Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sanji

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 314 84.9%
  • Sevmem

Kullanılan: 56 15.1%

• Kullanılan toplam oy
    370
Doğru. :D

En güzeli de burada. Sanji güzel kadınları ayrı tutmazz.... :hhh:

Hak verdi mi bütün kadınlara veriyor da, yanına alırken güzel alıyor, çakal işte. Zaten bunu soran arkadaş da ilginç, cevabını bildiği soru soruyor resmen. Ayrıca Sanji'nin güzel/çirkin ayrımını yapmadığını bu sitede bir çok kez duydum, bir de yapsa ne olacak acaba? Çirkin kadına erkek gibi davranmayınca her kadına eşit davrandığın anlamına gelmiyor :d

"Ben kadınlarla arkadaş olmak için değil, onları sevmek için yaratıldım."

Şunu demiş adama durup durup kurulan, sonra da hiçbir şey yokken alakasız laf etmeye çalışanların yaptığı gay terörü değilse ben de bir şey bilmiyorum.:D

Sanji'nin eksikliği tayfanın içinden sıyrıldığı zamanların azalmasıdır. Tayfanın içinden sıyrılmaktan kastım şu: bizim hasır şapkalar içinde zaman zaman bir karakter öne çıkar ve diğer tayfa üyeleri dahil herkes onu takdir eder. Okuyucu da dahil. En çok takdiri biz okuyucular ederiz.

Örnek Luffy'nin 50 bin balıkadamı bayıltması onun sıyrılmasıdır. Kutsalı yumruklaması sıyrılmasıdır. Mf'de boy göstermesi sıyrılmanın alasıdır.

Zoro'nun canını Luffy için ortaya koyması sıyrılmadır. Pica'yı kesmesi sıyrılmadır. Monet'i biçmesi sıyrılmadır.

Usopp'un keskin nişancılığı ve Sogeking olması sıyrılmadır. Haki açması sıyrılmadır.

Franky'nin Tontattalarla bağ kurması sıyrılmadır.

Brook'un Prometheus'u biçmesi sıyrılmadır.

Nami'nin eşsiz rotacılık yetenekleri, yeri geldiğinde dövüşmesi, sıyrılmadır.

Robin'in Zou'da tayfasına güvenmesi sıyrılmadır. Cavendish'i durdurması sıyrılmadır.

Çok yazdım. Ne demek istediğim çoktan anlaşılmıştı zaten.

Sanji'de yeri geldiğinde fark koyuyor ortaya ama tayfadaki konumuna göre çok az. 2 yıl önceye göre çok çok daha az.

Sanji'yi tayfanın aşçısı diyip dövüş yeteneklerine odaklanmamak abes. Sanji bu tayfanın ana dövüş ekibinden.

Önceden Sanji'nin tayfa içinren sıyrıldığı durumlar vardı. Usopp'u kurtardı mesela Jyabura'dan. Alabasta'da herkes Sanji'yi Mr.Prince olarak bekledi. O kadar örnek var ki saymaya zaman yetmez.

Şimdi Sanji daha az öne çıkıyor. En kötü yanı sonunu getirememesi. Sanji artık hiçbir şeyin sonunu getiremiyor. Doflamingo ile karşılaşıyor karizmatik bir çizimle. Sonraki bölüm Law kurtarıyor canını.

Vergo'yu durduruyor sonraki bölüm bacağı çatlıyor.

Page One'a saldırıyor ben düşmanın gücünü azaltacağım diyor. Bakıyoruz Page One Kaido ile içiyor.

Drake ile dövüşüyor sonraki bölüm vay Zoro'nun o kızla işi ne? Sana ne olm sana ne? Dibinde dinozor nefesiyle Drake var abazanlığın sırası mı?

Ben suiti giymeyeceğim bu germanın diyor. Sonraki bölümlerde suiti giyiyor ve Franky ile Usopp şunu modifiye etsin bir bakalım diyor.
Bir de bunu giymek beni germanın bir parçası yapmaz demiyor mu? :( Nah yapmaz.

Eskidem Sanji dayak yerken dahi karizmasını korurdu. Gücü yine de takdir edilirdi. Örneğin Kalifa bunu dövdüğünde bilirdik ki yenebilirdi. Üstelik ona vuramadığı ve vuracağıma ölürüm dediği için Nami'nin saygısı artmıştı ona.

Sanji Kaku'dan ayarı yiyordu trendeyken ama Blueno'ya vurduğunda Kaku o tayfasının dövüş gücünden olmalı, Blueno ona dikkat etmeliydi diye düşünüyordu.

Mr2 onu Nami'ye dönüşerek maymun ediyordu ama sonunda yenen kişi Sanji olmuştu.

Şimdiyse Sanji ne zaman bir dövüşe katılsa ardından illa bir şey çıkacak diye tedirginlikle okuyorum fanı olarak. Halbuki çok basit şeyler istiyorum. Page One yenilmiş olsa vay beee Sanji>Zoro abi yeaaa demezdim. Sıradan bir şey Sanji için. Korsanlar kralının tayfasında Gaban konumundaki kişi Sanji. Şimdi hayır o kişi Jinbe olur hayır başkası olur hayır o Law olur diyenler var forumda. Katılmıyorum bu görüşe tabii ki ama... Ama var işte.

Bu düşüş Sanji için çoğu kişinin düşündüğünün aksine Enies Lobby sonrası başladı bence. 2 yıl sonra değil. Sanji Nami'nin sapığıyla uğraştı filan. Sonra sabaody'de ona benzeyen Duval ile komedi başladı. Kamabakka'ya düşmesi ile zirve yaptı. Ama sonra da Sanji'nin trajikomik olayları eksik olmadı.

Bu Oda'nın nasıl çizmek istemesi ile de alakalı. Her şey onun nasıl çizmek istemesi ile alakalı tabii ama Sanji'yi böyle göstermek istiyor nedense. Sanji'ni ses aktörü eşine mellorin filan mı yaptı nedir. Örnek vereyim, Sanji'den kimse gidipte Dof'a direnmesini beklememeli. Ama Sanji Alabasta'dayken Crocodile'a da direnemezdi. Ama Sanji'yi Dof'a karşı olduğu gibi çizmiyordu mangaka. Hatta Sanji bu sefer kurnazlığını devreye sokuyordu. Sanji öldüğünü düğündürtüp Chopper'ı yem yaparken Croco geri döndüğünde Mr 3'ün üzerinde Mr. Prince'den bir mesaj buluyordu.

Sanji Enies Lobby'de bir ara kaybolup bizimkilerin kaçması için kapıyı açıyordu. Millet Sanji sen bir dahisin diye herifi övüyordu. Sanji saf güçle yenemeyeceğimiz rakipler onlar diyip kafasını gösteriyordu.

2 yıl sonrasında Sanji'nin arcı olacak dediğimiz arcta ise millet Sanji'nin planı var diye dalga geçiyor. Haksızlar mı? Dibine kadar haklılar.

Sanji'nin bir an evvel toparlanması gerek. Eğer Jozu Aokiji'ye vurup kan alabiliyorsa, Vista Mihawk ile kısa süre de olsa aşık atabiliyorsa Sanji'yi de benzer sahnelerde görebilmeliyiz. Ben hiç hayal edemiyorum şu an.

Şu ana kadar Zoro sağ kolu indirdiyse Sanji de ikincisini indirdi. Şu an Wano'dayız. Bizimkilerin King ve Queen ile dövüşeceğinden bahsedenler var. Ben henüz bu kadar güçlü olduklarını düşünmüyorum. Zoro'yu çok severim ama Sanji kadar değil. Buna rağmen Zoro'nun King'i alması Sanji'nin Queen'i almasından çok daha muhtemel geliyor bana.

Yukarıdaki bahsettiğim sahneler teker teker tolere edilebilirler. Ama hepsi bir aradayken hangisini görmezden gelelim?

Sanji'nin hakkının daha fazla verilmesi gerek. Oven'a vurduğuna sevinir olduk lan.

Umarım değişir bu durum.
Zoro içinde denilebilir adam thriller bark arc'ından beri doğru düzgün vs'sini göremedik.Sanji ise hiç değinilmiyor övülüyor gerisi gelmiyor, Sanji güçlü biri olmasına rağmen Zoro'nun rakibi profili daha pasifleşmekle kalmadı artık saçma sapan eşleşmelerde bulunuyor fan sayfalarında örneğin; bir insta sayfasında Zoro 530 güç ise sanji 370 diye puanlama yapan fan sayfaları var. Aslında big mom arc'ı olsun Dressrosa arcı olsun hep karşılaştırmak için kullanabileceğimiz rakipler hiç olmadı bu arc'larda 2 yıl zaman atlamasında eğitimlerin sonucunu tayfa arası karşılaştırmada doğru düzgün bir 'vs' hiç göremedik. Son 2 arc'ta ya zoro ortalıkta yok ya da sanji. ya sanji daha güçlü birileri ile karşılaşıp yenildi ya da sanjinin karşılaştıklarından güçsüz birileri zoronun yemeği oldu. ki Zoro da asla yenilmez değil eğer Zoro kendinden güçlü birileri ile 2 yıl timeskip olmadan önce karşılaşsa idi örneğin; Enel ile ya da Crocodile ile gerçekten bu canavarların karşısında şansı olur muydu... bi bakalım; 3 kez yenilgiyi tattı 1-mihawk 2-kuma 3- kizaru ama bu adamlar karizmatik, güçleri açık uçlu karakterler ve vs konusu olan karakterler olmadı ama sanjinin karşılaştıklarının hepsi vs konusu idiler kimse Zoro bir amirali yener diye iddiası olmamıştı kanser fanlar hariç. ki Zoro'yu seven biriyimdir. animelerin Ramiz dayısıdır. one piece'de her karakteri ayrı ayrı seviyorum. ama karakterlerin bir diğer karakter için harcanmasına dayanamam.

•A man that prides himself with "Chivalry'' in hopes of getting sexual gratification form women .

•A man that puts too much value on a female for no reason.

•A man that puts himself in a subservient/submissive position under women in hopes of winning them over, without the female bringing anything to the table.

@Master of Puppets @Mike @Yubashiri-sama @Monkey D. Dragon

Sanji gelmiş geçmiş en simp karakter diyebilir miyiz? XD
Off akşam akşam keşke bakmasaydım. :agla:

Özellikle Wano ile beraber ne kadar boş yapılıyor bu konuda. Yerilmesi övülmesi değil konu. Söylenen şeyler gerçekten söylenmiyor. Ya da abes örneklerle veriliyor.

Manga geyik mi burası?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık