Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Roronoa Zoro

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 493 91.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 47 8.7%

• Kullanılan toplam oy
    539
Allahütealaya(Celle Celalühü) secde etmeyi reddetmiş ve sonrada önüne gelene secde etme manyağı olmuş bir zavallıdır. :bilmem:
reyiz bence zoroya bu konuda fazla yükleniyorsun. Zoro kendine dinsiz, dinsizlik pıropagandası yapmıyor, dinlere, insanlara hakaret etmiyor en azından, düşün ülkemizdeki dinsizlerden neler duyuyoruz, neler okuyoruz,en basitinden.

Birde böyle deyince tek dinsiz Zoro gibi anlaşılabilir. Zorosu, lufisi, sancisi hepsi aynı. zoro, Rabbul Alemine secde etmiyor da sanki lufi yada sanci beş vakit salât mı ikame ediyor. Hele sanci denen sapık her gördüğü kadına sulanıyor çoluğa,çocuğa da sapıklığı aşılıyor, kötü örnek oluyor.

reyiz bence zoroya bu konuda fazla yükleniyorsun. Zoro kendine dinsiz, dinsizlik pıropagandası yapmıyor, dinlere, insanlara hakaret etmiyor en azından, düşün ülkemizdeki dinsizlerden neler duyuyoruz, neler okuyoruz,en basitinden.

Birde böyle deyince tek dinsiz Zoro gibi anlaşılabilir. Zorosu, lufisi, sancisi hepsi aynı. zoro, Rabbul Alemine secde etmiyor da sanki lufi yada sanci beş vakit salât mı ikame ediyor. Hele sanci denen sapık her gördüğü kadına sulanıyor çoluğa,çocuğa da sapıklığı aşılıyor, kötü örnek oluyor.
Luffy de potansiyel var yalnız. Kalbi temiz çocuğun.:D

Luffy de potansiyel var yalnız. Kalbi temiz çocuğun.:D
Kalbi temiz terimi bizim toplumda çok yanlış anlaşılıyor ve kullanılıyor gibime geliyor. Lufinin kalbinin temizliği hareketlerinin içtenliğinden dolayı, içinden geldiği gibi hareket ettiği içinse şayet bence biraz akıl kıtlığıyla da alakalı olabilir, genelde böyledir ya hani :D.

Bu kalp temizliği konusuna ayrıca değinmek istiyorum. Bizim toplumda mesela müslümanım diyen insanların çoğuna yada bir kısmına diyelim, sorsan tevhid nedir, iman nedir, din nedir bilmez, salatı ikame etmez, orucu tutmaz, kendini dinden çıkaracak sözler söylemekten çekinmez, zina, alkol, kumar, dedikodu daha birçok kötü ameli işlemekten çekinmez ama sonrasında tek bir lafla tüm bu suçlardan kurtulur kendince "benim kalbim temiz". buyur buradan yak hadi.

Kalbi temiz terimi bizim toplumda çok yanlış anlaşılıyor ve kullanılıyor gibime geliyor. Lufinin kalbinin temizliği hareketlerinin içtenliğinden dolayı, içinden geldiği gibi hareket ettiği içinse şayet bence biraz akıl kıtlığıyla da alakalı olabilir, genelde böyledir ya hani :D.

Bu kalp temizliği konusuna ayrıca değinmek istiyorum. Bizim toplumda mesela müslümanım diyen insanların çoğuna yada bir kısmına diyelim, sorsan tevhid nedir, iman nedir, din nedir bilmez, salatı ikame etmez, orucu tutmaz, kendini dinden çıkaracak sözler söylemekten çekinmez, zina, alkol, kumar, dedikodu daha birçok kötü ameli işlemekten çekinmez ama sonrasında tek bir lafla tüm bu suçlardan kurtulur kendince "benim kalbim temiz". buyur buradan yak hadi.
Vallaha hocam çok önemli bir noktaya parmak bastın. Ben tamamen katılıyorum son paragraf için. Zaten biz de Müslümanlık mi yaşanıyor dediğim zaman da insanlar kızıyor. Bir kaç sembolik şeye indirgenmiş İslam onu uygular gizi gözüken dört dörtlük Müslümanmış gibi lanse ediliyor. Faiz yiyor ona bakmıyor. Bir kere açıp okusa faiz için neler deniliyor görecek. Neyse konunun amacını dağıtıyor. Ama sana katılıyorum ve senin gibi düşünüyorum.

Not düşün...
Yamato tayfaya katılırsa Zoro onun arkasında kalmaz. H.hakiyi kullanmayı Wano arcı içinde öğrenir. Eğer öğrenmezse 1 ay Yamato benden güçlüdür diye Zoro avatarı kullanıcam :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık