Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
İşte Law Zoro'nun hakisini geçebiliyorsa yaralanma olmaz, böler geçer. :/ Tehlikeli yapan da bu zaten.

@Uchiha Sasuke
Farklı şartlarda savaşan karakterleri birbirleriyle kıyaslama. Law'ın uğraştığı adamlar Zoro'yu yalama yapar. Amiralden kaçtı, Dof'tan dayak yedi demişsin. Bu mu yani? Zoro olsa ne yapacaktı? Amirali geldiği yere postalayıp Dof'u da pastırma mı yapacaktı?

Pica'yı bölmesi de mesele değil. Ph'da ondan çok daha büyük dağı kesti Law. Mesele buysa hani.

Hayır bir de meyvesi sayesinde demişsin. Adamın gücü o zaten arkadaş. Bu niye ayıpmış gibi bahsediyorsun?
Dağ'ın ondan çok daha büyük olduğunu sanmıyorum, hemen hemen eşitler hatta Pica daha büyük olabilir :bilmem:

@Densetsu no Samurai
Evet Usopp'unki farklı ama bizim malum ikili öyle değil. Birisi sadece tuhaf bir aura derken diğeri bir kadının göz yaşı diyor. Yani k.hakileri aynı frekansta, Usopp'unki gibi farklı değil. Bence burada anlaşılıyor fark. He yine de dövüş içinde çok fark ettirmez elbette.

Haklısın. Zoro kesti mi tam kesiyor. Law da böldü mü tam bölüyor. Bunlar aslında iyi ikili oldu. Mangaka da öyle gösteriyor. Bunlar denk gibi ama yine de Zoro yener desen olur ama aralarında gömlek farkı var diyorsun. İşte burada tıkanıyor tartışma. :/ Öyle olmadığı çok belli çünkü.

Wano'da yapacaktır elbet bir şeyler. Coştursun Marimo'muz, gizli sağ kolumuzdan beklentimiz budur zaten. :a: Farkını ortaya koyarsa tartışma biter zaten. Koyamazsa bu tartışmalar kaldığı yerden devam eder. :/

@RedTeroR
Aklımda öyle kalmıştı ama dediğin gibi de olabilir. Açıp bakmak lazım. Olay Law'ın room boyutunda bitiyor. Room yeterince büyük olursa iki adayı birden keser. :/ Bu da zamanla olacak gibi duruyor sanki.

İşte Law Zoro'nun hakisini geçebiliyorsa yaralanma olmaz, böler geçer. :/ Tehlikeli yapan da bu zaten.

@Uchiha Sasuke
Farklı şartlarda savaşan karakterleri birbirleriyle kıyaslama. Law'ın uğraştığı adamlar Zoro'yu yalama yapar. Amiralden kaçtı, Dof'tan dayak yedi demişsin. Bu mu yani? Zoro olsa ne yapacaktı? Amirali geldiği yere postalayıp Dof'u da pastırma mı yapacaktı?

Pica'yı bölmesi de mesele değil. Ph'da ondan çok daha büyük dağı kesti Law. Mesele buysa hani.

Hayır bir de meyvesi sayesinde demişsin. Adamın gücü o zaten arkadaş. Bu niye ayıpmış gibi bahsediyorsun?
Demek istediğimi anlatamadım sanırım. Hata benden kaynaklanıyor yani. Dof kılıcı yakaladığı zaman eli kanamıştı hatırlarsan. Ondan bahsediyorum.

Dediginiz cümlelere bide şu açıdan bakın herkezin düşündügü ortak bir nokta vardı bu luffy sag kolları şu seviyesiyle alamaz diye ama g4ü gösterdi herkez ne dedi sağ kollar karşısındada luffynin şansı olur demeye başladı herkez

Law herşeyini göstermiş bir adam iken zoro daha sadece 2yıl önceki teknikleri ve hakisiyle gitmekte luffynin power-up alıp teknik geliştirdigi tayfanın power-up alıp teknik geliştirdigi yerde sence Zoro sadece 2yıl önceki tekniklerinin üstüne sadece hakimi ekledi sanıyorsunuz
zoroda birçok teknik ögrenmiştir bunun aksini kimse düşünmüyordur heralde daha hemde 2yıl önceki en güçlü tekniginide göstermemiş birisi bu şekilde bile lawla kafa kafaya gider ve ögrendigi teknikleri kullanırsada çok rahat yener bence lawı.

@Densetsu no Samurai
Evet Usopp'unki farklı ama bizim malum ikili öyle değil. Birisi sadece tuhaf bir aura derken diğeri bir kadının göz yaşı diyor. Bence burada anlaşılıyor fark. He yine de dövüş içinde çok fark ettirmez elbette.

Haklısın. Zoro kesti mi tam kesiyor. Law da böldü mü tam bölüyor. Bunlar aslında iyi ikili oldu. Mangaka da öyle gösteriyor. Bunlar denk gibi ama yine de Zoro yener desen olur ama aralarında gömlek farkı var diyorsun. İşte burada tıkanıyor tartışma. :/ Öyle olmadığı çok belli çünkü.

Wano'da yapacaktır elbet bir şeyler. Coştursun Marimo'muz, gizli sağ kolumuzdan beklentimiz budur zaten. :a: Farkını ortaya koyarsa tartışma biter zaten. Koyamazsa bu tartışmalar kaldığı yerden devam eder. :/
Aura Zoro'yu yansıtan kültürün bir ürünü. O yüzden Zoro aura şeklinde görüyor. Bir de burada şöyle mantıksız bir şey var. Sanji Zoro'dan iyi kenb. hakiyi sahip diyelim. Ama Zoro Law'la aynı anda tepki veriyor ve Law Mingo'nun iplerini hissedebiliyor. Yani Zoro da hissedebilir. Ama bu sefer Sanji nasıl hissedemedi sorusu çıkıyor ortaya. Hafi Law Mingo'nun yeteneğini bildiği için dövüşebiliyor desek bu da mantıksız. Çünkü yetenek bilmekle o yeteneğe karşı koymak arasında fark vardır. Enteresan olaylar. Kenb. haki diğer haki türleri arasında en sallantıda kalan tür şu anda. Ben bu haki türü konusunda şöyle düşünüyorum. Kiminin radar tipi haki türü var. Usopp, Auger ? Rayleigh. Kenb. hakinin alt dalları diyebileceğim bu türlerde kimileri daha yetenekli. Kiminin ise teke tek, düşman odaklı kenb. haki türü var. Zoro, Vergo gibi.. Naruto'daki gibi biraz. Hani normal saldırıdan sıyrılmayı kenb. haki olarak düşün. Bir de bunun algısal tip ninjası var. O hesap.

Gömlek farkından kasıt, Law'ın Zoro'dan üstün olduğu çok az konu olduğunu düşündüğüm için gömlek farkı var gibi yorumluyorum aslında.

Bakalım ben de 4 gözle bekliyorum tahmin ediyorsundur :ehe: Herşey orada belli olur zaten.

Law gördüğümüz en zayıf nova gibi duruyor. Adamın vizyon Dof'tan öte değil, her şeyini koydu ortaya ama yetmedi hatta yanaşamadı. Şimdilerde Luffy'e yancı olmuş vaziyette. En azından Zoro yancılıkla sorunu olmayan biri. Zoro baştan yancı, Law ise gizli yancı :)

Birde Bege'ye bakın gidiyor Linlin'e komplo kuruyor, ötekiler Kaido'ya, Shanks'a, Linlin'e dalma peşindeler, bizim Law Dof'u yenemeyeceğini bilip abisini çağırıyor ! Law çok vizyonsuz çok. Güç bir kenara kişilikten kaybediyor.

Ekmeğin değerini bilmeyen adamdan bir halt olmaz, Law bunun canlı kanlı ispatı!!

Law gördüğümüz en zayıf nova gibi duruyor. Adamın vizyon Dof'tan öte değil, her şeyini koydu ortaya ama yetmedi hatta yanaşamadı. Şimdilerde Luffy'e yancı olmuş vaziyette. En azından Zoro yancılıkla sorunu olmayan biri. Zoro baştan yancı, Law ise gizli yancı :)

Birde Bege'ye bakın gidiyor Linlin'e komplo kuruyor, ötekiler Kaido'ya, Shanks'a, Linlin'e dalma peşindeler, bizim Law Dof'u yenemeyeceğini bilip abisini çağırıyor ! Law çok vizyonsuz çok. Güç bir kenara kişilikten kaybediyor.

Ekmeğin değerini bilmeyen adamdan bir halt olmaz, Law bunun canlı kanlı ispatı!!
kaido planının arkasında da law var şuan.sallıyorsun biraz destekli salla rica ediyorum :)

1) Zoro her bossun sağ kolunda kan ter içinde kalacaksa işimiz var ki şu ana kadar sadece Crocodile'ın sağ kolunda zorlandı. Ryuuma ve Kaku sağ kol değil. Yani sağ kolların birinde zorlandı diye hepsinde zorlanacak diye bir çıkarım yapmak doğru olmaz. Ki dofun tayfasının çöp olduğu da bir gerçek.

2) Law o saldırıyı yaptığında hepimizin ağzı açık kalmıştı. Koskoca dağı ikiye böldü. Luffy'den güçlüdür abi bu. Sonra ne oldu Dof'tan iki yedi. En güçlü saldırısını bile Luffy olmasa kullanamazdı. Yani Law abarttığınız kadar güçlü değil. Ama grup dövüşlerinde çok yararlı olduğunu soylemeliyim.

3) Bir kere kesse dövüş biter diyorsun da Trebol kesilmesine rağmen geri birleşebilmişti. Ki law Zoro'yu kesebilir mi? Bence kesemez. Belli bir seviyenin üstündeki adamları kesemiyor. Hakisi yeterli değil çünkü. Ve bize gösterilene bakacak olursak Zoronun hakisi daha fazla gibi.
1 Dofun tayfası çöp değil. Mugiwarayı bugün toplasan yine Dof crewi yenemezler.

2 Law abarttığımız kadar güçlü bir karakter. Doftan nerde iki yediğini hatırlayamadım. Benim gördüğüm Law Zoronun dengi olan Sanji Doftan tek yiyecekken onu ve TSyi kurtarıyor üstüne köprüde epey bir kapışıp öyle kaybediyor.

3 mantık basit. Law Dofun en iyi full beden B Koka kaplayan adamını keserken Zoro ondan sonraki adami kesiyor.

Velhasıl mangaka daha nasıl anlatabilir bilemedim. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık