Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Sakazuki’nin Büyüklüğü

Sizce Sakazuki’nin Cross Guild Ödülü Ne Olacak?

• Kullanılan toplam oy
    95
Sakazuki’nin gücü ve serideki konumu adına kısa ve öz bir inceleme yapmaya karar verdim, keyifli okumalar.

Sakazuki Neden Çok Güçlü?

Meyve Gücü

,,Sakazuki magma gücüyle Beyazsakal’ın kafasının bir kısmını alıyor,,

Bir Vivre Card bilgisi diyor ki;

According to the One Piece Vivre Card Edition Vol. 3: “With his level of controlling and the ability to freely manipulate the Lava, Akainu has the most powerful attack among devil fruits”

Vivre Card bilgilerinin doğruluğundan tam olarak yüzde yüz emin olamasak da bazen bize mangada geçemeyen bilgileri de doğru olarak aktarabiliyorlar. Örnek verecek olursak Sengoku’nun Kral Hakisi olduğunu ve Marco’nun ödülünü bu şekilde öğrendik. Bu bilginin de doğru olduğunu varsayarak Sakazuki’nin meyvesinin en güçlü saldırı gücüne sahip meyve olduğunu varsayabiliriz.

,,Kuzan’ın Sakazuki tarafından sakatlanan bacağı,,
Bu demek oluyor ki; Sakazuki’nin saldırı gücü Deprem, Ejderha, Işık gibi saldırı gücü yüksek tüm meyvelerden fazla ve tehlikeli.

Yara Metaforu

,,Shanks’ın Karasakal tarafından verilen ve hala sızlayan yarası,,

Oda’nın kullandığı hikayesel bir olay da sızlayan yaralar. Ben bunu hasarın büyüklüğünden çok kişinin ruhuna, iradesine bırakılan mental bir yara olarak görüyorum. Bu demek oluyor ki bir kişinin yarası sızlıyorsa buna sebep olan kişi onda kötü anılar uyandırıyor. Buna sebep olan psikolojik eşiği atlatması için onu yenmesi ve gururunu geri kazanmasına gerek olduğuna inanıyorum. Bu sebeple sızlayan yaraya sahip biri yaraya sebep olan kişi ile görünmez bir bağ ile düğümlü ve onu ciddi bir rakip olarak görüyor.

,,Kid’in Shanks ve tayfası ile karşılaşmadan önce sızlayan kolu,,

Konunun özüne gelirsek, Luffy’nin Marineford Savaşı’nda Sakazuki’den aldığı yara kapanmasına rağmen iki yıllık aranın ardından Akainu ismini duyar duymaz tekrar sızlamaya başlıyor. Yani Akainu ismi ana karakter için önemli bir figür. Bu da bence Sakazuki’yi One Piece dünyasında önemli bir yere koyuyor.

Yamyam Gibi Hayat Söndürücülük

Sakazuki’nin en büyük özelliği meydana çıktığında yarattığı korku ve umutsuzluk hissi. Yakın zamanda gördüğümüz Law ve Kid tayfalarının yenilgilerinde, korsanlığın en büyük sembollerinden biri, olan korsan gemileri parçalandı. Seride Oda’nın gemilere yüklediği anlamı ve misyonu göze aldığımızda bu korsanlar için çok yıkıcı bir durum olabilir.

“Geminiz olmadan artık kendinize korsan diyemezsiniz”
-Karasakal’ın Law’un gemisini batırdıktan sonraki sözleri.

Sakazuki de Marineford Savaşın’da Beyazsakal dahil tüm Beyazsakal Korsanları’nın gözü önünde gemileri Moby Dick’i batırdı. Bu hareket ile korsanların umutlarına da büyük bir darbe vurdu. Beyazsakal’ın iç sesi ve bakışlarından yaşadığı acıyı görebilirsiniz.

Sakazuki bir korsan için bu tarz sebeplerle karşılaşmayı isteyeceği son düşmanlardan biridir, çünkü bu adamın düşmanlarına merhameti yok.

Karasakal’ın Sakazuki’yi görünce geri çekilmesi, Aokiji galibiyeti, Punk Hazard’ın geldiği durum gibi çokça bilinen konulardan bahsetmeye gerek duymadım. Başka konulara kendi bakış açımdam yaklaştım.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık