Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Road To Laugh Tale

söylediklerin baştakinden farksız. "ya sev ya terk et" 2 yıllık eğitime kadar seriyi çok seviyordum. Kolay değil böyle şeyler çocuklukla birlikte büyüdüğümüz şeyler. Beğenmiyorsan okuma demek bu doğru değil, bu yanlış. Ama emin ol o 2 yıllık eğitimden sonra seriyi bambaşka bir hal aldı benim için. Okuduğum seri eski op değildi.
Bu laf attığın Ponegilif in taşınması durumu 2 senelik zaman atlaması öncesi de olan bir durum,bence sen hazır manga ara vermişken seriyi bir baştan oku, sende kendi Final hazırlığını yapmış ol, seri detaylar üstüne kurulu bir seri, bu detayları gördükçe daha da sevip bağlanıyorsun bu seriye. Bu kadar uzun bir seride elbet tökezlemeler olur. Sonuç olarak, bu tökezlemelere rağmen serinin toparlanıp toparlanamadığıdır. Her şey bir nokta da bırakılır, istersen 20 yılını ver istersen 40 yılını, eğer o şey senin için artık kötü geliyorsa, elbette o kadar yılın hatrına tekrar bir kaç şanş verirsin ama sonuç olarak bu düzelmiyorsa bırakırsın.

Kendine bir One Piece kararnamesi yapabilirsin, hoşuna giden ve hoşuna gitmeyen şeyleri bir kağıda yazar hangisi daha ağır geliyorsa ona göre yeni bir karar alırsın. Zaman değerlidir, sevmediğin bir şey için zaman harcama.

Bu laf attığın Ponegilif in taşınması durumu 2 senelik zaman atlaması öncesi de olan bir durum,bence sen hazır manga ara vermişken seriyi bir baştan oku, sende kendi Final hazırlığını yapmış ol, seri detaylar üstüne kurulu bir seri, bu detayları gördükçe daha da sevip bağlanıyorsun bu seriye. Bu kadar uzun bir seride elbet tökezlemeler olur. Sonuç olarak, bu tökezlemelere rağmen serinin toparlanıp toparlanamadığıdır. Her şey bir nokta da bırakılır, istersen 20 yılını ver istersen 40 yılını, eğer o şey senin için artık kötü geliyorsa, elbette o kadar yılın hatrına tekrar bir kaç şanş verirsin ama sonuç olarak bu düzelmiyorsa bırakırsın.

Kendine bir One Piece kararnamesi yapabilirsin, hoşuna giden ve hoşuna gitmeyen şeyleri bir kağıda yazar hangisi daha ağır geliyorsa ona göre yeni bir karar alırsın. Zaman değerlidir, sevmediğin bir şey için zaman harcama.
20 çeşit manga okudum. Bleachi aralar dışında bir kez eleştirmedim ki adam sakat omuzuyla dolu dolu sahneler çiziyordu. Baştan okuduğum seriyi tekrar niye okuyayım hacı? Adam tükürdüğünü yalıyor, kendiyle çelişiyor bir,
iki kalemi korkak vs çizemiyor, çokça offpanel kullanıp ayrıcada milleti trollüyor üç sen gelmişsin muazzam bir şeymiş gibi seriyi baştan oku knk diyorsun bende sana ne alaka diyorum? Bu adamın yaptığı saçmalıkları sapına kadar eleştirceğim. Modlar bile sıkılmış seriden sen gelmişsin güzelleme yapar gibi, çok matah bir şeymiş gibi "baştan okuu" diyorsun söylediklerimi anlıyor musun sen?

Wano arcında tillahın retconu atılması,
Ekmek kafalı samuray karakteri tasarımları,(ryumaya bak birde bunlara) basit oden dramı,
Sbs cevapları ile çelişen meyve durumu ve diğer durumlar,
Korkaklıktan çizilmeyen offpanel vs'leri.
Seri dinamikleri içisinde hayvanın evladı gibi çelişen Logia enele vurma saçmalıkları,
Kalemi yetmediği için aka-kuzan vs'si
bb,wb tayfa vs'si
bir sayfada olabilecek olayı 20 sayfaya yayma (vs çizecek adam 20 saniye bakıştırıyor git bi opm okuda kalemi keskinlik gör,mangaka gör burdan sallamakla olmaz )
Anatomi bilgisi berbat ve bu yüzden tembelliğe kaçması,
birbirini kopyalayan arclar uzar gider bu.
Ayrıca hikaye demişsin. Hikayede çok bir sorun yok. Sorun bunun sunumuyla ilgili.
Bunu bir anlayalım.. iyice bir anlayalım ki öyle cevap verelim en nihayetinde. Sana daha yazı yazmayacağım.

Shanks, Teach ve Luffy üçgeni çok açılı.

İhtimal 1 : Teach Shanksı indirecek ve Luffy ile hüsumeti nihai hale gelecek

İhtimal 2: Shanks ve Buggy bir şekilde Teachi indirecek. Luffy'nin nihai düşmanı Rogerin mirasını bilen Shanks ve Buggy olacak

İhtimal 3 : Teach ve Shanks ittifak kuracak. Ve one pieceyi bulduktan sonra kim kimi yok ederse diye anlaşacak. Yani sırf hazineyi bulmak için Birliği kabul edecekler. Luffy'nin işi çok zor olacak bu şekilde

İhtimal 4 : bence Teach Xebec 'in mirasçısı. Xebec ve Roger dövüşünde kaderi D. Olan Xebec değil, asıl D. Olan Roger belirleyecek. WB bunu birinci elden gördüğü için Xebec' in mirasçısının da Teach olduğuna emin olduğu için o adam sen değilsin dedi Teache. Yani Rogerin mirasçısı yşne tarih tekerrür edip Xebec'in Teachini yok edecek ( Luffy vs Teach)
4. ihtimaline kesinlikle katılıyorum.

adamlar taşı mı sökmüş yani? Yine oda sçışı. Yazıtları yerinden söküp kaçırabiliyorlar demek.
yani bu taşlar yerinden oynamıyor olsaydı BM'in şatosunda ve Kaido'nun elinde nasıl bulunabilirlerdi.

asıl sorun 4. taş kim tarafından alınmış benim düşünceme göre şu anda en muhtemel kişi Teach olarak görünüyor. WB'nin ölümünden sonra çok kolay bir şekildeyer altında inip meyvesinin aracılığı ile onu almış gözüküyor muhtemelen denizcilere bırakacğaıma kendim alırım dediğide BM'in elindeki kırmızı yol taşı olması muhtemeldir.

20 çeşit manga okudum. Bleachi aralar dışında bir kez eleştirmedim ki adam sakat omuzuyla dolu dolu sahneler çiziyordu. Baştan okuduğum seriyi tekrar niye okuyayım hacı? Adam tükürdüğünü yalıyor, kendiyle çelişiyor bir,
iki kalemi korkak vs çizemiyor, çokça offpanel kullanıp ayrıcada milleti trollüyor üç sen gelmişsin muazzam bir şeymiş gibi seriyi baştan oku knk diyorsun bende sana ne alaka diyorum? Bu adamın yaptığı saçmalıkları sapına kadar eleştirceğim. Modlar bile sıkılmış seriden sen gelmişsin güzelleme yapar gibi, çok matah bir şeymiş gibi "baştan okuu" diyorsun söylediklerimi anlıyor musun sen?

Wano arcında tillahın retconu atılması,
Ekmek kafalı samuray karakteri tasarımları,(ryumaya bak birde bunlara) basit oden dramı,
Sbs cevapları ile çelişen meyve durumu ve diğer durumlar,
Korkaklıktan çizilmeyen offpanel vs'leri.
Seri dinamikleri içisinde hayvanın evladı gibi çelişen Logia enele vurma saçmalıkları,
Kalemi yetmediği için aka-kuzan vs'si
bb,wb tayfa vs'si
bir sayfada olabilecek olayı 20 sayfaya yayma (vs çizecek adam 20 saniye bakıştırıyor git bi opm okuda kalemi keskinlik gör,mangaka gör burdan sallamakla olmaz )
Anatomi bilgisi berbat ve bu yüzden tembelliğe kaçması,
birbirini kopyalayan arclar uzar gider bu.
Ayrıca hikaye demişsin. Hikayede çok bir sorun yok. Sorun bunun sunumuyla ilgili.
Bunu bir anlayalım.. iyice bir anlayalım ki öyle cevap verelim en nihayetinde. Sana daha yazı yazmayacağım.
Bleach de anime sonrası olan kısıma bakmadım o yüzden ona pek bir yorumum yok ama o da eleştri hakeden bir seri.
Bütün olay ve seriyi baştan oku dememin sebebini çarptırıyorsun, adamın zaten zamanında yıllar önce söylediği bir şeyi, şu anda sanki yeni birşey söylemiş gibi saçma bir eleştiride bulundun, eleştri uslübun da yanlıştı, yapıcı bir eleştiri değildi yani neyse takma kafana sen böyle şeyleri. Luffy nin meyve olaını istediğin kadar eleştir, yeni bir şey çünkü bu, Oden i eleştir falan ama gidip de taş taşınabiliyormuymuş gene oda sıçışı diye de eleştiremezsin çünkü komik olur bu. Bu tarz şeyleri unuttuğun için baştan oku dedim. Bazı off paneller sürekli aynı şeyi çizmemek için yapıyor bazısı da seriyi hızlandırmak için kalemi yetmiyor diye bir şey yok, 20 yıllık sürekli çizim yapan bir adamın bir şeye kalemi yetmemesi komik olur, eleştirisi de komik olur, adam dövüş çizmeyi sevmiyor bu kadar basit, dövüş çizimi görmek istiyorsan Baki falan bak.

Road to raugh tale-içinde tonla bilgi var.one piece okumayı bıraktığım için meraklısına diyelim.
1
2
3

Road to raugh tale-içinde tonla bilgi var.one piece okumayı bıraktığım için meraklısına diyelim.
1
2
3
Son bölümde işşo'nun meyve harici çöp ya

Zoan uyanışından da bahsedilmiş. Croco paneli paylaşılmış. Vücutları daha sağlam oluyor fakat kişilikleri biraz sıkıcı, ruhsuz olabiliyor diye söylenmiş. ''Duller'' çevirisinde bir çok farklı anlam çıktı. En çok kullanılan sıkıcıymış fakat ruhsuz, duygusuz anlamı daha çok oturuyor gibi.

Zoan uyanışından da bahsedilmiş. Croco paneli paylaşılmış. Vücutları daha sağlam oluyor fakat kişilikleri biraz sıkıcı, ruhsuz olabiliyor diye söylenmiş. ''Duller'' çevirisinde bir çok farklı anlam çıktı. En çok kullanılan sıkıcıymış fakat ruhsuz, duygusuz anlamı daha çok oturuyor gibi.
Daha ruhsuz olabilir. Meyvenin ruhu, kullanıcının ruhuna baskın geliyordur. Luffy'nin sürekli gülüp durması gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık