Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Charlotte Cracker

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    222
Bu mantıkla bende diyeyim ki Jinbei Linlini alır. Bu baya seriyi yontma.
Mangakanın öngörülemez güç dengesi anlayışıyla neden olmasın. Üç bölümde öyle bir ortam yaratır ki bu sana hiç de mantıksız gelmemeye başlar. Zaten bi ufak dokunuş yapmıştı herkesi şaşırtan. Bu seriyi yontma değil, basbaya duruma göre değerlendirme. Sen iki yıl önceki Sanji ile şu anki Sanji'yi nasıl aynı güçte görmüyorsan ben de iki hafta öncekiyle aynı güçte görmüyorum, mangakanın dayatmasıyla. Sen istediğin kadar mantıksal değerlendir durumu, bisküvi var de haki seviyesi de fiziksel güç de falan. Sonuçta bu güçlerin hepsinin bir seviyesi var ve mangaka da bu seviyeleri çok rahat şekilde yükseltebiliyor. Sanji artık bu seviyede diyor ve artık o seviyeyle karşılaştırıyoruz. Şu anda Sanji'nin bulunduğu seviye de çok açık şekilde yonko komutanları arasında ve muhtemel rakibi de bir numaralı yonko komutanı. Cracker ise en düşük rütbeli yonko komutanı. Yani durumu bu şekilde değerlendirip bunun üzerinden Sanji'nin kazanacağı sonucuna varmam çok normal değil mi?

Bu durumun hoşuma gitmediğini vurgulamak için böyle yorumluyorum. Ama serinin kendi mantığı içinde tutarlı.

Senin anlamaığın kısım şu,
o zaman sıkıntı Luffy'nin güçsüz olması değildi, deriye işlememesiydi. Yani o saldırıları kaido ile denk olan akainu'ya yapsa zarar görürdü. Burada sıvama kaido'nun derisiydi. Sonra gitti aynı deriyi kiku'ya kestirdi. O ayrı konu ama dediğim gibi luffy güçsüz hiç dokunamadan tek yedi, arada dağlar var diye bir durum yok.
Luffy'nin tek yemesi bile sorun değil, ki bana kalırsa kesinlikle tek yememeliydi, asıl sorun hiçbir zarar verememiş olması. Bu olan şey. Senin söylediğin ise varsayım. Kaido aynı Kaido, derisi de aynı gücü de. Ama Luffy üç gün önce bu deriye hiçbir şey yapamazken şu an ciddi şekilde zarar verebiliyor. Level bariyeri vardı da onu mu aştı yani.
Zaten Kaido'nun derisinin özel bir deri olduğu bile söylenmedi ve bahsettiğin gibi 9 kın elemanları da gayet delebildi o deriyi.

Tabi benim için asıl saçmalık Luffy'nin geçen bölüm attığı yumruğun etkili olması değil, önceki bölümlerde attığı yumrukların çok etkisiz olması. Oradan anlaşılan tek şey aralarında çok ciddi bir farkın olduğuydu. O fark ise bu kadar kısa sürede ve bu kadar basit şekilde kapanamazdı.

Mangakanın öngörülemez güç dengesi anlayışıyla neden olmasın. Üç bölümde öyle bir ortam yaratır ki bu sana hiç de mantıksız gelmemeye başlar. Zaten bi ufak dokunuş yapmıştı herkesi şaşırtan. Bu seriyi yontma değil, basbaya duruma göre değerlendirme. Sen iki yıl önceki Sanji ile şu anki Sanji'yi nasıl aynı güçte görmüyorsan ben de iki hafta öncekiyle aynı güçte görmüyorum, mangakanın dayatmasıyla. Sen istediğin kadar mantıksal değerlendir durumu, bisküvi var de haki seviyesi de fiziksel güç de falan. Sonuçta bu güçlerin hepsinin bir seviyesi var ve mangaka da bu seviyeleri çok rahat şekilde yükseltebiliyor. Sanji artık bu seviyede diyor ve artık o seviyeyle karşılaştırıyoruz. Şu anda Sanji'nin bulunduğu seviye de çok açık şekilde yonko komutanları arasında ve muhtemel rakibi de bir numaralı yonko komutanı. Cracker ise en düşük rütbeli yonko komutanı. Yani durumu bu şekilde değerlendirip bunun üzerinden Sanji'nin kazanacağı sonucuna varmam çok normal değil mi?

Bu durumun hoşuma gitmediğini vurgulamak için böyle yorumluyorum. Ama serinin kendi mantığı içinde tutarlı.

Luffy'nin tek yemesi bile sorun değil, ki bana kalırsa kesinlikle tek yememeliydi, asıl sorun hiçbir zarar verememiş olması. Bu olan şey. Senin söylediğin ise varsayım. Kaido aynı Kaido, derisi de aynı gücü de. Ama Luffy üç gün önce bu deriye hiçbir şey yapamazken şu an ciddi şekilde zarar verebiliyor. Level bariyeri vardı da onu mu aştı yani.
Zaten Kaido'nun derisinin özel bir deri olduğu bile söylenmedi ve bahsettiğin gibi 9 kın elemanları da gayet delebildi o deriyi.

Tabi benim için asıl saçmalık Luffy'nin geçen bölüm attığı yumruğun etkili olması değil, önceki bölümlerde attığı yumrukların çok etkisiz olması. Oradan anlaşılan tek şey aralarında çok ciddi bir farkın olduğuydu. O fark ise bu kadar kısa sürede ve bu kadar basit şekilde kapanamazdı.
Reis işte bu mantıkla bakarsan kiku'nun darbesi>G4 olmalı. Ama sıkıntı luffy'nin deriyi aşacak hakisi olmamasıydı, saldırının güçsüz olması değildi. :(

Reis işte bu mantıkla bakarsan kiku'nun darbesi>G4 olmalı. Ama sıkıntı luffy'nin deriyi aşacak hakisi olmamasıydı, saldırının güçsüz olması değildi. :(
E öyleymiş işte. Luffy zarar veremedi ama Kiku deldi. Çok basit bir gerçek değil mi? Luffy neden zarar veremedi sorusuna hakisi yetersizdi diyorsun, varsayımda bulunarak. Öncelikle haki, aşamadığında asla zarar veremediğin bir zırh değil, bunun bir numaralı örneği Yılan Adasında Luffy'nin haki kaplı rakiplerini g2 ile yok etmesi. İkinci olarak, o hakinin orada ciddi bir bariyer olarak bulunması bile saçma. Luffy en azından gıdıklayabilmeliydi ki iki yıllık master haki eğitimin en azından birazcık faydası olmuş olsun. Defalarca tekrarladım ama, Luffy hiç ama hiçbir şey yapamadı. Hiçbir şey. Kendisinden üstün ama geçeceği bir güç değil, kendisini böcekmiş gibi ezen ama şimdi üstün geldiği bir güç var ortada. Üç günde kapanan çok ciddi bir fark var, çok saçma şekilde. Saçma diyorum çünkü önceki bölümde bana aralarında ciddi bir uçurum olduğu açıkça gösterdi ve ben de ona göre bir gelişim bekledim. Ama gördüğüm tek şey o uçurumun anında yok olması oldu. Senin yaptığın sadece açıkları kapatırcasına varsayımsal konuşmak.

Tepki olarak yazdıysan itirazım yok. Ben de diyorum belli bir süredir bunu ''Oda isterse olur tutarlı olmasına gerek yok'' Seri içi dinamikler mefta. İlk yazında bunu arzuladığın şekilde yonttuğunu düşündüm. Değilse eyw :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık