Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seviye Kavramları

Alex Louis Armstrong

Ryuzaki.

Cümlenin başıyla sonunu okudum yetti zaten ben sana koramiral shichi devirebilir mi dedim yada öyle bir laf mı çıktı ağzımdan neyse sen ne düşünmek istiyorsan düşün dicemde neyse düşünme :)

Mangada aksini ispatlayabilir misin?

Hangi Koramiral , Schi devirebildi ?

Oda bastıra bastıra gösterdi işte! Hancock, Smo'ya bas git havanı başka yerde al çekti. Aynısını Momonga'ya yaptı. Law adilde tek attı Vergo'ya. İki koramiralin eşit şartlarda dövüşünü gördün. Dof , Smo'yu ezdi. Yine schibukai bir koramiral i yendi. Bir koramiralin schibukai yendiğini görmemiz çok zor bir ihtimal, anca iman gücüyle olacak iş o!

Thor@

Doflamingo schi seviyesi zaten, Crocodile gibi birine ortaklık teklif ediyor ( Adamın peşinden o kadar koşuyorsan ona ihtiyacın var demektir, bu da Doflamingo'yu schibukaliğin çok yukarısında bir seviye olduğunu göstermiyor en fazla schibukai üstü amiral altıdır. Amiral seviyesi, yonkou seviyesi hayalciliktir. Moria'ya schibukai olamayacak kadar zayıfsın diyor! Bizimle aynı seviyede değilsin diyor yani!

Kuma'da haki bile yok, o yüzden onunda eksiği o! Şuanda görünene göre yani.O yüzden o da schibukaliği fazla aşamaz.En güçlü schi Mihawk bile Shanks'ın çaylak haliyle kapışıyormui Wb'nin deyimiyle. Bir tek onda var umut ama o bile şüpheli dostum.

Akaiunu'yu zaten schi yenmeyi geç Wb'nin ilk 3 tümen komutanını yenecek schi yok piyasada!
arkadaş bu nasıl bir düşüncedir.sanki bütün shicilerin ve koramirallerin gücünü gördük ve sen ona göre yorum yapıyorsun.şimdi 2 yıl öncenin onigumosu koramiraldi şimdi odachi onu amiral yaparsa(gücünde bir değişiklik olmadığını varsayıp) kuzanın boşluğunda ne diyecez biz buna?2 sene önce sırf koramiraldi diye tüm shiciler harcardı bunu ama şimdi amiral rütbesi var o harcar hepsini mi diyecez.sen tüm koramirallerin gücünü gördün mü ki?koramilarikten sonra amirallik geliyor ve bu adamlar büyük bir iş başardığında anca rütbe atlayabiliyorlar.demek bundan önceki koramiraller başarmış şimdikilerden biride başaracak sevyede ise gücü hala koramiral sevyesindemidir diyelim.
zettonun kolunu alan kişinin sonradan shici olduğunu gördük.shicilerin bile kendi arasında güç farkı yok mu var ee şimdi dof yada mihawk zettonun kolunu alandan daha güçlü çıkarsa sen ona rağmen amiraller shicilerden kesin ve kesin güçlüdür diyebilecekmisin?şonuçta kim ne güçte hala bilmiyoruz hepsi olasılık dahilinde.
Bak Wbnin ilk üçünü yenemezler diyorsun daha güçlerini tam bilmeden.bak iki manga karesi
Bak adam gayette durdurabilmiş jozuyu.demek ki bu adamlar senin düşündüğün gibi boş değiller(Ne zaman ki tam güçleri açıklanır o zaman kesin birşey söyleyebilirz)

Amiral olmak büyük tecrübe ve güç ister. Öyle Onigumo'yu bir kere amiral koltuğuna direk oturtmazlar. Ki zaten amiral seviyesine gelmişse o koltuğa oturmuştur. Koramirallerin içinde amiral seviyesi olan yok demedimki ben. Schibukai seviyesi > Koramiral seviyesi dedim sadece. Garp'ta koramiral ama seviyesi yonkou'dan fazla. Dediğinde haklısın birşey demiyorum. Yalnız Doflamingo, Jozu'yu durdurdu diye orada yenmiş sayılmadı. Yenmiş gibi göstermeyin lütfen şunu.

Ayrıyeten Wb ile arasındaki güç farkını öğrenmek için tam güç saldırıyor ( aradaki farkı öğrenmek için en doğrusu bu olur ) Jozu fazla kasmadan önlüyor ne haber? Doflamingo , Moria'ya niye schi olamayacak kadar zayıfsın diyor? Demekki schibukai seviyesi var dostum.
Aslında bak kabul ettiğin ve düşündüğün şeyler çatıştı mesajında.hem diyorsun amiral sevyesine gelebilecek koramiral vardır diye hemde diyorsun shici>koramiral diye(garpı katma o başka bir sevye).yani kimsenin gücünü bilmeden o bu sevyededir diğerlerini yenemez demek yanlış.
şurda anlaşalım senle shici olmak için belli bir gücün üstünde ve tanınmış caydırıcılığın olması lazım.yani alt sınır belli ama üst sınır tam belli değil.mihawk fırsatını bulmuş güç farkını görmek istiyor.farkındaysan karşısındaki amiral değil DÜNYANIN EN GÜÇLÜSÜ.madem jozu kolayca durdurdu naber dedinya al bak amiral de en güçlü saldırısını yapıyor sonuç manga karalerinde
gördüğün gibi saldıran amiral de olsa sonuç aynı.hatta kizaru kıçına tekme bile yemiş.sırf bu kareden kizaru marcodan zayıfmıdır diyecez.o yüzden mihawkta kesin jozudan zayıftır diyemeyiz(öncedende dedim tam güçlerini sınırlarını görelim ona göre kesin yorum yaparız)

Alex Louis Armstrong

Belli bir seviyenin üstünde korsanalar ve genelinde koramirallerden güçlü adamları schibukai yapıyorlar. Öyle her önüne geleni schi yapsalardı o zaman? Hükümet tarafından tehlikeli görülüyorlarki... Her korsan aynı seviyede olmadığı gibi schilerde diğer korsanlardan güçlülerdir. Buggy diyeceksin ama onunda geçerli bir nedeni var. Şimdi bu Moria, Dof'un deyimiyle schibukai seviyesinde değildi değil mi? Manga sayfası var bak, bakabilirsin yani. Moria schibukai olamayacak kadar zayıf bir karakter zaten. En kötü o seviyeye tam olarak ulaşmıştır. Normal şartlarda bir koramirali yenebilir yani. Onun yerine gelecek olan Buggy ise değişen pek birşey olmuyor, bir şaklaban atılmış olup diğer bir şaklaban gelmiş olacak. Roger tayfa üyesi sonuçta, hükümet için tehlikeli görülebilir.

Amiral seviyesi zaten çok uç bir seviye. Wb gibi adamdan marinford u yok edecek darbe yiyor Akaiunu gördün adam genede ölmüyor! Şimdi amiral demek sadece meyve gücü demek değil, adamların haki seviyeside , dayanıklıklarıda schibukailerden üstündür. Bir tane schi söyle amiral devirebilecek? Mihawk'ın , Dof'un , Ace'i yeneceği bile şüpheliyken yani hele.
Ben sana birşey demeden bunları yazmanın anlamı ney ki ? Ben bu konuya takılmadım bile bizde biliyoruz neyin ne olduğunu genco. Ayrıyetten 2 sene önce ki dof'ta haki varsa ki vardır aceyi öttürür.

Alex Louis Armstrong

Doflamingo, kk olma potansiyeline sahip iddalı diyorsunuz ya niye o zaman Crocodile gibi bir adama ortaklık teklif ediyor size göre bunu adam gibi açıklayan olmadı. Bu adam 30 milyonluk korsandan şaklaban gibi dayak yiyor sonuçta :D Doflamingo ezik adamlarla ortak olmak istiyor demekki seviyesi buradan belli.

Sir ace @

Dof'un gücünü tam görmeden şuanki ezik Smo'ya tek attı diye ( yenmeyen kalmadı zaten şimdilik ) Ace'ide yendirdin ne diyeyim. Takılın dostlar.
Arkadaş sölemiyim sölemiyim diyorum da yaptığın yorumlar herkese bir saldırı ve trolleme içerisinde ve yaptığın yorumlarda mantık bana göre - sıfır - ben sana 5 yorum öncesinde düşünme birşeyleri dediğimi hatırlıyorum kendini zorlama vallahi bak :) He ayriyeten ace logiasına güvenen birisi 2 sene öncesinde içi boş bir dışı dolu bir karakterdi. Ve dof'ta bu haki olayı 2 sene öncesinde varsa'da aceyi haşat ederdi. Düşünmeye davet ediyorum seni az mantığın varsa

belki dof eşcinseldir ve crocodan hoşlanıyordur ondan sert cıkmamıstır :)
yada croco eskiden kızdı iva onu erkek yaptı dof eskiden ondan hoşlanıyorda olabilir.

D.N= Dof fanıyım.

ayrıca seviye kavramı bir yana bir özelliklere görede avantaj durumu var.Örnek verecek olursak
Taş-Kağıt-Makas oyununu bilirsiniz.Taş makası alır.Makas Kağıdı alır.Kağıtta taşı alır.
Anlatamadım ama anlayın olur inş.vaktim olursa detaylandırırım.

belki dof eşcinseldir ve crocodan hoşlanıyordur ondan sert cıkmamıstır :)
yada croco eskiden kızdı iva onu erkek yaptı dof eskiden ondan hoşlanıyorda olabilir.

D.N= Dof fanıyım.
Yakışır :) Güzel fikirler özellikle 2. olanı şahane :) Belki bir gün kavuşurlar :agla:

@Thor Ortak ciddi ciddi güzel(olması gereken) konu benim fikirlerimi biliyorsun zaten, Seviyeyi boş ver, Zoro'ya bişey olmasın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık