Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Savaşın Bir Kanunu Var mıdır?

Bir Kural Var mı?

• Evet, belli etikleri olmalı

Kullanılan: 40 65.6%
  • Hayır, kökünü geçtim toprağıda karartacaksın

Kullanılan: 9 14.8%
  • Ortaya karışık, ne gerekirse o ama kararında

Kullanılan: 10 16.4%
  • Kararsızım

Kullanılan: 2 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emin misin? Şehir teslim olmadığı için bayağı yağmalandı talan edildi diye biliyorum. Hatta kimse oralara yerleşmeyince Osmanlı bizzat kendisi insan yerleştirdi oralara.

Teslim olmadığı için diyorsun, savaşın seyrinde böyle şeyler olur. Benim sana anlatmak istediğim, etik kuralları takip ederek de zafer kazanan, başarılı olan pek çok imparatorluk var. Sana bunu anlatmaya çalışıyorum. Etik kuralları gözeten kişi kaybeder diyorsun.

Belli etikleri olmalı. Çünkü Dünya içerisinde hep beraber yaşıyoruz. Kökünü kurutursan ne anlamı var?

Teslim olmadığı için diyorsun, savaşın seyrinde böyle şeyler olur. Benim sana anlatmak istediğim, etik kuralları takip ederek de zafer kazanan, başarılı olan pek çok imparatorluk var. Sana bunu anlatmaya çalışıyorum. Etik kuralları gözeten kişi kaybeder diyorsun.
Yahu bu Kuyucu murad paşa padişahtan habersiz sefer bahanesiyle asileri çağırıp katleden adam değil mi _

Sistematik bir şekilde katliam var ama o nasıl olucak? Tamam şehri aldın savaş bitti niye o zaman bilmem kaç gün şehri talan ediyorsun çocukları kadınları öldürmeye devam ediyorsun. Savaşırken öldürmek ayrı arada bittikten sonra talan etmek tecavüz etmek öldürmek ayrı. Hiç etik kurallarla başarılı olan imparatorluk görmedim illaki bir çok yerde falso var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık