Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Serideki En Ezici Galibiyet

Serideki En Ezici Galibiyet

• Kullanılan toplam oy
    125
Ezici deyince benim aklıma güç farkının çok olduğu ve zayıf tarafın bu ezilmeye karşılık bile veremediği bir durum geliyor.
Kaido vs luffy de luffy korkmadı saldırdı bir ezilme söz konusu değil. Sadece güç farkından dolayı tek yedi.
Zaten bu ikinci alıntıladığım kısım da sizin ezilmek deyimi için ölçünüz değil mi?

Monet öncesinde zoroya kaç kez saldırıyor ama zoro ciddi bir karşılık vermiyor. Kaido örneğinde de luffy saldırıyor. Zoro da Monete tek atıyor Kaido da luffy e tek atıyor. İkisi de aldıkları darbeden sonra senin deyiminle o ezilmeye karşılık bile veremiyor. Luffy korkmadı eyvallah ama Monet de zoronun son sadırısına kadar korkmuş değildi. Kaido ile luffy arasındaki güç farkının da mihawk ile Daz Bones arasındaki kadar çok olduğunu düşünüyorum. Adam üstüne düşerek bile vurmadı. Gelişine çaktı luffy e.

Ace ile Akainu ve Doff ve Smorker
Ace vs Akainu sayılamaz, çünkü;

1- Akainu'nun net meyve üstünlüğü var, ateşin belirli bir sıcaklığı olmasa da, magmanın üstüne çıkabilse de, seride magma>>>ateş olarak gösterildi.

2- Ace günlerce kayroseki ile kilitli tutuluyor, hapis hayatı yaşıyor, aşırı bitkin ve yorgun. Ona rağmen Aokiji ile meyvesini çarpıştırabiliyor. Akainu'ya afallamasının ana sebebi birinci sebep. Dolayısıyla, maça 20-0 yenik başlıyor Ace.

Dolayısıyla Ace vs Akainu adil şartlarda olmadığından koyulmasını doğru bulmuyorum.

Ancak. Burada demek istediğim şey, Ace>Akainu da değil.

Labsente

Ben ezici dendi mi rakibinin her şeyini umutlarını dahi yok etmeye veririm.

Burada Monet ve Zoro karşılaşmasında ilk slashı yediği andan itibaren Monet çaresizliğin nirvanasını yaşadı.

Kuma vs Tayfa'da bu durumla karşılaştı ve cidden çaresizliğin nirvanasındaydılar. Kara Kral bile bu çaresizliği önleyemedi.

Ace vs Akainu sayılamaz, çünkü;

1- Akainu'nun net meyve üstünlüğü var, ateşin belirli bir sıcaklığı olmasa da, magmanın üstüne çıkabilse de, seride magma>>>ateş olarak gösterildi.

2- Ace günlerce kayroseki ile kilitli tutuluyor, hapis hayatı yaşıyor, aşırı bitkin ve yorgun. Ona rağmen Aokiji ile meyvesini çarpıştırabiliyor. Akainu'ya afallamasının ana sebebi birinci sebep. Dolayısıyla, maça 20-0 yenik başlıyor Ace.

Dolayısıyla Ace vs Akainu adil şartlarda olmadığından koyulmasını doğru bulmuyorum.

Ancak. Burada demek istediğim şey, Ace>Akainu da değil.
Haklısın. Sırf o sebepten herkes Ace'e ezik gözle bakmaya başladı aslında açıklaması dediğin gibi. Adil değil.

En çok koyanı Kuma idi. O zamanlar animeden takip ederken, bölüm sonunda dış ses abimiz Hasır Şapkaların resmen yenildiğini söylerken ağzım açık, yüreğim cız idi. :(

Ezici deyince benim aklıma güç farkının çok olduğu ve zayıf tarafın bu ezilmeye karşılık bile veremediği bir durum geliyor. Bunun da zirvesini Monette gördük. Kaido vs luffy de luffy korkmadı saldırdı bir ezilme söz konusu değil. Sadece güç farkından dolayı tek yedi.

Bence Zoro ve monet arasındaki güç farkı kaido ve luffy arasındaki güç farkından fazladır. Kadın karşılık bile veremedi korkudan. Hatta kesildikten sonra toparlanamadı bir süre.
Vsnin başinda Monet saldırıyor Zoro savunuyor, Zoro atak yapınca Monet dediğin şekle bürünüyor ama sonrasında yine saldırıyor, Taçigi kesiyor.

Eziciliğin zirvesi Dof vs Smokerdir. Adamlarıma dokunma uyarı atışından sonrası tecavüz bildiğin. :)

Dof vs Smokera bu kadar az oy çıkması şaşırtıcı. Üstelik smokera sadece haki ile dokunabildiğini düşünürsek, teke gitmesi baya ezici bir durum. Diğer şıklarda hep haki dışındaki faktörlerden dolayı ezilme durumu var.

İkisinden de daha ezici benim görüşüme göre. Çünkü önce açtı göğsünü vur bakayım yeğen dedi, şu ana kadarki en etkili tekniği g4 ile dalan luffy'e hiçbir şey yapamadı. Üstüne Kaido abanmadan vurmuş ki Luffy ölmesin de kendi adamı olabilsin :D Daha nasıl ezecek bir vsde ?
Hayır wb vs ace ile luffy vs belamy hep ağır basıyor. Dokunamadan tek yemişlerdi.
Luffy vs kaidoda ise kaido havada takla actı normale dondu uçtu burda ezicilik yok :)

Zoro’ Monet’i ezmiştir. Buna itafen Tashigi böyle galibiyet mi olur? Bir rakip böyle mi yenilir? Diyerek nasıl bir ezicilik olduğunu dile getirmiştir.

Zoro moneti sadece yenmedi. Korkudan pes ettirdi. Hem fiziksel hem psikolojik olarak yendi. O yüzden ilk oyum ona.

İkinci oyumu mihawk vs zoro’ya verdim. Saygı duyup kılıcını çektiği için buna oy vermekten emin değildim ama küçücük bıçak kullanıp dalga geçmesi çok eziciydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık