Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Satranç

Bilgisayara bakmazsak bu maçı neponun alma ihtimali var, sanki carlsen blunder yapmıyor. Ayrıca vakti de bitiyor.

Türkiye satranç şampiyonasını izleyeyim dedim ama youtubedeki satranç federasyonu kanalında canardus isimli kişi o kadar kötü bir yorumculuk yapıyor ki daraldım izleyemedim. Zaten izlenme sayılarının 30 40 olmasından da anlaşılacağı üzere çoğu insan benim gibi düşünüyor. Peki federasyonda hiç mi bunu gören yok hayret. Chess24 Türkçe ekibini al koy işte çok mu zor?

Şu anda Rapid dünya şampiyonası oynanıyor.Carlsen-Alireza maçı oynandı az önce ve Carlsen kazandı.Çok bilgili sayılmam bu dalda ama Alireza bir sonra ki dünya sampiyonu olarak görülüyor.Genç yetenek yani.Carlsen hem blitz de hem rapid de hem de normal tempoda dünya şampiyonu,cidden tam canavar.

İyiymiş. Bana bulmaca çözmesi daha kolay ve keyifli geliyor çünkü satrançla ne zaman uğraşmaya başlasam çok sürmeden tekrar bırakmış oluyorum ve bu nedenle de bir türlü kafamda oturamıyor oyun. Örneğin açılışlara dair bilgim tam olarak sıfır. Ama bulmacada belli bir konum görünce onun üzerine düşünüp kafa yorması keyifli oluyor. Bulmaca kısmında da yerimde sayıyordum da geçen gün daha çok vakit ayırıp 1900'e çıkardım. Bu arada normal puanın kaç? Arasında ne kadar bir korelasyon var merak ettim de ondan sordum, birkaç kişi cevap verirse görmüş oluruz belki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık