Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    241
Fark etmez. Bize böyle bir bilgi verildiyse aksi söylenene kadar doğru olanı budur. Ayrıyeten bu fiziksel yetenği ölçer. Diğer faktörleri katmıyorum.
"dünyanın en güçlü kılıç kullanıcısı" dedi oda mihawk için oda'nın her dediğini kabul edersek eğer mihawk da roger'ı alır senin dediğine bakarsak.

"dünyanın en güçlü kılıç kullanıcısı" dedi oda mihawk için oda'nın her dediğini kabul edersek eğer mihawk da roger'ı alır senin dediğine bakarsak.
En güçlü denmedi diye biliyorum. En yetenekli dendi. Shanks'tan bile yetenekli dendi. Bu işin fiziksel gücü var, dayanıklılığı var, hakisi var...(Muhtemelen o yaşayanlar için denilmiştir. Shanks'tan iyi olması muhtemel.)

Son düzenleme:
Verdiğim örnekler gayet alakalı. Nasıl onlar luffy'i öldürecek fırsatları olmadığından daha az kritik saldırı attıysa, senin verdiğin örnek de öyle.

"Dof öldüreceğine paketledi" diyorsun. Öldürebilecek olsa öldürürdü diyorum ben de.
Kata luffy'e kaç kere yumruk tekme attı ama mızrakla vuramadı. Ölümcül darbe vurmak öyle kolay şey değil.

Dof aynı anda luffy ve law'la uğraşamayacaktı. Law'ı indirene kadar luffy'i oyalayacak bi yöntem buldu.
-----

Bm kata'dan dayanıklı ve blokladı. Kata da dof'tan dayanıklı. Cüsseleri daha çok diye az uçmadılar.

Ceaser'ın shinokuni'yle birleşmiş hali cüsse olarak burdaki herkesten kat kat fazla. Luffy grizzly magnum'la vurup adanın diğer tarafına gönderdi.
-----

Dof zaten kısa süre bayılmış. Bi darbe daha yediğinde bayılacağı net. Luffy de "bir kere daha" deyip kong gun'la gidiyor.

KKG spider web'i ve dof'un en güçlü saldırısını deldi geçti. Dof'a da o kadar sert vurdu ki dof o uçma hızıyla şehri böldü. Dof'un çarpışmasına rağmen bile kkg çok fazla geldi ona.

Hadi hepsini geçtim. Dof uyandığında aldığı hasarı yine azaltıyor:
----

Kuklayla tuzağa çekip suya düşürmesi de dövüş seviyeleriyle alakasız. Zaten luffy'nin bineği yüzünden oldu o da. Dof hiç hakkıyla yenmedi luffy'i. Luffy ölü sanıp bırakınca plot icabı 1 kere kaybetti.

Hiçbir dış etmen olmasa süre sınırı sayesinde dof kazanabilirdi ama yine zor olurdu.
Katanin mızrağı tutturamamasi ile Dofun Luffy paketlemesi tamamen alakasız örnekler. Biri hasar atmaya çalışıp beceremiyor, diğerinde E. Oda araya giriyor, Luffy'nin kafayı alabilecek adam o rahatlıkta elini bağlayıp paket servis yapıyor. Dof saldırı atsa vuramasa haklı olabilirdin ama öyle bir şey yok.

CC örneğin tamamen yanlış. CC gaz adam yahu adamın hacmine değil, kütlesine bakacaksın, BM'den Katadan, Dof'tan ağır olamaz CC, üstüne Grizzly magnum yedi diyorsun bizim üzerinde konuştuğumuz örnek G4 Boundman. Luffy aynı yumruğu 3 kişiye vuruyor, cüssesine göre az veya çok kıpırdıyorlar. Bunu çürütebilmek için aynı yumruğu yeyip uçan saydığım 3 kişiden cüsseli 4. bir örnek göstermen lazım ki üzerinde konuşalım

Luffy'nin 1 kere daha deyip saldırması tamamen kendi öngörüsü, 1 G4'e daha bayılacak adam hemen kalkamazdı orada ki Luffy son atağını KKG olarak attı. Luffy KKG yaptığı için Dof Spider web ve kendi ultisini atıyor, KKG'ye gerek olmasa Luffy yine gidip G4 'le vurmayı deneyebilirdi, direkt KKG yapması G4'ün yetmediğinin kanıtı. O son sahne de aynı Enel gibi, Kaido gibi, Lucci'nin G3'e kafa atması gibi E. Oda'nın salladığı plot, yana çekilse darbe almayacak adam devasa yumruğa kafa atıyor.

Dof'un hasarı azalttı dediğin panelde adam elini karnına götürmüş, başka bir numara yok, eliyle Luffy'nin yumruğunu nasıl healing edecek, mantıklı değil.

Katanin mızrağı tutturamamasi ile Dofun Luffy paketlemesi tamamen alakasız örnekler. Biri hasar atmaya çalışıp beceremiyor, diğerinde E. Oda araya giriyor, Luffy'nin kafayı alabilecek adam o rahatlıkta elini bağlayıp paket servis yapıyor. Dof saldırı atsa vuramasa haklı olabilirdin ama öyle bir şey yok.

CC örneğin tamamen yanlış. CC gaz adam yahu adamın hacmine değil, kütlesine bakacaksın, BM'den Katadan, Dof'tan ağır olamaz CC, üstüne Grizzly magnum yedi diyorsun bizim üzerinde konuştuğumuz örnek G4 Boundman. Luffy aynı yumruğu 3 kişiye vuruyor, cüssesine göre az veya çok kıpırdıyorlar. Bunu çürütebilmek için aynı yumruğu yeyip uçan saydığım 3 kişiden cüsseli 4. bir örnek göstermen lazım ki üzerinde konuşalım

Luffy'nin 1 kere daha deyip saldırması tamamen kendi öngörüsü, 1 G4'e daha bayılacak adam hemen kalkamazdı orada ki Luffy son atağını KKG olarak attı. Luffy KKG yaptığı için Dof Spider web ve kendi ultisini atıyor, KKG'ye gerek olmasa Luffy yine gidip G4 'le vurmayı deneyebilirdi, direkt KKG yapması G4'ün yetmediğinin kanıtı. O son sahne de aynı Enel gibi, Kaido gibi, Lucci'nin G3'e kafa atması gibi E. Oda'nın salladığı plot, yana çekilse darbe almayacak adam devasa yumruğa kafa atıyor.

Dof'un hasarı azalttı dediğin panelde adam elini karnına götürmüş, başka bir numara yok, eliyle Luffy'nin yumruğunu nasıl healing edecek, mantıklı değil.
Luffy'nin kafasını alabilecekken fantezi olsun diye ellerini bağladığını gösteren sahne yok, bunu söyleyen yok, dof bunu denemiyor bile.

Kafasını alabilecek olsa alırdı. Alamayacağı için denemedi. Elini bağladı onun yerine. Bu kadar basit bişeyi gereksiz yere diretiyorsun.

Kizaru'nun lazerle rakip vurduğu her sahneye "kafaya vursa tek atardı, Oda araya girdi" diyelim madem.

Verdiğim örneklerin tek tek her biri senin şu direttiğin şeyle aynı mantık.

Ölümcül darbe vursalar öldürürdüler ama ya denemediler (law, cracker, kizaru) ya da ıskaladılar (katakuri). Dof sahnesi bunlar gibi 50 örneğini bulabileceğin sahnelerden biri.

Açık bulup bacağa vurabilsen de aynı açıkla kafaya vuramazsın One piece'te. Katakuri'nin mızrağı ve kizaru'nun lazeri bunun en büyük kanıtı.
----------

Ceaser senin dediğin gibi hafif bi gaz olsa duvara çarpıp dağılırdı. Baya devasa bi çelik kapıyı delip gitti.
------

Niye dördüncü kong gun yiyen örnek bulayım? G4'süz saldırılardan gitmek g4'e özel bi durum olmadığını gösterir.

Verdiğim örneklere bakarsan G2 ve g3 saldırıları zayıf insanlara ada turu yaptırabiliyor. Demek ki g4 süper iten bişey diye uçurmuyormuş. Nasıl g2 hody'e, g3 de ceaser'a fazla geldiyse g4 de dof'a fazla gelmiş ve uçmuş.

Evet cüsseli karakter daha az uçabilir. Mangaka'nın Hajrudin veya numbers gibi devlerde dikkat edeceği bişey bu. "Katakuri dof'tan 2 metre uzun, kata daha az uçsun" gibi saçma bi hesaba girilmez. Aralarında 100 kilo falan var. Milletin 10.000 ton uçurduğu evrende 100 kilonun hesabı yapılmaz.

Big mom gibi bi yonkou koluna haki basıp kong gun'la çarpışmış üstün gelmiş. Sen burda kadının uçmamasını kilosuna bağlıyorsun o da iginç. Ne yani shanks kong gun'la çarpışsa ada turuna mı çıkacak?

Son düzenleme:
Dofi tek atar arkadaşlar. Parasite der ve tek. Sanji geleceği çok net göremediği sürece bu böyle olacak.

En güçlü denmedi diye biliyorum. En yetenekli dendi. Shanks'tan bile yetenekli dendi. Bu işin fiziksel gücü var, dayanıklılığı var, hakisi var...(Muhtemelen o yaşayanlar için denilmiştir. Shanks'tan iyi olması muhtemel.)
Mihawk en güçlü kılıç ustası. Mangada çok açık bir ifade ile mevcut. Dilden dile çevrilirken en yetenekli, en güçlü ya da en iyi demeleri bir şey ifade etmiyor. En iyi kılıç ustası olmakla en güçlü kılıç ustası olmak aynı şey. Yetenekli diye bir şey hiç görmedim ki olsa bile aynı şey. Yani sirkte kılıçla oynayan adam değil ki bu kılıç yeteneği ile övünsün ya da Zoro bunu hedeflesin?

Beyazbıyık'a da Mihawk'a da Japonca'da saikyou diyorlar. En güçlü demek. Sözlükten alarak açıklıyorum. 最 (sai-, “en, most; greatest”) +‎ 強 (kyō, “güçlü, kuvvetli, strong; powerful”) Yani en güçlü diyorlar.

Dofi tek atar arkadaşlar. Parasite der ve tek. Sanji geleceği çok net göremediği sürece bu böyle olacak.

Mihawk en güçlü kılıç ustası. Mangada çok açık bir ifade ile mevcut. Dilden dile çevrilirken en yetenekli, en güçlü ya da en iyi demeleri bir şey ifade etmiyor. En iyi kılıç ustası olmakla en güçlü kılıç ustası olmak aynı şey. Yetenekli diye bir şey hiç görmedim ki olsa bile aynı şey. Yani sirkte kılıçla oynayan adam değil ki bu kılıç yeteneği ile övünsün ya da Zoro bunu hedeflesin?

Beyazbıyık'a da Mihawk'a da Japonca'da saikyou diyorlar. En güçlü demek. Sözlükten alarak açıklıyorum. 最 (sai-, “en, most; greatest”) +‎ 強 (kyō, “güçlü, kuvvetli, strong; powerful”) Yani en güçlü diyorlar.
A-ama Sanji görünmez olur ve artık her tekmesi Kong Gun gücünde :) Yaklaşırsa dofi pattes olurr. Mizah amaçlıdır.:D

Tamam da yazdıklarımın hepsini okudun mu? İlk başta öyle biliyorum dedim. Sonda ise parantez içinde belirttim ''yaşayanlar içinde en güçlü olabilir'' diye.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık