte orayı savunmuş diye. Vay be demek Kaido Wano da ki savaşcıların emrine girdiğini falan düşünüyor bu Denizciler öyle ya. Kaido'dan değil de Wano da ki savaşçılardan korktuklarına göre. :D
10-15 kişi toplanıp Crocodile'ı yonkou seviyesine çıkarsak, ona da balon diyecek misin?
Evet diyeceğim. Çünkü öyle bir şey göstermedi eğer gösterirse bir Yonkou ile 1v1 attığı ve yenişemediği gösterilirse veya çok saygın bir karakterden böyle bir şey duyarsak o zaman derim Yonkou seviyesi diye. Fakat Croc serinin zirvesi olan WB'ye meydan okumuş ve yenilmiş zaten. Hee Yonkoular da o zaman ki WB'den kendilerinden üste bahsediyorlar ama bu bir şey değiştirmiyor. Ben Croc'u bazı konularda övüyorum vb. çünkü serinin manga sayfalarından ve Oda'nın sözlerinden ileri gelerek. Çünkü çoğu kişi saçma karakterlerle bir tutmaya kalkıyor. Fakat mangada Croc'un karşısına çıkardığı ve Mnagaka'nın onun hakkında ki söylemleri bambaşka. Neyse cevabı verdim o yüzden konu dışına çıkmak istemiyorum daha fazla.

Ryuma çağının zirvesi.

Ryuma - Joyboy - Roger & Wb - Gelecekte Luffy

Çağın zirvesi olan adamlar ancak çağın zirveleriyle eşleştirilebilir. O da belirsiz olur.

Ryuma vs Roger ?
Ryuma vs Joyboy ?
Ama çağının bilmem kaçıncı adamıyla zor o işler. :)

Roger ve Wb'nin üzerine koyulması balon demem için yeter de artar bile. Bunun dışında tek başına derken Wano'yu savunduğu sıralar Wano da yaşayanlar oturup kahve falan içiyorlardı heralde? Aynı şekilde bu tip şeylerin aşırı abaltıldığını biliyoruz. Zamanında burada ''Her karakterin dediğini kabul mü edeceğiz?'' tarzında tartışanlar şimdi ne olduğu belli olmayan bir adamın dediği her şeyi erguman olarak kullanıp adamı serinin en yukarısına koyuyorlar. Sonra benim yaptığım yorum mu adamın yaptıklarını değersizleştiriyor? :D
Wanodaki herkes Rebecca gibiymiş o zamanlar. :s
Bazen yav he he diyesi geliyor insanın. Kelimeler kifayetsiz
:oops:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık