Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki Devrimci Olarak Dragon'dan Daha Başarılı Olur muydu?

Devrim Ordusu Liderini Seçme Şansın Var, Oyun Kime?

• Kullanılan toplam oy
    74
Olamazdı.İnsanlarda sempati uyandıracak bir tarafı yok korku uyandırırdı.Ama bu kadar pasif olmazdı.Saka moğollar gibi ilerlerdi 3-5 senede her yeri aldı aldı yoksa Im ondan magma çorbası yapardı şimdiye.Yani bu kadar uzun örgüt ömrü olmazdı.
Sempatiye gerek yok. Örnek verdiğin moğolların hükümdarları korkulan insanlardı ama dünyaya yayıldılar. Akainu liderlik özelliği olan bir adam, Marineford’da korsanları avlarken bir yandan da denizcileri gazlayarak cesaretlendiriyordu. Denizciler içerisinde de korkuyla karışık, saygı duyulduğunu düşünüyorum.

Dragon üstünde bağlı olduğu başka biri olmadığı halde çok pasif bir lider. Sakazuki ise üstündeki bürokrasi yüzünden niteliklerini köreltmek zorunda kalan biri. Sakazuki korsanlara duyduğu nefreti kutsal ejderlere karşı duyan bir devrimci lideri olacaksa Dragon'dan çok daha fazla ses getirirdi kanlı eylemlerle. Seri sonunda ulaşacakları başarı konusunda emin değilim. Dragon oğlu Nika sayesinde başarılı olacak muhtemelen.

Akainu liderliğinde devrim ordusunun çok daha gaddar olacağı aşikar ama bu kini ve nefreti kutsal ejderlere kusarlardı. Dünyayı kan golüne çevireceklerini düşünmüyorum. anti kahraman profilinde takılıp denizcileri ve kutsal ejderleri öldürürlerdi.
şiddetin dozu arttıkça devrimcilere yönelik tepkiler de artacak ve karşı devrim fikri yayılacak. peki akainu müzakere ile mi çözecek bu durumu? hayır kanla çözecek tabii ki.

akainu'nun olduğu yerde sivil zayiatın olmaması imkansız.

Valla kusura bakmayın 5 elder Akainu yu iplemiyor bile... :artiz: ve bunu yüzüne karşı söylüyorlar... O laftan ben utandım Akainu yerine magma adam utanmadı :hhh:

şiddetin dozu arttıkça devrimcilere yönelik tepkiler de artacak ve karşı devrim fikri yayılacak. peki akainu müzakere ile mi çözecek bu durumu? hayır kanla çözecek tabii ki.

akainu'nun olduğu yerde sivil zayiatın olmaması imkansız.
O halde Sabo’nun King Cobra’yı öldürdüğü haberi niye devrimcilere olan desteği arttırdı? Ortada soylulardan bıkmış bir halk var, adamlara imkan versen bir kaşık suda boğarlar. Hepsi şiddet istiyor.

O halde Sabo’nun King Cobra’yı öldürdüğü haberi niye devrimcilere olan desteği arttırdı? Ortada soylulardan bıkmış bir halk var, adamlara imkan versen bir kaşık suda boğarlar. Hepsi şiddet istiyor.
destek veren tipleri gördük, devrimle alakası olmayan kaos sevdalı tipler. krallarının öldüğünü duyunca arabasta halkı da böyle tepki mi verecek sizce?

halklar genelde bir şey istemez, nereye götürürsen oraya giderler. ayrıca, emin miyiz soylulardan bıktıklarına? kutsal vergiyi ödeyebilenler bence hiç de şikayet etmiyor bu sistemden. bu seri bize sadece ezilenlerin tarafını gösterdi. bir yerlerde chill chill takılan halklar da var. aksi taktirde, devrimciler dışında oluşumlar da olmalıydı hükumete isyan bayrağını çeken.

he bu arada ben de devrimin daha şiddetli olmasından yanıyım, o ayrı mesele. dragon çok pasifist kalıyor ama sakazuki'nin kişiliği devrimci olmaya uygun değil bence. özgürlük getiremez sakazuki. sistemi yıktıktan sonra tamamen kendi kontrolünde bir yönetim kurar.

destek veren tipleri gördük, devrimle alakası olmayan kaos sevdalı tipler. krallarının öldüğünü duyunca arabasta halkı da böyle tepki mi verecek sizce?

halklar genelde bir şey istemez, nereye götürürsen oraya giderler. ayrıca, emin miyiz soylulardan bıktıklarına? kutsal vergiyi ödeyebilenler bence hiç de şikayet etmiyor bu sistemden. bu seri bize sadece ezilenlerin tarafını gösterdi. bir yerlerde chill chill takılan halklar da var. aksi taktirde, devrimciler dışında oluşumlar da olmalıydı hükumete isyan bayrağını çeken.

he bu arada ben de devrimin daha şiddetli olmasından yanıyım, o ayrı mesele. dragon çok pasifist kalıyor ama sakazuki'nin kişiliği devrimci olmaya uygun değil bence. özgürlük getiremez sakazuki. sistemi yıktıktan sonra tamamen kendi kontrolünde bir yönetim kurar.
Herkesin yönetimden şikayetçi olduğunu ben de sanmıyorum, özellikle dört denizdeki halklar daha rahat ama Grand Line bok çukuruna dönmüş vaziyette. Akainu’nun saldırganlığı Grand Line halklarını çok rahat kendi safına çekerdi.

O akılla fazla yaşamazdı. Yukarıdaki görselde sağ alta bakın ;)

One Piece mangasında herkes sıra sıra oynayan piyon gibi? Hani Sakazuki, MF'den sonra ne yaptı? daha küçük gelişmeler oluyor artık.. Wb ile eski çağın kapanması gerekiyordu yeni çağdan Sakazuki bunda önemli rol oynadı. Sengoku da emekli olunca Filo Amirali gelişmesi yaşandı onun dışında tüm gelişmelere gazeteden karargahta tepki veriyor bu kadar...
Bunun nedeni masa başından kalkamaması ama onluk mevzu değil. Alanda olsa sağa sola magma fırlatır ki bu yüzden deliriyor :D Tam görev adamı ya politika bürokrasi bilmez searc-seek and destroy tanımı akainu. Dragonun pasifliği yazarın cibliyetsizliği. 100 kadar krallığı aldı bu adam illa kan döküldü ama bakıyoruz uzaklara bakıyor sadece. Masa başı adamı desek o da değil. Devrim işini yazar beceremedi bence. Hala krallığı yıkılan devrim gerçekleşen adalarda sonrasında ne oldu yönetimi işleyişi bilmiyoruz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık