Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Salamanca Ailesi vs Corleone Ailesi

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    60
Salamancaları çok küçümsüyorsunuz corleonede ciddi ve işe yarar 2 kişi varken salamancalarda en kötüsü olan (bence dengesiz olmasından ötürü) tuco bile iş yapar bir karakter.

Birde @Baryshx e katılıyorum corleoneler fazla nazik kalıyor salamancalara göre

Konuyla alakasız ama Godfatherin oyuncu kadrosuna bunca yıl sonra bile bakınca hala şaşırtıyor beni

Son düzenleme:
Salamancaları çok küçümsüyorsunuz corleonede ciddi ve işe yarar 2 kişi varken salamancalarda en kötüsü olan (bence dengesiz olmasından ötürü) tuco bile iş yapar bir karakter.

Konuyla alakasız ama Godfatherin oyuncu kadrosuna bunca yıl sonra bile bakınca hala şaşırtıyor beni

İşe yarar iki kişiyle mi Vatikan'da kontrol sağlayabilecek kadar güçlendiklerini söylüyorsun?

Bu doğru, Salamancalar her zaman ön saflarda çatışıp tecrübe edinmiş. Zor şartlarda yetişmişler. Corleone ailesinde sokaktan gelen sadece Vito ve biraz da Vincent.

Corleone ailesi çok daha zeki bireylerden oluşuyor.

Michael Corleone hepsini alır gibi duruyor. Taktiksel zekası yuksek, sinsi. :)

Carleon’lar daha sistematik ve politik çalışan bir ekip.Salamanca’lar ise klasik latin mafyası edasında çalışıyor.Salamancalar önce bir atarlanıp sonra el etek öpmeye geçerler.

Konudaki birkaç yoruma kendimce cevap vereyim;

+ Corleone tarafında akıl ağır basıyor, Salamanca tarafı psikopat.
- Michael kendi kardeşini öldürmüş birisidir. Bir psikopat daha ne yapabilir?

Ayrıca burada yaptığı işi Salamanca ailesi yapabilir miydi? Organize bir toplu katliam yaptı adam. Ve olayların başında bile değildi.

+ Corleone ailesi savaşta zayıf, Corleone ailesini yenerler.
- Luca Brasi, Al Neri, Bussetta, Willi Cicci. Bu adamlar bakın bakalım. Her biri Salamanca ailesini tek başına temizler.

https://screenrant.com/the-godfather-best-mob-enforcers/

+ Corleone ailesi şehir çocuğu.
- At kafasını kesip, yatağa koyan. Kendi kardeşini öldüren. Devletin polisini ortalıkta katleden, Vatikan'da suikast düzenleyen. Başa geçmek için Michael'in kızını öldürten bir aile için şehir çocuğu, nazik denmez arkadaşlar.

---

Corleone ailesi Amerika'da büyüyüp, dünyaya açılan bir aile olabilmiştir. Bunu başarmışlardırlar. Salamanca ailesi neyi başardı? Kendi çöplüklerinde öterlerken, bir üst lige çıkınca tokat manyağı olan Elazığspor gibi takıldılar.

Salamanca ailesi, Corleone ailesinin elini öpmek istese 1 ay sonraya randevu verirler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık