Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro, Monkey D. Luffy’nin Rakiplerine Karşı!

Hangilerini alırdı?

• Buggy The Clown

Kullanılan: 170 60.1%
  • Kuro

Kullanılan: 240 84.8%
  • Don Krieg

Kullanılan: 221 78.1%
  • Arlong

Kullanılan: 194 68.6%
  • Crocodile

Kullanılan: 44 15.5%
  • Enel

Kullanılan: 21 7.4%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 62 21.9%
  • Hody Jones

Kullanılan: 265 93.6%
  • Ceasar Clown

Kullanılan: 230 81.3%
  • Doflamingo

Kullanılan: 56 19.8%
  • Charlotte Katakuri

Kullanılan: 32 11.3%
  • Kaido

Kullanılan: 1 0.4%
  • Kizaru

Kullanılan: 1 0.4%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    283
Öncelikle eğer konuyu yanlış yere açıyorsam özür diliyor ve modlardan konuyu taşımalarını rica ediyorum.

Arkadaşlar, bu konu Oro Jackson'dan Den Den Mushi adlı kullanıcının ingilizceye çevirdiği Vivre Card'ların Türkçe'ye çevrildiği ve hizmetinize sunulduğu konudur.

Bir Zoro fanı olarak zaman atlaması öncesi Zoro'dan başlıyorum. Çevirdikçe konuya ekleyeceğim. Çevirme sırası için istekte bulunabilirsiniz ;)

Dünya'nın en güçlü kılıç ustası olmayı isteyen 3 kılıç stili kullanıcısı korsan kılıç ustası!

Korsan avcısı lakabıyla bilinen, Baroque Works'e katılması için davet edilmiş bir kılıç ustasıdır. Kuina'ya verdiği sözü tutmak için Dünya'nın en güçlü kılıç ustası olmayı hedeflemektedir. Elinde ve ağzında 3 kılıç tutar, hayret verici kullanımı ile rakiplerini ezer. Zirve savaşından sonra Shichibukai Mihawk tarafından eğitilmiştir. Güçlü bir görev bilinci vardır, maskülen bir ruha sahiptir. Tafyası tehlikeye düştüğü zaman yardımcı kaptan gibi bir rol oynar ve sakin bir kafayla yargı dağıtır.

Gücü tayfada kaptandan hemen sonra, ikinci sırada gelir. Bundan dolayı düşman oluşumların ikinci en güçlü kişisiyle karşılaşır.

Tayfası için gururunu bir kenara atmış ve baş düşmanına boyun eğmiştir. Kendisini feda etmekte tereddüt etmez, tam bir Bushido ruhludur.

Wado Ichimonji
Mihawk'la yaptığı dövüşte kırılmayan tek kılıcı. Kıymetli arkadaşı Kuina'nın anıs
@Alpamis Bak dediğim şey de bu. Spoiler kutusuna bas ve Kalın yeri oku :D Bende diyorum nereden öyle aklımda kalmış demek ki doğru hatırlıyorum:D

-Gençliğinde amiral mi tekleyecek sözü amiral etmez manasına gelmez. Ben zaten gençliğinde olabileceği seviyeyi amiral olarak görüyorum.

-Zoro o seviyelere gelebilir ya da geçebilir. Yani oralara çıkma durumu da var, ihtimal dahilinde o seviyeleri aşma durumu da var. Kısaca Fuji'yi indirecek seviyeye gelebilir.
O zaman pek ala beckmen Yonkou - Amiral arası seviyede olabilir? Çünkü olmasına engen bir durum yok. Ve gücü de shankse yakın olabilir. Şöyle düşün.

Shanks 100
Backmen 90
Amiral 70

Böyle bir şey olmayacak diye bir şey yok. Ben ray ve bekmenin gücünün amirale değil, kaptanlarına daha yakın olduğunu düşünüyorum. Şuanda da yaşayan en güçlü aktif sağ kol bence beckmen. Ben yukarıdaki rakamları öyle salladım öyle olmaya da bilir. Amirale yakın da olabilir bilemem. Ama ihtimal dahilindedir son vivre carda göre. Bu da bu shanksin gücünün kaynağını bize gösterir. Adamın sağ kolu hayvan oğlu hayvan gücünde olduğu için belki de ayakta duruyor.

Mesela bigmom tek başına shankse kafa tutabilir ama aynı anda shanks + beckmenden tırsabilir. Ama shanks tek başına bigmom + katakuriye kafa tutabilir belki de. Çünkü beckmen ile katakuri arasında anormal bir güç farkı çıkabilir. Belki de adam akıllı yonkou kapasitesinde olabilicek tek kişi beckmen çıkabilir. İhtimali vardır. olmaya da bilir. Ben ihtimaller üzerinden konuşurum. İlla böyledir demem. Ama insanlar sanki öyle demişim gibi algılıyorsunuz.

Ben sana şunu sorayım: Sanji'nin kartında neden şöyle yazmıyor; Zoro'dan sonra tayfadaki en güçlü adam ya da kaptandan sonra tayfadaki en güçlü 2. adam gibi. Kıyastan kastım bu. Zoro'yu açıklarken Luffy ile aynı tartıya koyuyor. Tıpkı novaların içine de koyması gibi. Bunları neden yazıyorum? Hiçbir zaman sizin beklediğiniz gibi Luffy ile Zoro arasındaki fark, Big Mom ile Katakuri arasındakine benzemeyecek. Demeye çalıştığım bu.

Tavırla alakalı olsaydı Dressrosa'da da bu tarz bir söylem görmezdik.
Wano'daki olay tavırdan farklı. Luffy istediği kadar ciddi takılsın, bu sahne yaşanmaz. Bu nuhtemelen başka bir konuya bağlanacak.

Lucky Roo ile Zoro'nun pozisyonu aynı değil çünkü. Lucky Roo da sadece dövüşüyor, başka görevi yok; Zoro da. Tek ortak noktaları bu.

Benim yazdığım şeyleri çok farklı yerlere çektin ya, neyse.
Yahu Vivre Card'ta söylüyor aynı pozisyonda olduğunu. İstediğinizi kabul ediyonuz istediğinizi etmiyonuz.:D

Zoro, Kaptan'dan sonra tayfaki en güçlü elemandır ifadesini Luffy ile kıyaslıyor olarak görüyorsun ama tayfa ile kıyaslıyor olarak görmüyorsun. Buna algıda seçicilik diyoruz.

Adamın kişiliği , soğuk ve sakinmiş. İnanılmaz derecede bir zekası varmış.:D Bunlar seride yansıtılan genel sağ kol özelliklerine benziyor. Katakuri'nin de nasıl soğukkanlı olması ve kişiliğiyle Bege tarafından partideki en büyük bela kaynağı olarak yorumlandığını gördük. Marco'nun bile Vivre Card'ın da sadece gücüyle değil zekasıyla, bilgisiyle de katkı yapıyor diyor. Hepsinde aynı tarz açıklamayı görmeyelim istersen.

@Mr.Bushido

Bazı şeylere çok anlam yüklüyonuz. Ardından geliyor demeyi götünün hemen dibi olarak yorumluyonuz. Eşit demedi bari olayı biraz daha süründürelim çok yakın hemen kafasında, ensesinde diye ifade edelime getiriyorsunuz olayı.:D

Ben yakın felan yorumlamıyorum. Eşiti, dengi değil diyorum. Gerisi beni alakadar etmez. Bu arada Kamazo darbesine bayılan adam King Kong'tan tek yer yani. Yapacak bir şey yok.:D

Yahu Vivre Card'ta söylüyor aynı pozisyonda olduğunu. İstediğinizi kabul ediyonuz istediğinizi etmiyonuz.:D

Zoro, Kaptan'dan sonra tayfaki en güçlü elemandır ifadesini Luffy ile kıyaslıyor olarak görüyorsun ama tayfa ile kıyaslıyor olarak görmüyorsun. Buna algıda seçicilik diyoruz.

Adamın kişiliği , soğuk ve sakinmiş. İnanılmaz derecede bir zekası varmış.:D Bunlar seride yansıtılan genel sağ kol özelliklerine benziyor. Katakuri'nin de nasıl soğukkanlı olması ve kişiliğiyle Bege tarafından partideki en büyük bela kaynağı olarak yorumlandığını gördük. Marco'nun bile Vivre Card'ın da sadece gücüyle değil zekasıyla, bilgisiyle de katkı yapıyor diyor. Hepsinde aynı tarz açıklamayı görmeyelim istersen.

@Mr.Bushido

Bazı şeylere çok anlam yüklüyonuz. Ardından geliyor demeyi götünün hemen dibi olarak yorumluyonuz. Eşit demedi bari olayı biraz daha süründürelim çok yakın hemen kafasında, ensesinde diye ifade edelime getiriyorsunuz olayı.:D

Ben yakın felan yorumlamıyorum. Eşiti, dengi değil diyorum. Gerisi beni alakadar etmez. Bu arada Kamazo darbesine bayılan adam King Kong'tan tek yer yani. Yapacak bir şey yok.:D
Neyse, inatla aynı şeyleri yazıp durmayacağım.
Ben kısaca diyorum ki; Zoro ile Luffy seri sonunda yakın güçte olacaklar. Zoro her zaman tayfadaki en güçlü 2.adam olacak. Hiç değişmedi, değişmeyecek.
Katakuri'nin de en güçlü sağ kol olduğunu düşünmüyorum. İmkansız değil tabii.

Sen Luffy g4 açmasa bile Zoro, Luffy'ye dokunamaz, dediğin için seninle tartışmayı uzatmak istemiyorum hahaha.

@Mr.Bushido

Bazı şeylere çok anlam yüklüyonuz.:D Ardından geliyor demeyi götünün hemen dibi olarak yorumluyonuz. Eşit demedi bari olayı biraz daha süründürelim çok yakın hemen kafasında, ensesinde diye ifade edelime getiriyorsunuz olayı.:D

Ben yakın felan yorumlamıyorum. Eşiti, dengi değil diyorum.:D Gerisi beni alakadar etmez. Bu arada Kamazo darbesine bayılan adam King Kong'tan tek yer yani. Yapacak bir şey yok.:D
Hahahah tabi biz yüklüyoruz fazla anlam :D Ardından geliyor demesi benim dediğim gibi yorumlanır ama fark yedi olarak yorumlanamaz, o tamamen senin kurduğun hayal :D

İnanılmaz gerçekten. Luffy'nin, Zoro'ya tek atacağını düşünmek :D Bir de kaptanının ardından gelir denmesine rağmen tek atar diyorsun ama hala Sanji-Zoro kıyaslıyorsun. Hatta sana göre Sanji daha güçlü şuan değil mi? Gerçekten biz bazı şeylere çok anlam yüklüyor muşuz evet :D

Şunu da demeden geçemeyeceğim; Hani Ryuma'ya yapışıyormuşuz ve onun güçlü olmasını istiyormuşuz ya biz :D
Ne hikmet ise Ray'in bir efsane olmasına rağmen, "Roger ondan kat ve kat daha üstündür" demek ne acaba? Roger kime benziyor acaba? Neden Ray ile yakın olması istenmiyor mesela diye bir düşündüm şimdi :D

@Mr.Bushido

Ortalığı hep karıştırıyon he :D

Sen bana şunun cevabını ver: Luffynin g2 stamp tekmesi galdiusu teklemezken, bartonun yumruğu nasıl tekliyor? Luffy önce gitsin g2 ile bartoyu yensin sonra gelsin zoroyu yensin :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık