Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sengoku vs. Jack

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çoktan gerçekleşmiş olması muhtemel bir kapışmayı oylayalım.Bir tarafta eski filo amirali ve diğer tarafta kıtlık Jack.Fiziksel güç odaklı karakterlerden kazanan kim olur ?

Sengoku.

Eskiden Filo Amirali olan Sengoku, Denizci kuvvetlerinin yapacağı her hareket üzerinde mutlak bir üstünlüğe sahipti. Herhangi bir adaya Buster Call gönderebilir, herhangi bir Shichibukai'nin unvanını elinden alabilir ve acil bir durumda Shichibukailer'i toplantıya çağırabilirdi. Sadece Gorosei'den ve kendinin bir üstü olan Dünya Hükümeti Şef Komutanı Kong'dan emir alırdı. İstifa ettiği için tüm bu yetkilerini kaybetmiştir.

Yirmi yıl önce Shiki'nin Marineford'a yaptığı baskında Garp'la beraber ona karşı savaşmıştır. Kapışmanın sonucunda her ne kadar şehrin yarısını yok olmuş olsa da, Shiki yenilmiş ve Impel Down'a kapatılmıştır.

Sengoku' Şeytan Meyvesi kullanmadan da oldukça güçlü biridir. Normal halinde, o an aşırı sinirli olan Garp'ı engellemiştir. Roger Çağı'nda isim yapmış biri olması, onun One Piece'in en güçlü karakterlerinden biri olduğunun kanıtıdır

Sengoku saf gücünden çok taktiksel zekası ve yaptığı ustaca stratejilerle tanınan bir adamdır. Bu konuda ne kadar yetkin biri olduğu Marineford Savaşı'nda açıka görülmüştür. Öncelikle Ace'i planlanan saatten önce idam ettirmeye çalışarak, korsanların direncini kırmayı amaçlamıştır. Daha sonraki amacı, Beyazsakal Korsanları'nın çekirdek kadrosu ve onlara yardıma gelen 41 bağımsız Yeni Dünya korsanının arasını açmak olmuştur. Bunun için 20 kişilik Pacifista birliğini sadece bu bağımsız korsanlara saldırtmış, Sakazuki'yi kullanarak bağımsız korsanlardan biri olan Squard'ı kandırıp, Newgate'in üzerine şüphe çekmeyi başarmıştır. Ace'in gerçek ailesini açıklamasındaki asıl amaç da halkın bunu öğrenmesi değil, eskiden Roger Korsanları ile husumeti olan bağımsız korsanları demoralize etmektir. Yine Sengoku'nun planı doğrultusunda Newgate kendi adamı tarafından kılıçla yaralanmış, yara ölümcül olmasa da Newgate'in hastalığının tetiklenmesine sebep olmuştur.

Stratejilerinde kombine güçleri kullanmayı da iyi beceren bir adamdır. Kuşatma duvarı planı ile korsanları kıskaca almış ve Sakazuki'nin meteor saldırısıyla Beyazsakal Korsanları'nın bayrak gemisi olan Moby Dick'i batırmış, korsanlara büyük hasar vermiştir.

Jack

Kaido'nun sağ kollarından biri olan Jack'in, kendinden alt rütbede olan herkesin üzerinde mutlak bir hakimiyeti vardır. O kadar korkunç bir ünü vardır ki, onun adının duyulduğu yerlerde bile insanlar kaçmaktadır. Çünkü Jack'in üzerinden geçtiği bir yer kıtlık ve kuraklık içerisinde kalır. Başına konulan 1.000.000.000 ödül, Dünya Hükümeti'nin onu ne denli büyük bir tehdit olarak gördüğüne kanıttır.

İnanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır. Zo'nun iki yöneticisi olan Inuarashi ve Nekomamushi başta olmak üzere, tüm Mink Kabilesi ile neredeyse tek başına beş gün beş gece boyunca, hiç dinlenmeden savaşmıştır. Bu süreçte minkler on ikişer saat aralıklarla dinlenmişlerdir. Minkler Jack ve adamları ile yapılan dövüşte üstünlüğü ele geçirseler de, hiçbir şekilde Jack'e üstünlük kuramamıştır. Jack bir Şeytan Meyvesi kullanıcısı olmasına rağmen, suyun altında hareket edemese bile bilincini kaybetmez. Uzun bir süre sualtında olmasına karşın, nefes almaya da ihtiyaç duymaz. Bunu nasıl yapabildiği henüz açıklanmamıştır.

Jack, Doflamingo'yu taşıyan konvoya saldırmış, iki savaş gemisi batırmış, ancak yenilmiştir. Saldırdığı konvoyda Kor-Amiraller Tsuru, Bastille ve Maynard, Amiral Issho ve eski Filo Amirali Sengoku vardı. Jack yenilmesine rağmen böyle isimlerle yaptığı bir savaştan ufak yaralarla kurtulmuştur.

Bilgiler kütüphaneden alıntıdır.

Jack Mingo'dan güçlü diyerek bir giriş yapayım ki gıcık al benden :) Kabaca değerlendirmek gerekirse Jack gerçekten sağ kol ise maksimum amiral ayarında olabilir. Ancak Sengoku gençliğinde amiral üstü bir güçtü. Neticede Sengoku kazanan taraf olur.

Eğer iki yıl sonraki Sengoku ise o zaman işler değişir, Jack kazanır.

Cp0Lucci

Jack çok güçlü bir hayvan 1 milyar ödülü falan ama karşısında eski Filo Amirali var kazanma ihtimali yok bence

Jack Mingo'dan güçlü diyerek bir giriş yapayım ki gıcık al benden :) Kabaca değerlendirmek gerekirse Jack gerçekten sağ kol ise maksimum amiral ayarında olabilir. Ancak Sengoku gençliğinde amiral üstü bir güçtü. Neticede Sengoku kazanan taraf olur.

Eğer iki yıl sonraki Sengoku ise o zaman işler değişir, Jack kazanır.
O şekilde söylersen gıcık kapmam. :D
Dof bir zamanlar Sengoku'ya meydan okuyordu bunu da unutma ama söylerken.

Neyse o şekilde bir ayrım yapmadım ama gençliği olmaz elbette.2 yılda da güçleneceğini yada çok güçten düşeceğini sanmıyorum.

O şekilde söylersen gıcık kapmam. :D
Dof bir zamanlar Sengoku'ya meydan okuyordu bunu da unutma ama söylerken.

Neyse o şekilde bir ayrım yapmadım ama gençliği olmaz elbette.2 yılda da güçleneceğini yada çok güçten düşeceğini sanmıyorum.
Dof kim la Sengoku'ya meydan okuyor ? Buddha çarpar :)

İki yıl sonraki Sengoku diyoruz o zaman. Hımmm. Yine de Sengoku diyeyim o zaman hadi. İlerleyen bölümlerde Jack'i gördükten sonra fikrim değişirse oyum da değişir.

Dof kim la Sengoku'ya meydan okuyor ? Buddha çarpar :)

İki yıl sonraki Sengoku diyoruz o zaman. Hımmm. Yine de Sengoku diyeyim o zaman hadi. İlerleyen bölümlerde Jack'i gördükten sonra fikrim değişirse oyum da değişir.
Lord toplantısında kışkırtıp gel dövüşelim diyordu.Dof toplam 3 amiralle kapıştı yada meydan okudu.
2 yıl önce sonra farketmiyor diyorum ben.Sonuçta bu adam emekliliğe gelmiş.Smoker yada novalar gibi değişim geçirmesi mantıklı değil.2 yıl önce savaşta esmiş zaten.Wb gibi gücü yerindedir 2 sene sonra da.

Sengoku bayağı yaşlandı, ama yinede ben Sengoku'nun yenik halini düşünemiyorum.
Oyum Keçi -sama ya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık