Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] See (2019-2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 6 85.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    7

Yayınlayan Kanal: Apple TV+
Sezon Sayısı: 3
IMDb Puanı:7.6
Türü:
Aksiyon, Dram, Bilimkurgu
Durumu: Tamamlandı
Baş Roller: Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar

Yüzlerce yıl önce kaynağı bilinmeyen bir virüs neredeyse insanlığım tamamını yok eder. Virüsten yaklaşık iki milyon insan kurtulmuştur, ancak kurtulanların tamamı görme yetilerini kaybetmiştir. İnsanlar koklayarak ve dokunarak yaşamaya alışmaya başlar ve zamanla ilkel dönemlere geri dönerler. Eskinin öğretileri tamamen unutulmuş ve tanrının dünyayı kurtarmak için görme yetisini insanlardan aldığına inanılmaya başlanmıştır. Bu nedenle görebilenler lanetli olarak görülür ve yakalandıkları yerde yakılarak öldürülür. Alkenny isimli bir toplulukta ikiz çocuklar dünyaya gelir ve bu çocukların görme yetileri vardır. Elbette yaşadıkları ülkenin hükümdarının görebilen bu çocukların yaşamalarına izin vermeye niyeti yoktur.

Kişisel yorumum: Dizinin garip bir konusu var. Normalde kör insanların dizideki gibi şeyler yapabilmesi abuk gibi görünse de, insanlar yüzlerce yıldır görmedikleri için koklama ve algı duyuları arşa çıkmış durumda. İzlerken görebilmenin avantaj olduğunu düşünmüştüm, ama körler görenleri tokat manyağı yapıyor bildiğin. Dövüş sahnelerinde mutlak bir sessizlik hakim, herkes birbirini kolluyor. Yine de dizinin ilk sezonunda insanların kör oldukları daha net anlaşılıyordu. İkinci sezonda bu birazcık boş verilmiş, üçüncü sezonda neredeyse yok gibi. İnsanlar ellerinde değneklerle geziyor, hepsi o kadar. Yine de müthiş atmosferi ve merak uyandıran konusu ile izlenebilecek bir dizi bence.

Son düzenleme:
3.sezon final sezonu olacak. Bilmeyen arkadaşlar varsa bilgileri olsun. Türü itibariyle muadili yok. Atmosferi baya iyi. Baba Voss'un dövüş sekansları çok çok iyi.

Bir sezonu izlemiştim güzeldi daha devam etmedim sebebini bilmiyorum ama bir ara baştan başlayıp bitireceğim.

İlk bölümüne biraz bakındıktan sonra devam etmedim. Sırf "ya bi yürü git, yok artık, hasss ama" tepkileri vereceğimi düşündüğümden bıraktım. Göremeyen insanların yaptıkları ekstrem şeylere kıl olur ziyan ederim ben bu dizinin bana vereceği zevki. Fantastik evren mutant insanlar falan dese neyse

İlk bölümüne biraz bakındıktan sonra devam etmedim. Sırf "ya bi yürü git, yok artık, hasss ama" tepkileri vereceğimi düşündüğümden bıraktım. Göremeyen insanların yaptıkları ekstrem şeylere kıl olur ziyan ederim ben bu dizinin bana vereceği zevki. Fantastik evren mutant insanlar falan dese neyse

Yüzlerce yıldır göremiyorlar ama.

Şu dövüş sahnesi için bile izlenir.

Evrim bu kadar hızlı işleyen bir süreç mi ama dostum? İnsanlar 300 - 400 yılda göremeyen süper asker kıvamı bir şeye evrilebilirler mi?

Belki izlerim diye spoiler yememek için bakmadım. Jason reisin hatırına başlamıştım zaten.
Spoiler yiyeceğin bir sahne değil, izleyebilirsin.

Evrim bu kadar hızlı işleyen bir süreç mi ama dostum? İnsanlar 300 - 400 yılda göremeyen süper asker kıvamı bir şeye evrilebilirler mi?

Beynimizin, çalışmayan duyularını diğer duyulara odaklanarak geliştirdiğini okumuştum. Duyularını artırmak için göz bandı takıyordu keşişler. Tabii bunlar doğru olmayabilir, doğruysa bu şekle gelmelerini çok garipsemem şahsen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık