Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 197 45.7%

• Kullanılan toplam oy
    431
Aslında bu karakter hakkında herkes için en doğru düşünceye şöyle ulaşabiliriz ;
Gerçek, içince bulunduğumuz dünyada ordunuzun rütbeli komutanı bu kişi ve One piece dünyasında yaptıklarını gerçekte de yapacak. Cepheden uzaklaşmaya çalışan askeri sorgusuzca idam edecek ve devletteki bazı kişilerin isteği üzerine ülkenizin bi bölgesinde yaşayan köye soykırım yaparak sorgusuz sualsiz çoluk çocuk demeden hepsini katledecek.

Haterlığı ve fanlığı bırakırsak ve bu doğrultu da düşünürsek en doğru düşünceye ulaşırız bence.
Bu hareketinde bir sıkıntı görmüyorum ben.

İdam etme yetkisini tam olarak nereden alıyor bu karakter? Önüne çıkan herhangi bir denizciyi öldürme yetkisini yada?

Savaş sırasında yapılır bir şey zaten. Öncesinde başka bir konuda da demiştim kurtuluş savaşında böyle geçmişi olan komutanlar var.
Kurtuluş savaşında o zamanlar albay, daha sonrasında ise general ve milletvekili olacak olan Halit Karsıalan paşa da kaçanları vuruyordu. Bu onu da adi yapar mı? Savaş sırasında olağan bir şey bu gerçekten de.

Hava kararırken yer yer çözülme başladı, iyi
eğitilmemiş askerlerden geriye kaçanlar oldu.
Kaçanlar ateş hattının tam gerisinde Albay Halit
Bey ve iki tabancasıyla karşı karşıya geldiler.
Yüzleri savaş kiriyle kararmış, gözleri korkudan
büyümüş yılgın askerler, birden ayıldılar ama
geç kalmışlardı.
Albay, kalabalığın önünde duran kaçmaya
kararlı birkaç askeri korkunç bir hızla ardarda
vurdu. Kalanların çeneleri kilitlendi. Demek Deli
Halit Bey buydu!
Halit Bey kalanlara, tabancasıyla cephe yönünü
göstererek tek kelime söyledi:
"Yerinize!"

-Şu Çılgın Türkler

Savaştan uzaklaşan kişi konusunda bende "yanlış" diye düşünürken hata yaptğımı anladım. Ben o eri savaş başlamadan uzaklaştı diye zannederken meğersem savaşın ortasında iken kaçmaya çalışıyor. Savaşın ortasında iken kaçan kişiyi öldürmek ahlaki olarak sorgulanabilse de durum vatani bir mesele olunca doğru olarak nitelendirilebilir.

Bu savaş sırasında yapılır bir şey zaten. Öncesinde başka bir konuda da demiştim kurtuluş savaşında böyle geçmişi olan komutanlar var.
Ben olumlu yada olumsuz bir şey demedim zaten. Standart görevi dışında yaptığı iki eylem var ve ikisini de olduğu gibi yazarak herkesin böylelikle biraz daha objektif olabileceğini düşündüm. Yoksa bende asker olayında uygun bulmasam da o kadar da karşı değilim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık