Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
Haki muhtemelen aklındaydı ama seriye yedirmekte zorlandı ilk başta.Daha çaylak bir baş kahraman ve onun kalibresindeki adamlarda haki göstermeye değer bir şey görmedi muhtemelen.Nasıl ki mf savaşında açık açık haki kullanımı var ise o güçte karakterler serinin başında gösterilse yine haki kullanırdı muhtemelen.Hakinin altyapısını ise rokuşiki teknikleri ile gösterdi.Yani

tekkai=b.haki

kamie=k.haki

rokuogan=şu amirallerin ve reylihin kullandığı hakinin öncelleri.

Haklısın galıba ama Buggy nın hakı kullanmaması benı delı etmıstı ılk cıktıgında. Yanı bu adam KK tayfasında tamam belkı gucsuz ama hakısıde en gucsuzu olsada var olmalıydı. Marıneford da Buggy hakı kullansaydı en basından berı aklında vardı derdım ama serının basında sırf gucsuz gosterdı dıye bu adama hıc yoktan olsa bıle hakı vermemek hakının anlık oldugunu dusundurttu bana.

Haklısın galıba ama Buggy nın hakı kullanmaması benı delı etmıstı ılk cıktıgında. Yanı bu adam KK tayfasında tamam belkı gucsuz ama hakısıde en gucsuzu olsada var olmalıydı. Marıneford da Buggy hakı kullansaydı en basından berı aklında vardı derdım ama serının basında sırf gucsuz gosterdı dıye bu adama hıc yoktan olsa bıle hakı vermemek hakının anlık oldugunu dusundurttu bana.
Buggy haki kullansa ne kullanmasa ne.Gag karakter kendisi.Seri sonu çıkıp luffye sen portakalda vitaminken ben raftelden dönüyordum aslan diye posta bile koyması muhtemel.

Luffy G2 ve G3 ile dövüştüğü için vücudu yıpranıyor. Vücudunu fazla yorduğu için kendi kendi kendine zarar veriyor. Dışarıdan etki ile aldığı bir acı hasar yok. Gölgeler sonrası ne olacağı da belli. Luffy moria ile dövüşünden o yumruktan hasar falan almayı bırak acı bile çekmedi. Zoro olsa doğrudan vücuduna alsa zarar görürdü. En kötü acı çekerdi.

Lucci rokugan ve benzeri şeyler ile luffyi yıprattı. Yumruklar ile ise yordu. Luffynin ağzı burnu rokugan sonrası dağılıyor. Neden bunları es geçtin anlamadım.

Bigmom sonrası da hiç bir şey olmadı. Hadi hepsini geçtim, croco neden kafasının kanamasına şaşırdı? Luffy niye bana işlemez diyor çoğu yerde? Hody kafasını uçuracağı zaman neden ben lastiğim işe yaramaz diyor?

Luffynin hakisiz darbeden hasar almadığı ve acı duymadığı ortadadır. Yakın zamanda mangada bir başka örneğini illa ki göreceğiz. O zaman tekrar konuşuruz.
Daha dediğimi anlamamışsın ki. Luffy'ye etki etmemiş şeyler nasıl onun içinden çıkabiliyor? Kendin söylüyorsun. Luffy hiçbir acı hissetmiyor, hiçbir şekilde etkilenmiyor ama içinden çıkarılan acı balonunu alan Zoro komaya giriyor. Luffy darbe kadranı değil ki, aldığı saldırılar içinde biriksin. Dediğin gibi kendi kendine içten zarar veriyor desek, ağzından falan kan gelir, en kötü kendini kaybeder. Ancak öyle bir şey de olmuyor.

Fiziksel darbelerden etkilenmeyen Luffy'nin, serinin en dandik karakterlerinden biri olan Foxy karşındaki dövüşünden bir kare.

Son olarak benim burada savunduğum şey Luffy'nin her türlü fiziksel saldırıdan etkilendiği değil, saldırılara karşı olan mukavemetinin hakisiz dahi aşılabileğidir. Senin dediğin gibi kesin bir etkilenmeme durumu olsa, Luffy'nin yaralandığını spesifik durumlar haricinde görmezdik.

Verememesi lazım bence.Garp bile vurunca şaşırıyorlar nasıl hasar alıyor diye.Tayfa şaşırıyor.Sevgi yumruklarının da haki olduğunu biliyoruz.Yani haki olmadan lastiğe fiziksel darbeyle mümkün değil gibi.Sürekli ezersen basınç altında tutarsan belki.Esnekliğini aşabilirsin ama darbeyle yapabilen çıkmadı.Moria bile kutuya hapsetti üzerinden Asgard formunda geçti lastiğim diye işe yaramaz dedi kalktı.

Haki var dedim ama Lucci boynuna shigan yapıp işletememişti de.2 sene önce Luffy nasıl haki açtıysa bunlar da böyle yersizce kullanıyorlar belki de.Düşün işte boğazına yaptığı Shigan en azından kan kaybı sıkıntısı yaratmalıydı ama kanamadı bile.Güçlü olduğunu varsayarak konuşuyorum lastik olmasa boğazından yaralanmalıydı ve kanamaması için tutmalıydı boğazını.Fakat Luffy güle oynaya dövüşe devam etti.
Hay Allah razı olsun. Sonunda birisi beni anlamış.

Daha dediğimi anlamamışsın ki. Luffy'ye etki etmemiş şeyler nasıl onun içinden çıkabiliyor? Kendin söylüyorsun. Luffy hiçbir acı hissetmiyor, hiçbir şekilde etkilenmiyor ama içinden çıkarılan acı balonunu alan Zoro komaya giriyor. Luffy darbe kadranı değil ki, aldığı saldırılar içinde biriksin. Dediğin gibi kendi kendine içten zarar veriyor desek, ağzından falan kan gelir, en kötü kendini kaybeder. Ancak öyle bir şey de olmuyor.

Fiziksel darbelerden etkilenmeyen Luffy'nin, serinin en dandik karakterlerinden biri olan Foxy karşındaki dövüşünden bir kare.

Son olarak benim burada savunduğum şey Luffy'nin her türlü fiziksel saldırıdan etkilendiği değil, saldırılara karşı olan mukavemetinin hakisiz dahi aşılabileğidir. Senin dediğin gibi kesin bir etkilenmeme durumu olsa, Luffy'nin yaralandığını spesifik durumlar haricinde görmezdik.
Yanlış hatırlıyorsun. Aşağıda dövüşe bak. Foxy normal eldivenle vuruyor. Luffy zarar görmüyor. Bunun üzerine dikenli eldiven takıyor. Onunla delerek zarar veriyor. Senin o attığın resim ise luffy yakılarak yumruklanıyor. Ondan gelen hasar. Düz bir fiziksel darbe değil. Aynı şey luffy acei kurtarmak için gittiğinde de oldu. Daha veletken iple bağlayıp dövdüler. Gıdıklayamadılar bile. Sonra dikenli eldivenle dövdüler. Öyle zarar gördü.

https://automanga.com/manga/one-piece/314/13

https://automanga.com/manga/one-piece/584/3

Kısacası luffye hakisiz doğrudan çene altı veya ağzına vurmadıkça hasar vermeyi bırak canını bile yakamazsın. Bir sürü örnek var.

Son düzenleme:
Yanlış hatırlıyorsun. Aşağıda dövüşe bak. Foxy normal eldivenle vuruyor. Luffy zarar görmüyor. Bunun üzerine dikenli eldiven takıyor. Onunla delerek zarar veriyor. Senin o attığın resim dikenli eldivenle verilen zarar. Aynı şey luffy acei kurtarmak için gittiğinde de oldu. Daha veletken iple bağlayıp dövdüler. Gıdıklayamadılar bile. Sonra dikenli eldivenle dövdüler. Öyle zarar gördü.

Kısacası luffye hakisiz doğrudan çene altı veya ağzına vurmadıkça hasar vermeyi bırak canını bile yakamazsın. Bir sürü örnek var.
Bak ıste bu bızım dedıgımız. Luffy lastık oldugu ıcın aldıgı darbeler canını bıle yakmıyor cunku normal bır ınsana gore cok daha az hıssedıyor. Ama yınede hasar alıyor belkı normalden 1000 kat belkı 10000 kat daha az ama yınede hafıfte olsa hasar alıyor. Burda basıt bır korsanın tokmagı etkı etmez belkı ama BM Kaıdo gıbı zırve karakterler ufaktanda olsa etkıler.

Bak ıste bu bızım dedıgımız. Luffy lastık oldugu ıcın aldıgı darbeler canını bıle yakmıyor cunku normal bır ınsana gore cok daha az hıssedıyor. Ama yınede hasar alıyor belkı normalden 1000 kat belkı 10000 kat daha az ama yınede hafıfte olsa hasar alıyor. Burda basıt bır korsanın tokmagı etkı etmez belkı ama BM Kaıdo gıbı zırve karakterler ufaktanda olsa etkıler.
Meyve gücü mutlaktır. Luffynin bilinen bir ezilme sınırı yok. Kağıt gibi ezdiler. Veletken tokmakla vurdular. Çizik atılamaz. Acı verilemez. Nettir. Mangada gösterilen budur. Luffynin dedikleri bellidir. Hatta garp yanağından çekernek luffy canının nasıl yandığına şaşırıyor.

Jinbei vurunca nami canının yanmasına şaşırıyor.

Luffye hakisiz vuruşlar sadece efor olarak luffyi yorar, sonucunda da luffy hareket etmek için kendini zorlar ve kendi kendine acı ve ağrı verir. Spor yapmak gibi. Kimse bana vurmuyor ama ben ağırlık kaldırırken kendimi zorluyorum ve kollarım ağrıyor. Luffy de dövüş içinde yorulduğu için bedenini zorlayıp kendisini yorup vücudunda acı ve birikiyor. Bunlar dışarıdan alınan acılar değil. Kumanın luffyden çıkardığı acı da işte bu luffynin kendine verdiği acı ve ağrı, stres, yorgunluk. Senin dediğin gibi miniminacık bir acı olsa, moria sonrası öyle yapmazdı. Luffyden alınan acı, vücudun kendi stresi.

@Smoker

Son düzenleme:
Sabo Fujitora'nın karşısına çıktı diye Amiral yenecek değil.O devam eden savaşta net Fuji yenerdi.

Bu karşılaşmaya gelecek olursak bilmediğimiz bir şey var.Akainu'nun Haki seviyesini bilmiyoruz.Bilsek iyi olurdu.

Ama yine de Luffy ve Sabo'nun Hakisinin Akainu'nun hakisinden güçlü olacağını zannetmem.Amiraller sadece meyveyle yükselmiyorlar.

Meyve açısından tartışmasız Akainu zaten.Magma ikisinin de antisi.

Bana kalırsa net Akainu kazanır.Seviye açısından ikisinin de çok üstünde.Marco bile hatta yanında Vista da dokunmuyorsa onların şansı yok.

Yanlış hatırlıyorsun. Aşağıda dövüşe bak. Foxy normal eldivenle vuruyor. Luffy zarar görmüyor. Bunun üzerine dikenli eldiven takıyor. Onunla delerek zarar veriyor. Senin o attığın resim ise luffy yakılarak yumruklanıyor. Ondan gelen hasar. Düz bir fiziksel darbe değil. Aynı şey luffy acei kurtarmak için gittiğinde de oldu. Daha veletken iple bağlayıp dövdüler. Gıdıklayamadılar bile. Sonra dikenli eldivenle dövdüler. Öyle zarar gördü.

https://automanga.com/manga/one-piece/584/3

Yukarıdaki sahne Luffy'nin Bellamy'den dayak yedikten sonraki hali. Burda da kafasına şişe vurdular dersin şimdi sen.

Senin anlamadığın nokta ne biliyor musun? Kendini bir şeye inandırmış, aksi görüş kabul etmiyorsun. Luffy'nin ağzı yüzü dağılmış hâlini gösteriyoruz, hala kulp bulup zarar görmedi diyorsun. Kuma içinden yediği zararı çıkarmış diyorum, Luffy'nin kendi stresi oluyor. Foxy gibi bir adam dikenli eldiven ile Luffy'yi bu hale getirebiliyorsa, Lucci'nin o güçle attığı delme saldırılarının Luffy'yi paramparça etmesi lazımdı. Luffy canı yanmasa dahi, fiziksel saldırılardan etkilenen birisi.

Senin dediğin etkilenmeme durumu aşağıdaki gibi olur.

Gördüğün gibi Kaido hakili bir ton saldırı yemiş, ama en ufak bir iz bile yok. Luffy'ye bakıyoruz; Foxy, Bellamy, Koby gibi dandik adamlardan yediği saldırılar yüzünden ağzı yüzü dağılıyor. Sen de gelmiş papağan gibi aynı şeyi tekrarlayıp duruyorsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık