Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sanji'de Fatihin Hakisi Çıkar Mı?

Sizce Sanji de çıkar mı?

• Kullanılan toplam oy
    226
İçinden geçeni söyle Reis yav niye lafı çeviriyorsun xD
Dur deme öyle şimdi kızıp beğenmiyorsan okuma falan diyecek.. :D

Luffy burada diyor ki nereye doğru sıyrılacaksam oraya doğru atak yapıyorsun. Bu direk geleceği görerek Luffy'nin gideceği yöne de atak yaptığı anlamına geliyor. Luffy ondan da sıyrılıyor. Luffy sonra ekliyor. Bu her şeyi 2 kat yorucu yapıyor. Katakuri benim için de geçerli bu diyip ekliyor: Daha önce ataklarımın çoğundan bu kadar sıyrılabilen olmadı ve bu stres verici diyor.
Katakuri GG'yi baştan beri kullandı Luffy karşısında. Luffy g3 ile karşılık vereceğinde daha büyüğüyle karşılık verdi. Gatling yaptığında kendi gatlingiyle cevap verdi.

G4 yapacağı sırada önceden gördü engelledi. Bir jelibon atma sahnesiyle kıyaslanamaz.

Sanji daha iyidir kenboshu da felan bunun iddiasına girecek değilim ama Luffy şu an geleceği görürken böyle bir şeyi iddia etmek için yeterli veri yok.

Sanji'de dediğin gibi olmadı. Sanji'de direk Katakuri'nin atağı dodgeladı. Katakuri Sanji'nin dodgeleyacağı yere doğru atmadı yani.
Sanji'nin üst sınırını bilmiyoruz ama Luffy'nin üst sınırı ortada.. Tam bir kıyaslama yapmıyorum aslında Jelibon sahnesi Sanji'nin Katakuri'yi alt ettiği bir sahnedir. Tamam belki bazı bölümleri yanlış yorumlamış olabilirim ama :D Sanji Kata ile bir mücadele içinde bile değil burada. Yani tamamen beklenmedik bir saldırı olması Jelibon sahnesini önemli yapıyor.

GG= geleceği görme.

Malumunuz Kata dövüş esnasında tamamen GG açık modda takılmıyor. Luffy saldırdığında kesin olarak kullanıyor,kendi stomp saldırılarının bir çoğunda ya da power mochi saldırılarında GG aktifleştimiyor bile. Kata GG'yi aktifleştirdiğinde mızrağından sıyrılacağını görüp başka bir saldırıya geçiyor ondanda kaçamıyor Luffy.

Saldırının kaynağının bu durumda bir önemi yok.Katakuri atlatacağını düşündüğü bir saldırıyı GG açıp yaptığında Sanji bunu ilk denemede atlatıyorken Luffy kafasına tekmeyi yiyor.Hatta bunuda atlattı diye şaşıyor Sanji'de.

İlk kez Luffy alttan tekme kullanacağında atlatıyor Katakuri'yi orada da zaten Kata'nın gücünü çözüp g4'e geçiyor.
Daha sonra Luffy Brüleyle kaçtığında hakisinin zamanla zayıflayacağı çıkarımı yapıyor.Sonra Rayleigh'in sözlerini hatırlayıp yavaş yavaş yakalamaya başlıyor Kata'yı.

Ben bir kaç kez izledim ve okudum zamanında ve çıkarımlarım bunlar ama varsa gözden kaçırdığım bir şey paylaşabilirsin.
Kata'nın saldırırken GG açtığı açıkça söylendi:

Sanji'nin durumu luffy'ninkiyle çok alakasız. Katakuri luffy'e önce saldırıyor. GG kullanıp Luffy'nin kaçacağı yeri görünce oraya da hemen saldırıyor.

Sanji'deki olay bu değil. Kata hiç saldırmayacakken GG gördükten sonra saldırmaya karar veriyor.

Sanji o kargaşanın içinde Kata'nın saldırısını hissetti. Olayı etkileyici yapan şey bu. GG kata'nın izlemek yerine jelibon atmasına yaradı. Sanji'nin bu saldırıdan kaçmasını zorlaştıracak bi etkisi yok GG'nin.

Kata'nın jelibon atmasının herhangi bi komutanın mermi sıkmasından farkı yok. Kata saldırması gerektiğini öğrendi fark bu. Tıpkı kapıdaki olaya müdahale edip misafiri vurması gibi.

Edit: bu arada luffy kata'nın hakisinin zayıflamasını beklemekten vazgeçti o sahnede. Kendi hakisini geliştirip kata'yı tam gücünde yenmek istiyor.

Bu sebeple o mola 10 dk'dan uzundu zaten. Ilk aklına gelen strateji kata'ya dinlenme fırsatı vermemekti. Uzun süre sonra dönüyor.

Sanji'nin durumu luffy'ninkiyle çok alakasız. Katakuri luffy'e önce saldırıyor. GG kullanıp Luffy'nin kaçacağı yeri görünce oraya da hemen saldırıyor.

Sanji'deki olay bu değil. Kata hiç saldırmayacakken GG gördükten sonra saldırmaya karar veriyor.

Sanji o kargaşanın içinde Kata'nın saldırısını hissetti. Olayı etkileyici yapan şey bu. GG kata'nın izlemek yerine jelibon atmasına yaradı. Sanji'nin bu saldırıdan kaçmasını zorlaştıracak bi etkisi yok GG'nin.

Kata'nın jelibon atmasının herhangi bi komutanın mermi sıkmasından farkı yok. Kata saldırması gerektiğini öğrendi fark bu.
Bence fazla zorluyorsunuz.

Sanji güzel bir hatunun gözlerine bakarken üstelik evlenme töreni falan gibi bir şeyken saldırıyı atlatıyor.

Luffy zaten dövüş içerisindeki rakibinden saldırı atlatıyor.

Ajandaları bir kenara bırakın bir kere. Üstelik konu Zoro da değil sen niye bu kadar uçtun anlamadım hiç xD

Edit: Evet şimdi yine baktım ortada bir tehdit falan da yok. Evlenme töreninde tamamen odağı kızdayken yapıyor bunu. Luffy'nin yaptıklarından çok daha sağlam bir gözlem kullanımı.

Sanji güzel bir hatunun gözlerine bakarken üstelik evlenme töreni falan gibi bir şeyken saldırıyı atlatıyor.

Ajandaları bir kenara bırakın bir kere. Üstelik konu Zoro da değil sen niye bu kadar uçtun anlamadım hiç xD
Bunu önceki mesajımda ben de söyledim. Sanji'nin durumunu etkileyici yapan şey o kargaşanın içinde uzaktan saldırı hissetmesi. Ve bana kalırsa Kata dövüşünden önceki luffy'den iyi kenbunshokusu da vardır.

Ancak luffy'nin dövüşürken sıyrıldıklarıyla alakasız bi olay o. Gelecek görmenin o jelibondan sıyrılmayı zorlaştıracak bi etkisi yok. Bunu söyledim sadece.

Kata'nın jelibon atmasının herhangi bi komutanın mermi sıkmasından farkı yok. Kata saldırması gerektiğini öğrendi fark bu.
Benim zaten kıyasladığım şey gözlem hakisi yada Sanji vs Luffy değil burada. 1 dakika önce aynı şeyi yazmışım zaten. Şöyle düşün yeni tanıtılan herkesin yükseldiği bir karakter, hakkında çok az şey biliyoruz, geleceği görüp herkese Jelibonla tek atan cool bir tipleme ama Sanji'ye gelince amacına ulaşamıyor.

Sonucunda merak ediyoruz acaba Sanji'yle karşılaşsa, saldırılarını ne derece atlatabilirdi ?

Benim zaten kıyasladığım şey gözlem hakisi yada Sanji vs Luffy değil burada. 1 dakika önce aynı şeyi yazmışım zaten. Şöyle düşün yeni tanıtılan herkesin yükseldiği bir karakter, hakkında çok az şey biliyoruz, geleceği görüp herkese Jelibonla tek atan cool bir tipleme ama Sanji'ye gelince amacına ulaşamıyor.

Sonucunda merak ediyoruz acaba Sanji'yle karşılaşsa, saldırılarını ne derece atlatabilirdi ?
2 raunda döverdi Sanji, Kata'yı.
ilk raund gözlem geliştirir zaten luffyden iyiydi
ikinci raund da saldırı gücü.

Edit: Gen uyandırırsa ilk raunda döver tabi.

Edit: Evet şimdi yine baktım ortada bir tehdit falan da yok. Evlenme töreninde tamamen odağı kızdayken yapıyor bunu. Luffy'nin yaptıklarından çok daha sağlam bir gözlem kullanımı.
Sonradan ortaya çıkan geleceği görme, içten hasar vurma gibi şeyler dengeyi bozdu. Yoksa kek adasının başında Sanji'nin gözlemi, Wano başında Zoro'nun silahlanması daha iyidir. Enma'yı alınca baya güçlenmişti. İlerde Sanji geleceği görmeyi öğrenir, Zoro silahlanmayı geliştirir kılıç karartır falan yine yoğunlaştığı alanda öne geçebilirler.

Sanji daha iyidir kenboshu da felan bunun iddiasına girecek değilim ama Luffy şu an geleceği görürken böyle bir şeyi iddia etmek için yeterli veri yok.
luffynin sezmeyip sanjinin sezdiği bişey varsa bu birinin diğerinden kötü olduğu değil farklı baskın kullanımları olduğu anlamına geliyor gibi. şeylerin sesini duyma çok pasif kalan bi yetenek. sezgi altında duygu ve öngörü, bunların farklı karışımlarında farklı özlem ortaya çıkıyor. mesela usopp görüşünü artırıyor, nasıl yapıyor, luffynin olduğu yere odaklanıp yaşayan şeyleri görüyor ayırt ediyor. belki atış yeteneği de öngörüden geliyordur pasif olarak attığı şeylerin nereye gideceğini biliyordur.

luffy de şeylerin sesini pasif olarak duyuyor, her zaman bi şekilde ilginç bi yerlere varıyor çünkü sese gidiyor. öngörü konusunda iyi duygular konusunda da doğal yeteneği var. öngörüde seviye atlayıp bi anda gelecek görüyor. sanji ise radar gibi kullanıyor, bu radar özelliğini karakterin ağzından en çok duyduğumuz sanji gibi. şurada bişi var deyip yok oluyor gidiyor. bu da yaşayan şeyler ve duyguyu sezmeyi baskın kullanmaktan. ve evet kötü olduğunu göstermese de luffynin öngörüde gelecek görmeye geçmesi ve pasif olarak her şeyin sesini duyma gücü net şekilde bu kullanımda daha iyi olduğunu gösteriyor

2 raunda döverdi Sanji, Kata'yı.
ilk raund gözlem geliştirir zaten luffyden iyiydi
ikinci raund da saldırı gücü.

Edit: Gen uyandırırsa ilk raunda döver tabi.
Bana da öyle geliyor ne yalan söyleyim. Katakuriyi sevsemde annesinin eteği altından çıkmamış bir çocuk. O yüzden Luffy 3-5 saldırısını atlattı diye şaşırıyor..

Ama potansiyeli var, potansiyeli var... :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık